Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 183

Temat: Giulia GTA potwierdzona

  1. #121
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ale tak jest, że to jest prototyp. Ale na pewno z tym czy jest czy nie, nie ma nic wspólnego jakieś światło albo ekran

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Sorki, z całym szacunkiem, ale tego już nie kupuję, nie miga, nie rozjaśnia, lewa świeci normalnie prawa gaśnie, a do tego momentu świeciła normalnie i nie działa do końca filmu, później żeby nie było widać gaszą w ogóle, a Q dalej się świeci.
    jak wyjdziesz przed swoje Stelvio i nagrasz telefonem przednie lampy LED (najlepiej w trybie normalnym oraz trybie slow-mo) to tez zobaczysz taki efekt - polecam.
    Tak świecą LEDy - nie jest to światło ciągłe. Ludzkie oko tego nie wychwytuje (bo rejestruje ciągiem), ale kamera już tak (bo rejestruje serie obrazów).

    https://youtu.be/wSXqX55R1Gc
    Ostatnio edytowane przez SWRSC ; 25-07-2020 o 12:41

  3. #123
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Tak świecą LEDy - nie jest to światło ciągłe
    Ja to może wbrew pozorom rozumiem, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Do 15 minuty filmu oba światła świecą mocnym wyraźnym światłem, nie chodzi mi o migotanie z mniejszą lub większą częstotliwością. W 15 minucie jedno gaśnie, nie przygasa, nie miga, tylko trwale gaśnie. Przy tym nie zmienia się za bardzo ani kąt, ani ustawienie kamery, druga lampa jak i światła w Q świecą normalnie, później przez dłuższy czas nie widać nawet mignięcia tej lampy nawet na moment a od początku testu nie było nawet przez chwilę takiego efektu no bez przesady...

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja to może wbrew pozorom rozumiem, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Do 15 minuty filmu oba światła świecą mocnym wyraźnym światłem, nie chodzi mi o migotanie z mniejszą lub większą częstotliwością. W 15 minucie jedno gaśnie, nie przygasa, nie miga, tylko trwale gaśnie. Przy tym nie zmienia się za bardzo ani kąt, ani ustawienie kamery, druga lampa jak i światła w Q świecą normalnie, później przez dłuższy czas nie widać nawet mignięcia tej lampy nawet na moment a od początku testu nie było nawet przez chwilę takiego efektu no bez przesady...
    Zgadza się, prawy LED gaśnie, ale forumowi fizycy i tak powiedzą, że nam się jebie w głowach. A to też element, który się nie zmienił w stosunku do podstawowej Giulii. Ten samochód nie istnieje i to jest najlepsze wytłumaczenie defektów widocznych na powyższym filmie. Wszyscy wiemy jakie AR ma podejście do swoich produktów i wypuszczenie niepełnowartościowego produktu do materiałów prasowych nie powinno dziwić nikogo.

  5. #125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    przecież toś TY negował pewne efekty aliasingu na wyświetlaczu a piszesz jakbyś był teraz po innej stronie barykady... do tego merytorycznie nie potrafiłeś się odnieść do żadnych argumentów, jedyny to zbesztać mnie - sposób znany i promowany przez topowych polityków/rzeczników obecnej władzy - po wygrywanych wyborach widać że skuteczny - suweren łyka taki przekaz.

    a to że AR potrafi wypuszczać niedopracowane knoty to inna sprawa, nie uwierzę jednak że licznik jest inny w GTA inny niż standardowy i by wypuścili coś co miga sobie z cyklem co parę sekund - jak pisałem, są możliwe (właściwie bardzo prawdopodobne) scenariusze takiego wyświetlania (wynikające z zasady wyświetlania, czasu świecenia, ustawionej intensywności danego wyświetlacza i takiej kamery którą nagrywali), że dokładnie taki efekt uzyskasz który widzimy na filmiku. na lampach LED to trochę inaczej wyszło (choć też widać różne typy migania) bo są inne częstotliwości odświeżania ich oraz inny czas zaświecenia diody. wielka szkoda że nie potrafisz z szacunkiem dyskutować i przedstawić swoich argumentów czy wykazać w którym miejscu ktoś inny popełnia błąd myślowy w swojej teorii...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Czyli to lambo z początku filmu czy RR z 1:35, Bentley z 3:29 tez mają defekty lamp? https://youtu.be/QxMa7iaif2U

    Ktoś Wam przez kilka postów tłumaczy to zjawisko, są to osoby działające w branży, znające się na temacie, a wy dalej swoje. Jeśli idziemy w styl rozmów "ale forumowi fizycy i tak powiedzą, że nam się jebie w głowach" to dzisiaj nagram Wam lampy swojej Giulii na kilku różnych ustawieniach kamery i zobaczycie, że będę w stanie uzyskać zarówno migoczące lampy jak i świecące światłem ciągłym.
    Mało tego. Możecie sobie wybrać dowolne auto z lampami LED, podstawić mi je pod chatę i zaprezentuję to samo.

    Migotanie LEDów to błąd operatora kamery a nie lamp.

  7. #127
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Czyli to lambo z początku filmu czy RR z 1:35, Bentley z 3:29 tez mają defekty lamp? https://youtu.be/QxMa7iaif2U
    Robi się już mały off top, ale Ty naprawdę nie widzisz różnicy w miganiu okresowym diód co jest normalne, z tym że w GTA jedna lampa gaśnie zupełnie? Oglądałeś to w ogóle? Przecież ja się nie czepiam tego że lampa miga i nie świeci światłem ciągłym tylko że zupełnie gaśnie co dokładnie widać
    Naprawdę uważasz, że to to samo zjawisko, ktore widać w lambo czy Bentleyu? Obejrzyj jeszcze raz ten film o GTA dokładnie bodajże 14m 59s i powiedz mi, że to to samo zjawisko, a nie mam więcej pytań

    - - - Updated - - -
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Ale chyba nikt nie twierdzi, że zmienili na gorszy, tylko że coś się zjebało, ale ok w przypadku wyświetlacza choć to dziwnie wygląda i częstotliwość gaśnięcia jest tak duża że jeszcze takiej na żadnym filmie nie widziałem, to jestem w stanie zrozumieć Twoje wytłumaczenie, ale ta lampa według Ciebie to też kwestia aliasingu?

  8. #128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Obejrzyj jeszcze raz ten film o GTA dokładnie bodajże 14m 59s i powiedz mi, że to to samo zjawisko, a nie mam więcej pytań

    Jeśli lampa ma częstotliwość np ~30.xxxHz i operator nagrywał w 30FPS to jak najbardziej jest to możliwe. Materiał wywołany do klatakarzu NTSC (29.97FPS) spowoduje, że "sinosuida" dwóch sygnałów (Hz lampy i klatkarzu) się w pewnym momencie zejdzie i lampa nagle zgaśnie na dłuższa chwilę. Obejrzyj mój klip z helikopterem kilka postów wyżej.

    Awaria lampy jest jak najbardziej również możliwa, nie można tego całkowicie wykluczać. Spróbuje jednak pokazać ten sam efekt na swojej Giulii, która nie ma problemów z lampami.

  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tylko nawet tu nie mamy do czynienia z sinusoidami a raczej z przebiegami prostokątnymi czy lekko trapezoidalnymi, stąd na wyświetlaczu wyszło zamiast rozjaśnianie się i ściemnianie to zaświecenie i zgaszenie się wyświetlacza. do tego dochodza kwestie małego ofsetu czasowego pomiędzy kolejnymi pikselami co mogło się objawiać jak wyświetlenie fragmentu ekranu a w następnej klatce pełnego i pewnie takie same zwiniecie z góry. trzba też brać pod uwagę że w wyświetlaczu mogą wypadać pewne obrazy - w celu osiągnięcia kilku stopni regulacji intensywności (mamy regulacje tak?)

    ciekawy tez jest efekt na lampach tylnych - momentami widać jak cała powierzchcnia zaświecona miga w miarę równo, a czasem jakby punkt najjaśniejszy przesuwał się góra dół czy dół góra - tu czysto scanning kamery - niższe linie będą skanowane ciut później i zależy jak się utrafi. taki efekt widać czasem np na łopatkach helikoptera gdzie one jakby się zaginają - to nie jest defekt soczewki a właśnie przesunięci w czasie
    [MENTION=77149]kurt[/MENTION]ynio co się miało "popsuć" jak 99% elektroniki i firmwarów w tym aucie to to samo co od lat jest w każdej Giulii, zmienili mapy w ECU i tyle. częstotliwość dla oka to różnica w wielokrotnościach obu częstotliwości o których piszemy - tu prosto widać to było na filmiku ze startującym helikopterem który ktoś wcześniej wkleił - łopatki całkowicie w miejscu, potem odleciał, ciut się zmieniło obciążenie i pewnie ciiut przyspieszyły stąd powoli zaczęły się obracać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #130
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    nie znalazłem właściwego framerate vs Hz LEDów vs. dropframe, ale nagrałem dowód, że lewa lampa ma inną częstotliwość niż prawa. Jeśli udałoby mi się znaleźć częstotliwość lewej lampy, "zgasiłbym" ją przy palącej się prawej.
    Z tyłu to już w ogóle niska:

    https://streamable.com/ts74h4

    spróbuję jeszcze nagrać lustrzanką, która ma nieco inny sposób skanowania na matrycy.
    Ostatnio edytowane przez SWRSC ; 25-07-2020 o 20:53

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory