Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 183

Temat: Giulia GTA potwierdzona

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Te wiele elementów niskoseryjnych to głównie elementy stylistyczne, a sorry, ale to niczym się nie różni od tego, że maszynie nadajesz nowy "wylew" do zrobienia w carbonie.
    Przecież to nie jest tak, że oni muszą tam dodać coś, co nie istaniało, zazwyczaj tylko zastępują to co jest, nowym wyglądem.
    Tunerzy fajny dyfuzor w 1 sztuce potrafią zrobić nawet za 10k w carbonie (lub 1k w tworzywie), więc sorry, dla mnie wymiana tych wszystkich carbonów tam to max 100 k.
    Pytanie w co poszło kolejne 300 k, w fotele i +30 KM?
    No chyba, że musieli zrobić dla nich osobną halę ale z tego co wiem, to moce przerobowe mają takie, że raczej jadą na 1/3 tego co by chcieli. I chyba tutaj kryje się cena

    To wszystko prawda. Tylko co innego zrobić, ulepić jeden dyfuzor za 10k a co innego 500 takich samych całkowicie zamiennych ze sobą, i jeszcze minimum na stock części zamiennych. Z drugiej strony goście chcą trochę zarobić i pewnie zarobią

    P. S. Naprawdę wierzysz, że Rolls Royce'a sprzedają za kupę kasy po cenie produkcji i jeszcze dają gratisy?
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 01-05-2020 o 23:19

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Te wiele elementów niskoseryjnych to głównie elementy stylistyczne, a sorry, ale to niczym się nie różni od tego, że maszynie nadajesz nowy "wylew" do zrobienia w carbonie
    tak wgrywasz plik 3d z nowym projektem, wybierasz materiał carbon i Drukuj...
    widać że nic w życiu nie wdrażałeś tego typu. formy, problemy, kolejna poprawiona forma. a koszty. powiem CI tyle - do moich produktów potrzbowałem prostą obudowę wielkości pudełka zapałek, cena uruchomienia na oko 20-40 tyś na wtryskarki. potem robisz 1szt po 20gr. Takwięc u mnie przy ilościa w kilkuset szt rocznie musiałem znaleźć obudowy gotowe, a dopasowywać inne komponenty pod to (np podfrezowania złącz które muszę robić jako osobny proces i dokłada parę zł do ceny).
    A gdzie porównanie do elementu dużego o skomplikowanym kształcie.


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Przecież to nie jest tak, że oni muszą tam dodać coś, co nie istaniało, zazwyczaj tylko zastępują to co jest, nowym wyglądem.
    no właśnie to z nowym wyglądaem kosztuje - to nowy element- wypustek dodasz i leci nowa forma


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tunerzy fajny dyfuzor w 1 sztuce potrafią zrobić nawet za 10k w carbonie (lub 1k w tworzywie), więc sorry, dla mnie wymiana tych wszystkich carbonów tam to max 100 k.
    dorobić się na tym nie dorobią, a precyzja pewnie nie do końca.


    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Pytanie w co poszło kolejne 300 k, w fotele i +30 KM?
    spędź 5 minut porównując fotki zewnątrz i wewnąrz auta, policz różnice
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak wgrywasz plik 3d z nowym projektem, wybierasz materiał carbon i Drukuj...
    widać że nic w życiu nie wdrażałeś tego typu. formy, problemy, kolejna poprawiona forma. a koszty. powiem CI tyle - do moich produktów potrzbowałem prostą obudowę wielkości pudełka zapałek, cena uruchomienia na oko 20-40 tyś na wtryskarki.
    Nie wnikam co robisz, ale rozpracowanie fajnego dyfuzora do Stelvio to był moment, koszt komiczny. Wiele manufaktur robi rzeczy w carbonie dowolne, jak dostaną formę choćby opartą na rysunku czy tworzywie.
    Ok ty miałeś problem by coś zacząć, bo koszty na start 40k, pewnie specyfika branży lub brak takiej linii produkcyjnej.
    Ale zakładam, że gdybyś już robił podobne pudełka, a potem musiał nagle je powiększyć o 2 mm, to byś nie władował w to 40 k???? (w sam proces zmiany wymiaru)
    A są takie firmy, co 1 unikalny projekt zrobią i za 10k. Tak, moze na 1 dyfuzorze się nie dorobią (choć pewno robią setki unikatów), ale ten przykłąd nie miał dowodzić tego, że każdy 1 element ma ratować przyszłość firmy, wystarczy że sporo zarobią wg swego uznania.
    https://madnessautoworks.com/2017-Al...-fiber-pid8741
    - RĘCZNIE WYKONY w Europie,
    - PRAWDZIWY CARBON,
    - NISKOSERYJNY (no bo ile, 5% właścicieli Stelvio Q go kupi?)
    KOSZT 500 $.
    Zresztą nie będziemy się teraz kłócić, bo nie wiem w zasadzie do czego zmierzasz. Uważasz, ze te kilka elementów zewnętrzych z carbonu to koszt 200-400k? Bo ja pisałem, że więcej jak 100 k tego nie wyceniam.
    Ty możesz wyceniać to i na 700 tys zł. Przedni carbon koszt np: 150 tys. zł, z tyłu 200 tys. Pasek carbonowy boczny 42300 zł, nadkole carbon 66 000 zł. Ok NIE ma problemu Ja mam takie zdanie i tyle.

    Co do pozostałem kwoty, to specjalnie poleciałem szyderą, bo pewno i z może 200 jest tak jakiś nowych elementów i 500 nowych śrubek ale dla mnie to i tak przesada, by podwoić cenę i tak drogiego auta, dla zmian wizualnych, bo o tych +30 KM, to można jako o żarcie wspomnieć.
    Zresztą, nie tylko mnie to śmieszy, bo wystarczy spojrzeć na reakcję branży. Bo wiele marek robi serie specjalnie po 200-800 sztuk, i chyba mało gdzie przy zmianach w zasadzie głównie wizualnych cena skacze o 400 k.

    A przecież wizualnie to nadal Giulia, czyli auto, które po 2 lata (czyli nadal nowe) w wersji bieda ludzie sprzedają już na 90 k!
    To nie jest to samo, co dopłacić 400k do carbonów w Lambo. Przynajmniej ja tak uważam, jesli kogoś uraziłem, to sorry
    Pewnie znajdą się kolekcjonerzy. Jak brałem Stelvio, to też wielu pukało się w głowę, także luz.
    Z mojego punktu widzenia, to podnosi prestiż marki, przynajmniej jeśli się sprzedadzą, bo inaczej znowu przejdzie fala szydery
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 02-05-2020 o 07:52

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Nie kłucę się ani mnie nie uraziłeś. Tylko dyskutuję i staram się pokazać też drugą stronę - że nie jest to aż takie tanie. A to że nałożyli na auto pewnie 200 tyś dodatkowej marży, coż, widocznie wyszło im że i tak sprzedadzą. Towar zawsze kosztuje tyle ile klient da - to jest właściwa cena. Czy mieli racje, dowiemy się w przyszłym roku jak odpalą produkcję.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    BMW wyprzedalo M4gts w miesiac całe 700sztuk.No ale emki są kultowe I limitowane serie zawsze schodzily szybko jak M4gts,wcześniejsze m3 gts, m3csl itd.
    https://www.motofakty.pl/artykul/bmw...w-miesiac.html Roznica jest taka że alfa ma mało prestizu.Limtowane porsche, Bmw,mercedesy,lambo schodzą.Tu będzie raczej ciężko.Raz widziałem na żywo mercedesa c63 black Series I na żywo strasznie wulgarne Ale można zrozumiec taka cene.Za alfe raczej nikt nie da takiej sumy.Z drugiej strony tanie marki przypominające alfe cenowo jak renault też wypuszczalo chore edycje strasznie drogie jak clio V6,takie auta zapisują się kartach marki I jest to super ciekawostka.
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 02-05-2020 o 10:05

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    https://forzaitalia.pl/news/alfa-rom...tam-oficjalnie
    Z tego co tu piszą, to GTA i GTAm powstanie 500 szt łącznie, a nie 500 +500. W innych źródłach czytałem także o 500 sztukach łącznie.

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    A to że nałożyli na auto pewnie 200 tyś dodatkowej marży, coż, widocznie wyszło im że i tak sprzedadzą. Towar zawsze kosztuje tyle ile klient da - to jest właściwa cena. Czy mieli racje, dowiemy się w przyszłym roku jak odpalą produkcję.
    W ramach dalszego szydzenia można powiedzieć, że jak firma na jest na krawędzi upadku (no załóżmy, ze tak jest bo sprzedaż daleka od oczekiwań i była potrzebna pomoc), to ustalenie absurdalnie wysokiej ceny może komuś wyjść z obliczeń, no bo w końcu dąży się do tego, by cena pozwoliła trwać czy zarabiać.

    Rzecz jasna, nie do końca tak jest, bo cena jest niczym, jeżeli towar nie znajdzie to nabywców. Więc z ciekawością będę obserwował, jak to będzie schodzić.
    Przeglądałem wczoraj Insta, gdzie spojrzałem na kilka profili ludzi, którzy mają po kilka samochodów (bardzo drogich), kochają je, często kolekcjonują. Nawet liczyłem, że może ktoś jest zainteresowany kupnem. To motywem przewodnim rekcji na cenę było https://youtu.be/iD2pZQvVrcc?t=63
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 02-05-2020 o 14:28

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Na serio ktos tu uważa,że będą problemy ze sprzedażą tego samochodu? Ze względu na cenę? "Nakład" jest wyprzedany , wystarczy,ze ci co czekają w kolejce na jakies lepsze Ferrari dostali propozycje kupna takiego czasoumilacza i juz po tych 500 sztukach.

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    No zależy jak do tego podejdą, bo jeżeli komuś zależało by zamiast Ferrari, dostać silnik Ferrari do tego taniej, to pewno ma już Giulię/Stelvio Q. Są też różne pakiety wizualne do Q. Mi się wydaje, że tutaj bardziej będą wchodzić kolekcjonerzy i ekstremalni fani marki.
    Znam kilku takich, łącznie z osobą, która miała kiedyś 8C i nikt nie jest zainteresowany Pewnie i tak sprzedadzą, tutaj masz rację, choć ciekawe jak szybko to pójdzie, i czy w Polsce pójdzie więcej niż 5 sztuk.

  10. #100
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    To tylko render, ale ładnie by się prezentowała
    https://wokolmotoryzacji.pl/alfa-rom...e-zwala-z-nog/

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory