Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 96

Temat: Pierwsze Stelvio 2,0 280 KM lpg

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rysiek114
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Super 200KM, Peugeot 308 1.6VTI
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja miałem dwie instalacje gazowe. Pierwsza w Polonezie IIgen. często trzeba było regulować, ale to były początki. Druga w fiacie Brava z 2000 roku chyba IVgen. Tartarini, no i zawsze była jakieś problemy, to silnik krokowy, to regeneracja reduktora, gaśnięcie na wolnych obrotach. Przepychanki było co jest winą silnika a co samej instalacji gazowej. Choć oszczędności na gazie w ogólnym rozrachunku były, lecz okupione to było licznymi naprawami. Obecnie dla świętego spokoju wolę jeździć na benzynie, zwłaszcza w przypadku Giuii.

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    dobrze myślisz. Hydrauliczne popychacze się robi od bardzo dawna, ale jeszcze kojarze jakieś silniki sprzed kilku lat z manualną regulacja. Dzisiaj to już chyba totalna nisza.
    Niestety coraz więcej nowych silników ma regulacje płytkowa. Zamiast kręcić śrubą wymienia się płytki dystansowe. Rozwiązanie tańsze, materiały dobre, więc rozwiązanie również dość trwałe, ale nie tak trwałe jak hydraulika

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Nie znam sie wiec znow sie wypowiem.
    Identyczne dyskusje widzialem na forum Subaru. Tez pojawialo sie cisnienie, napinka i zbedne wycieczki.
    Osobiscie, poczekam, poobserwuje. Jesli pionierzy nie zglosza z czasem problemow typu wydmuchana uszczelka, bardzo powaznie rozwaze za dwa lata montaz instalacji u kumatego gazownika.

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek114 Zobacz post
    Ja miałem dwie instalacje gazowe. Pierwsza w Polonezie IIgen. często trzeba było regulować, ale to były początki. Druga w fiacie Brava z 2000 roku chyba IVgen. Tartarini, no i zawsze była jakieś problemy, to silnik krokowy, to regeneracja reduktora, gaśnięcie na wolnych obrotach. Przepychanki było co jest winą silnika a co samej instalacji gazowej. Choć oszczędności na gazie w ogólnym rozrachunku były, lecz okupione to było licznymi naprawami. Obecnie dla świętego spokoju wolę jeździć na benzynie, zwłaszcza w przypadku Giuii.
    czyli uprzedzenia sprzed 20 lat

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Druga w fiacie Brava z 2000 roku chyba IVgen. Tartarini, no i zawsze była jakieś problemy, to silnik krokowy, to regeneracja reduktora, gaśnięcie na wolnych obrotach
    Az sie łezka w oku kręci, Tartarini Etagas, ale to była strychnina- 2 krokowce a z nich rozdzielacz na 4 rurki do kolektora. Nie wtryskiwacze , tylko normalne podciśnieniowe rurki. Program do regulacji za 5tys zł i kompletny brak sieci serwisowej. Nawet ci, którzy to montowali nie wiedzieli jak to ustawić. Po tym,jak zobaczyłem,że we wrocławskim Amicarze (RiP) ustawiają to na programie w wersji demo (brak możliwości edycji mapy) byłem zmuszony nabyć pirata i samemu to rzeźbić. Przemęczyłem się przez 100tys km aż pewnego dnia zaświeciło słońce- kupiłem STAGA i reduktor Alaska. Zero problemów przez kolejne 150tys km. Gaz jest fajny ale Alfą za mało jeżdżę by miało to sens ekonomiczny.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, miałem 164 przed i po lifcie, 166 przed i po lifcie, 159 X 2, Giulietta przed i po lifcie. Wszystkie na LPG, w sumie przejechane pod milion kilometrów. Drugą 159 miałem TBI, jak wieść gminna niesie nie da się przerobić na LPG, przejechałem nią prawie 100000 km na gazie bez żadnych problemów. Od 3 miesięcy jeżdżę Giulią 2.0T 200KM na LPG, na chwilę obecną przejechane 9000 km i w pełni korzystam z dynamiki silnika i trakcji samochodu, jak długo to się okaże. Nigdy nie miałem problemu z LPG w AR. Jeżdżę na LPG ponieważ tak lubię, zawór tankowania zawsze mam w zderzaku i śmieje się jak ludzie mówią "taki samochód i na gaz". Taki mam kaprys, stać mnie na samochód to stać mnie na wymianę silnika jak klęknie, w co wątpię. Pozdrawiam Was wszystkich, Giulia i Stelvio to zaje....e samochody a paliwo do nich niech każdy wybierze sobie sam.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Witam, miałem 164 przed i po lifcie, 166 przed i po lifcie, 159 X 2, Giulietta przed i po lifcie. Wszystkie na LPG, w sumie przejechane pod milion kilometrów. Drugą 159 miałem TBI, jak wieść gminna niesie nie da się przerobić na LPG, przejechałem nią prawie 100000 km na gazie bez żadnych problemów. Od 3 miesięcy jeżdżę Giulią 2.0T 200KM na LPG, na chwilę obecną przejechane 9000 km i w pełni korzystam z dynamiki silnika i trakcji samochodu, jak długo to się okaże. Nigdy nie miałem problemu z LPG w AR. Jeżdżę na LPG ponieważ tak lubię, zawór tankowania zawsze mam w zderzaku i śmieje się jak ludzie mówią "taki samochód i na gaz". Taki mam kaprys, stać mnie na samochód to stać mnie na wymianę silnika jak klęknie, w co wątpię. Pozdrawiam Was wszystkich, Giulia i Stelvio to zaje....e samochody a paliwo do nich niech każdy wybierze sobie sam.
    Co z gwarancją Alfy na silnik po założeniu gazu?

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=20300]bibol166[/MENTION] wrzuc troche info, fotek, koszt, co zakladales, jak to w bagazniku i kom silnika wyglada,ktota generacja itp
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    O to to to... Kolega rzucił temat, od którego pewno zaraz tu wybuchnie wojna. Ale my chcemy więcej info o tej instalce. Dawaj jak najwięcej info i zdjęć.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Tutaj warsztat który zamontował lpg do Stelvio wygląda na nowy samochód.
    http://www.gzw.pl/instalacje-gazowe.html po wybraniu modelu są zdjęcia.

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. [Stelvio] Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika
    Utworzone przez Jack801 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 06:52
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory