Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #71
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Coś też mogę na ten temat od siebie napisać, problem identyczny, na zimnym silniku trzęsie i przechodzi w tryb awaryjny, auto odstawione do serwisu - na gwarancji jeszcze. Po dwóch dniach dzwoni serwis i mówią że wszystko jest ok, błąd wykasowany, można śmigać. Ja na to że tego auta nie przyjmuje ze względu na to że ta sytuacja się już kilka razy powtórzyła, serwis zgodził się dalej testować auto, na szczęście za 3 razem pojawił się znów błąd już u nich, serwis wymienia multiair, problem tylko w tym że część idzie z włoch a dobrze wiemy jaka tam jest sytuacja, poinformowano mnie że mogę dość długo czekać na naprawę. Reasumując cieszę się że zostanie to wymienione jeszcze na gwarancji, dla mnie to naprawdę spora wada.
    Mam praktycznie identyczną sytuację. Za pierwszym razem skasowano błąd, niestety sytuacja się powtórzyła po paru miesiącach (dziś) - mam teraz pytanie, gdzie na śląsku najlepiej oddać samochód? -doświadczenia z katowickiego Ganinexu mam mieszane (przebieg 23K, gwarancja).

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    od Oilmaster.pl 6 l Selenii za 280 pln brutto z wysylka, filtr oleju plus wymiana 299pln brutto

  3. #73
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Hej. Podłączę się tutaj ze swoim tematem.
    U mnie nie działa jeden elektrozawór. Konsultowałem z poprzednim właścicielem (to było auto salonu i serwisu AR) Giulii i mieli podobne objawy w tym aucie. Nawet wymienili aktywator ale okazało się, że to nic nie dało a problem był (i teraz pewnie też - oby!) w połączeniu elektrycznym do elektrozaworu. Poprawili i było ok (jakiś czas).
    Czy ktoś miał/słyszał podobny problem?
    Jutro jadę do mechanika to napiszę coś więcej

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaroo33 Zobacz post
    Hej. Podłączę się tutaj ze swoim tematem.
    U mnie nie działa jeden elektrozawór. Konsultowałem z poprzednim właścicielem (to było auto salonu i serwisu AR) Giulii i mieli podobne objawy w tym aucie. Nawet wymienili aktywator ale okazało się, że to nic nie dało a problem był (i teraz pewnie też - oby!) w połączeniu elektrycznym do elektrozaworu. Poprawili i było ok (jakiś czas).
    Czy ktoś miał/słyszał podobny problem?
    Jutro jadę do mechanika to napiszę coś więcej
    Witam ponownie.
    Auto po odpaleniu kilka dni później "samo się naprawiło". Mechanikowi zostało tylko pokasować błędy. Tak przejeździłem ze 3tys km i znów to samo. Pracuje nierówno, szarpie, check engine itd. Pewnie skończy się na wymianie Multiair. Czy wiadomo Wam jakoby były jakieś wersje pozmianowe tych multiarów? Od kiedy? W ofertach znalazłem właśnie takie info oraz dwa numery części:
    50057881
    50054837

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Z tego co idzie znaleźć w necie, to 837 przedzmianowy, 881 pozmianowy
    Stelvio I gen. USA

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaroo33 Zobacz post
    Witam ponownie.
    Auto po odpaleniu kilka dni później "samo się naprawiło". Mechanikowi zostało tylko pokasować błędy. Tak przejeździłem ze 3tys km i znów to samo. Pracuje nierówno, szarpie, check engine itd. Pewnie skończy się na wymianie Multiair. Czy wiadomo Wam jakoby były jakieś wersje pozmianowe tych multiarów? Od kiedy? W ofertach znalazłem właśnie takie info oraz dwa numery części:
    50057881
    50054837

    Ciąg dalszy...
    Jak poprzednio odpalając auto aby pojechać z problemem do mechanika znów samo się naprawiło Niestety. Co mam pokazać mechanikowi jeśli działa poprawnie?
    Sprawdził tylko błędy i mam (przepisane ze zdjęcia):

    P1041 - Elektrozawór zasilania olejem cylindra 1 - Odebrana data nieprawdopodobna
    P0301 - Cylinder 1 - Wykrycie utraty skoków
    P0300 - Cylinder - wykryto losowe/powtarzające się przerwy zapłonu
    P0363 - Zasilanie paliwem -wykrycie utraty skoków

    Czy ja mam się łudzić, że to problem czysto elektryczny (przewód/wtyczka) czy multiair na 100%? jestem gotów go wymienić ale chciałbym mieć pewność, że to on.

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    u mnie w niedziele wyskoczyło wypadanie zapłonów na 3 cylindrze i przez ok 45 sek pracował na 3 gary potem mu przeszło ale z racji przebiegu - 92 tkm nie mam zamiaru na sobie testować cewek świec czy generować innych kosztów- po prostu wymienię MA.
    mój przypadek- 91 tkm 13 słownie: trzynaście) wymian oleju- teraz tydzień temu czternasty raz - świece OE co 30 tkm olej Selenia, filtry tylko OE .
    Obstawiam że problem do tej pory nie występował bo auto nocuje zawsze w garażu gdzie jest nie mniej niż 10 stopni - w niedziele nocowało w blaszaku przy niemal 100% wilgotności i ok 0 stopni i się zaczęło.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    W każdym normalnym aucie benzynowym taki nagły postój na zimnie i wilgoci oznaczałby do wymiany świece albo kable, ze względu na wilgoc i przebicie, niestety MA mam 1 raz więc nie znam jego natury.
    Stelvio I gen. USA

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    W każdym normalnym aucie benzynowym taki nagły postój na zimnie i wilgoci oznaczałby do wymiany świece albo kable
    Tak, tak - zapomniałeś jeszcze o wymianie palca rozdzielacza i przeczyszczeniu dysz w gaźniku

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Przy tym przebiegu to już masz pewnie trzecie świece (pierwsze zmienia się książkowo przy 45 tys km).
    Kabli wysokiego napięcia tu nie ma. Cewka jest bezpośrednio na świecy.
    Można zamieniać cewki miejscami ale trudno ten błąd tak po prostu wymusić. U mnie między błędami wypadania zapłonu potrafiło minąć pół roku.
    Jak masz gwarancję to wymieniaj MA. Założą Ci inny (była zmiana i tersz montują z innym numerem). Widocznie doszukali się jakiejś wady i stąd zmiana.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 24-01-2023 o 17:27

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory