Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #131
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Na jakie paliwo są te silniki, 95, 98 ?
    Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na to co pisałem że w USA paliwa mają znacznie niższa liczbę oktanową niż w Europie.

  2. #132
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Tzn jaką ? U nas podobno 98 ma w porywach 95 a 95 ledwie 91. Może takie oleje kompensują to z nadwyżką a zalecane C2 w ogóle sobie nie radzą. Warto rozkminić ten trop, może dzięki nam aso stracą łatwe dochody z wymiany MA i zaczną dbać o klienta by im na parówki starczyło To jak z ZF, podobno u nas wymiany oleju niepotrzebne, za sprawą organizacji konsumenckich w USA już niezbędne, tam skrzynie żyją tyle ile samochód, u nas najsłabsze stosowane m. in. w VW padają czasem po 60 tys.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 10-06-2023 o 19:25

  3. #133
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że gdzieś czytałem, że tak jak u nas najpopularniejsze jest 95 to tam chyba 91. Jakieś 15 lat temu miałem samochód z USA z oktanoselektorem 86/91.
    Ale i mapy silnika na USA są napewno inne niż na EU, więc trudno wyczuć czy to ma znaczenie dla MA, stuków itd.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 10-06-2023 o 19:45

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że gdzieś czytałem, że tak jak u nas najpopularniejsze jest 95 to tam chyba 91. Jakieś 15 lat temu miałem samochód z USA z oktanoselektorem 86/91.
    Ale i mapy silnika na USA są napewno inne niż na EU.
    Ok, to może mamy rozwiązanie, robimy u tunera mapy na 95, pewnie z 310 hp wyjdzie, lejemy 98, które u nas ma max 95 o ile z Orlenu, jak chrzczone to 85 lub paliwa premium i olej sn plus + C2 (o ile takie są) by spełnić wymogi gwarancyjne, dla tych, którzy mają samochody z salonu. A fi*t swoimi MA brukuje podwórka przed ASO

  5. #135
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    No ale to myślisz, że pada tylko tym co mają silniki po tuningu?

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Co do paliw, na shellu 95vpower, uwazam ze tylko na tym paliwie (zadne 98 niezaleznie od koncernu czy nawet vpower racing) moj samochod dobrze jeździ-mega zrywny. Nie wiem jakie dodatki tam daja ale działa. I tak rozpoczalempalieowy off topic

  7. #137
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    piszemy o dodatku do oleju. ar9100 podnosił TBN wiec bardziej czyścił silnik.

    skąd wiesz że to archoil do paliwa (co to miales ar6500P max?) Ci to uszkodził? przecież do paliw tez dodają różne dodatki, szczególnie tych premium. poza tym filtry oparów są chyba w każdym aucie, to robili by dodatek który psuje każde auto? trochę mi się nie chce wierzyc. coś mi się kojarzy że ludziom padało ten filtr to bez dodawania dodatkó, ale nie wczytywałem się w te wątki - masz jakieś szersze info choćby małą statystykę poza swoim przypadkiem? Może waliłeś paliwa na kilka odbić pistoletu?
    tankuje zawsze do pierwszego odbicia i słowo klucz - tankowanie rano- cały dzień na słońcu - potem po uruchomieniu był intensywny zapach paliwa w kabinie i o ok 2 km check. - w obu przypadkach uszkodzeniu uległy zawory zasysające powietrze do filtrów z zewnątrz. wg mehcanika jakby powstało zbyt wysokie ciśnienie w układzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do paliw, na shellu 95vpower, uwazam ze tylko na tym paliwie (zadne 98 niezaleznie od koncernu czy nawet vpower racing) moj samochod dobrze jeździ-mega zrywny. Nie wiem jakie dodatki tam daja ale działa. I tak rozpoczalempalieowy off topic
    od 3,5 roku innego paliwa moje auta nie widzą

  8. #138
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Czy Wy widzicie co piszecie? To idzie w świat. Świadczy o marce. Przypomina jak nic mądrości dotyczące trwałości TSow. A bo to olej był zły.
    Oleje zle dodatki zle / dobre. Paliwo zle, oktan w te czy wewte , pora tankowania (???) odbicia, czary mary, szamańskie jakieś podejście.
    15 wymian oleju w 100 tys , świece co 30tys ? Ludzie . Co za absurdy. Jak przy takim użytkowaniu ma nie być przypinana łatka "auta specjalnej troski"?

    Jak użytkować auto, co ile wymieniać i jaki olej, świece , jakie stosować paliwo (kurde . Benzyna to benzyna) w aucie -produkcyjnym- mówi ...uwaga...instrukcja obsługi. Napisana przez producenta. Jeśli producent ściemnia w instrukcji to co dopiero w konstrukcji .

    Padnie ten cały MA jak widać z troską i bez troski najwyraźniej niedopracowany, trudno . Na 100 tys doliczyć 10 tys zł i jeździć bez tańczenia szamańskiego wkoło auta.

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja tylko wtrącę, że mam Giulię 2.0 z USA i bardzo nie lubi się ona z Shell V-Power 95. Notorycznie wyskakiwał błąd dotyczący ciśnienia paliwa, raz mi nawet zgasła. Zacząłem tankować zwykłą 95 na Amicu i jest okej.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No ale to myślisz, że pada tylko tym co mają silniki po tuningu?
    Nie to miałem na myśli a to, że gdy robisz tuning taki na maxa to ma to znaczenie pod jakie paliwo, na więcej oktanach wyciągniesz nieco więcej, więc zrobić pod byle jakie paliwo a jeździć na lepszym i lać olej jak zalecają w USA, gdzie rzekomo problem z MA nie występuje.

    Na razie wiemy, że w USA inny olej, nie wiemy czym różnią się mapy - tu by mógł je porównać i się wypowiedzieć ktoś, kto ma narzędzia i pojęcie o chipowaniu., wiemy też że w USA jest zdaje się lepsze chłodzenie silnika - dodatkowa chłodnica.

    Po prostu zastanawiamy się jakie są różnice między samochodami z USA gdzie problemu nie ma a tymi z Europy gdzie problem jest i to czasem nie przy 100tys a znacznie wcześniej, bo po 100tys to rzeczywiście nie byłby problem, przy takich przebiegach w innych samochodach trzeba rozrząd wymieniać i czasem do tego silnik wyciągać, kosztowo wychodzi pewnie podobnie jak wymiana MA.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 11-06-2023 o 06:38

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory