Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 183

Temat: Giulia GTA potwierdzona

  1. #101
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Taki filmik z GTAm w Arese, ale coś chyba się dzieje z wyświetlaczem między zegarami

    https://youtu.be/2WluQ84uB38

  2. #102
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nic sie nie dzieje, taki efekt aliasingu, czasu "naswietlania" w uzytej kamerze, czasu projekcji na wyswietlaczu, odświeżaniu wyswietlacza akurat chyba aliasing do pasma podstawowego na czestotliwosc sub hz i stad taki dziwny efekt. migajace szybciej (kilka hz?l) światła led Ci nie przeszkadzają, a doklafnie o to samo zjawisho chodzi tylko akurat one inaczej sa odswiezane (czestotlieosc) i stad inny efekt
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #103
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nic sie nie dzieje, taki efekt aliasingu, czasu "naswietlania" w uzytej kamerze, czasu projekcji na wyswietlaczu
    Nie wiem, może i tak, ale już w Q aliasing nie robi różnicy? Tak długie przerwy? To trwało ładnych kilka sekund
    16:36
    Ja tam bym nawet wolał takie wytłumaczenie
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 23-07-2020 o 21:43

  4. #104
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wystarczy że zmienili coś z częstotliwością odświeżania w firmwarze liczników czy typem wyświetlacza i masz inny efekt. to jest to samo co koła kręcące się w tył, czy zatrzymujące jak nagrywasz auto w ruchu -chyba znany efekt?
    dla mnie to oczywiste, ale 17 lat specjalizuje się w analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych urządzeniach pomiarowych, próbkowaniu, downsamplingu, filtrowaniu cyfrowym i wszelkich metodach unikania aliasingu (do pewnego poziomu)

    w autach powinni używac innych kamer, generalnie chodzi o to żeby spełnić kryterium Kotelnikova-Shanona-Nyquista jeśli chodzi o próbkowanie, prosto mówiąc próbować (robić zdjęcie) ponad 2x częściej niż max częstotliwość w paśmie które się próbkuje - w wym wypadku to nie tylko częstotliwość odświeżania, ale raczej częstotliowść wynikowa czasu wyświetlania pojedynczego obrazu. żeby to ładnie wyglądało to powienien być duży oversampling i potem cyfrowo filtrowane obrazy. w sumie to moze fajny temat na niszowy biznes, bo dzisiaj często nagrania kaleczone są jakimś migającym wyświetlaczem czy lampami - nawet kamera cofania łapie aliasing z lamp cofania/stop - obraz miga.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Taki filmik z GTAm w Arese
    Jeden mały szczegół - to nie Arese tylko Sinsheim.

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wystarczy że zmienili coś z częstotliwością odświeżania w firmwarze liczników czy typem wyświetlacza i masz inny efekt. to jest to samo co koła kręcące się w tył, czy zatrzymujące jak nagrywasz auto w ruchu -chyba znany efekt?
    dla mnie to oczywiste, ale 17 lat specjalizuje się w analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych urządzeniach pomiarowych, próbkowaniu, downsamplingu, filtrowaniu cyfrowym i wszelkich metodach unikania aliasingu (do pewnego poziomu)

    w autach powinni używac innych kamer, generalnie chodzi o to żeby spełnić kryterium Kotelnikova-Shanona-Nyquista jeśli chodzi o próbkowanie, prosto mówiąc próbować (robić zdjęcie) ponad 2x częściej niż max częstotliwość w paśmie które się próbkuje - w wym wypadku to nie tylko częstotliwość odświeżania, ale raczej częstotliowść wynikowa czasu wyświetlania pojedynczego obrazu. żeby to ładnie wyglądało to powienien być duży oversampling i potem cyfrowo filtrowane obrazy. w sumie to moze fajny temat na niszowy biznes, bo dzisiaj często nagrania kaleczone są jakimś migającym wyświetlaczem czy lampami - nawet kamera cofania łapie aliasing z lamp cofania/stop - obraz miga.
    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] ma racje - ekran ewidentnie gaśnie, nawet jak się zapala to przebieg zapala się pierwszy, a grafika później. Dlatego praktycznie go nie pokazują, albo kadrują tak, żeby był przysłonięty kierownicą. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jeżeli 17 lat się w tym "specjalizujesz" i nie jesteś w stanie odróżnić problemów z wyświetlaczem od migotania spowodowanego różnicą częstotliwości odświeżania i jeszcze dorabiasz do tego taką filozofię, to mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał korzystać z Twoich usług.

  7. #107
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Jeden mały szczegół - to nie Arese tylko Sinsheim.
    Sorki, możliwe

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] ma racje - ekran ewidentnie gaśnie, nawet jak się zapala to przebieg zapala się pierwszy, a grafika później. Dlatego praktycznie go nie pokazują, albo kadrują tak, żeby był przysłonięty kierownicą. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jeżeli 17 lat się w tym "specjalizujesz" i nie jesteś w stanie odróżnić problemów z wyświetlaczem od migotania spowodowanego różnicą częstotliwości odświeżania i jeszcze dorabiasz do tego taką filozofię, to mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał korzystać z Twoich usług.
    Toś pojechał, nie korzystaj jak Ci się nie podoba, choć z moją teorią w żaden sposób nawet nie próbujesz polemizować. Napisałem jak najpewniej jest i wytłumaczyłem. Jakie jest Twoje wykształcenie i znajomość tematu żeby ot tak z buta negować? Powiem Ci tyle - nie uwzględniłeś że zarówno w kamerze masz scanning a w wyświetlaczu projekcję piksel po pikselu, linia po linii, więc nie koniecznie akurat "zdjęcie"(próbka) trafia tak że wyświetlony jest akurat cały ekran. Ty dorabiasz teorię że celowo nie pokazuja go bo coś jest nie tak, a ja widzę że co chwilę go pokazują, a co mają się nad nim skupiać i przez długi czas pokazywać? Nic tam nowego i ciekawego nie zobaczysz wg Q z 2015r.
    Mają kamerę która ma krótki czas "naświetlania" w mojej opinii i akurat z tym wyświetlaczem liczników wchodzi w tryb dość bliskiej synchronizacji (mam na myśli że istnieją liczby całkowite N i M dla których N*Fwyświetlacza jest bliska (o jakieś ułamki Herza) M*Fkamery, gdzie Fwyświetlacza to częstotliwość odświeżania wyświetlacza a Fkamery to częstotliwość scanningu kamery (fps)).

    Czekam na rzeczowe argumenty, albo przeproś za takie deptanie mojej renomy i zamilknij.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    i nie jesteś w stanie odróżnić problemów z wyświetlaczem od migotania spowodowanego różnicą częstotliwości odświeżania
    migotanie nie musi być szybkie, zależy właśnie od różnicy N*Fwyśwetlacza i M*Fkamery
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Ewidentnie z centralnym wyświetlaczem jest coś nie tak. Ten środkowy tak nie miga a przecież oba są kręcone tą samą kamerą. Ja natomiast zauważyłem inna rzecz. Nie wiem czy to jakaś nowość po lifcie czy specjalnie dla wersji Q ale wygląda jakby Giulia miała świecące koła jak w BMW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-07-24 09-21-39(1).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	57.7 KB
ID:	271395

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Ewidentnie z centralnym wyświetlaczem jest coś nie tak. Ten środkowy tak nie miga a przecież oba są kręcone tą samą kamerą. Ja natomiast zauważyłem inna rzecz. Nie wiem czy to jakaś nowość po lifcie czy specjalnie dla wersji Q ale wygląda jakby Giulia miała świecące koła jak w BMW
    wystarczy że środkowy pracuje na innej częstotliwości wyświetlania i/lub piksel utrzymuje się dłużej (inny typ matrycy) i już nie ma problemu. Dałem argumenty ze swojej strony a tu ciągle głosy od tych co nie potrafią żadnego argumentu podać a negują. lampy tylne też się zepsuły bo migają tylko z inną częstotliwością po aliasingu?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory