Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96

Temat: Pierwsze Stelvio 2,0 280 KM lpg

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Typowe polskie "Januszowe" podejście to kupić samochód za 200 tys. i go zagazować w imię oszczędności.
    a ja powiem z drugiej strony - to co teraz piszesz to typowe polskie "januszowe", "zastaw się, a postaw się". Skoro można płacić za paliwo mniej zachowując jednocześnie 99% funkcjonalnosci auta, to czemu niby nie? Bo niby jakiś wstyd? Jak ktoś dużo jezdzi to sa oszczednosci rzedu 5-7 kpln rocznie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ja o gruszce ty o pietruszce... OK, przyznaje Ci racje, jestem ignorantem ekonomicznym bo neguję zasadność gazowania pojazdów klasy premium i na domiar złego nie jestem zwolennikiem Diesli - ukrzyżuj mnie

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    (...) ukrzyżuj mnie
    I to idealnie podsumowuje wartość merytoryczną Twoich argumentów

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Specjalnie się zalogowałem i widze ze niestety ale znów "nasi tu byli". Wychodzi na to że jest to klasyczna instalka lpg podrutowana do Stelvio- ta to trzeba nazwać w przypadku bezpośredniego wtrysku. Niestety nie jest to wymagana do tego pojazdu instalacja V generacji -cóż - dużo szumu w szklance wody. Pozostaje współczuć właścicielowi jak to coś zacznie strajkować.
    sterwonik KME Sky Direct - i hasło ze strony producenta - cyt. "Autorskie rozwiązania KME zawarte w rodzinie sterowników NEVO – takie jak OSA, MOSA czy obsługa aut dużej mocy – zostały zachowane i ulepszone w nowej linii NEVO-SKY. W sterownik wbudowano emulatory - np. emulator poziomu paliwa i emulator ciśnienia paliwa - oraz automatyczny kasownik błędów OBD - których obecność nie wymaga konieczności podłączania dodatkowych urządzeń".
    Super- już producent założył że będzie toto srać błędami- nie ma co ale pl jest mistrzem drutowania.
    biedne stelvio

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Specjalnie się zalogowałem i widze ze niestety ale znów "nasi tu byli". Wychodzi na to że jest to klasyczna instalka lpg podrutowana do Stelvio- ta to trzeba nazwać w przypadku bezpośredniego wtrysku. Niestety nie jest to wymagana do tego pojazdu instalacja V generacji -cóż - dużo szumu w szklance wody.
    Zapewne chodziło Ci o instalację VI generacji? - ciekły wtrysk gazu przez wtryskiwacze benzynowe.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Pozostaje współczuć właścicielowi jak to coś zacznie strajkować.
    sterwonik KME Sky Direct - i hasło ze strony producenta - cyt. "Autorskie rozwiązania KME zawarte w rodzinie sterowników NEVO – takie jak OSA, MOSA czy obsługa aut dużej mocy – zostały zachowane i ulepszone w nowej linii NEVO-SKY. W sterownik wbudowano emulatory - np. emulator poziomu paliwa i emulator ciśnienia paliwa - oraz automatyczny kasownik błędów OBD - których obecność nie wymaga konieczności podłączania dodatkowych urządzeń".
    Super- już producent założył że będzie toto srać błędami- nie ma co ale pl jest mistrzem drutowania.
    biedne stelvio
    Sterowniki do instalacji VI generacji też posiadają wbudowane kasowniki...

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak VI gen.
    może i mają ale to co zamontowano do Stelvio to drut w czystej postaci- jestem ciekaw ile wytrzyma z tym czymś właściciel że o aucie nie wspomnę.

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Specjalnie się zalogowałem i widze ze niestety ale znów "nasi tu byli".
    ykhm, to jest akurat jeden z najlepszych zakładów LPG w kraju i gazował wiele alf na bezpośrednim wtrysku.
    I żadne drucarstwo instalacje 4 generacji z autami na bezposrednim wtrysku działają świetnie nie od dziś, i nie od wczoraj. V gen to jest jak Yeti - każdy o nim słyszał, ale nikt nie widział. Skoro działa, temat jest znany i przerobiony, to po co kombinować?
    A kasowniki błędów to jest standard, bo nowoczesne silniki po prostu MUSZĄ walić błędami przy instalacji LPG, i nie oznacza to, że coś zostało zrobione niezgodnie ze sztuką. Pewnie, można by było wykombinować jakieś skomplikowane emulatory wszystkiego, tylko po co, skoro te błędy będą miały zerowy wpływ na pracę silnika?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 24-02-2020 o 22:20
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tak VI gen.
    może i mają ale to co zamontowano do Stelvio to drut w czystej postaci- jestem ciekaw ile wytrzyma z tym czymś właściciel że o aucie nie wspomnę.
    Drut, ponieważ...?

    Ot, zwykła instalacja IV gen. z dotryskiem benzyny. Znana od bardzo dawna i od dawna z powodzeniem stosowana przy silnikach, do których jeszcze nie opracowano dedykowanych zestawów wtrysku 6 gen. Kilku moich znajomych jeździ na takich zestawach m. in. w Maździe 6 2.5 czy Volvo 2.0T i sobie chwalą.

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja powiem tak- ja jak słyszę renomowany warsztat to często dostaję gęsiej skórki- życzę owszem właścicielowi jak najlepiej ale jak zwykle (oczywiście w mojej ocenie) zmontowano coś co nie jest przeznaczone do tego modelu samochodu i silnika.
    wiesz jak to potem wygląda- gaziarz osdyła do mechanika, mechanik do gaziarza, auto nie jedzie sra bykami, a poziom wkurw... właściciela sięga zenitu- tak się kończy "oszczędzanie "- w aucie za ponad 200 tys jak chce się zmontować coś porządnego to musi kosztować.
    Nie piszczmy że VI gen to Yeti - kilku dealerów w pl montuje np do hyundaia Tucsona - koszt ok 11 tyś instalki LPDI.
    dla mnie temat wyczerpany ;-)

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Ale do Stelvio nie zamontują, bo takiej instalacji do Stelvio po prostu nie ma

    Poza tym, nie wiem z czego to wynika, ale nawet Prins słynący z tego typu instalacji, powoli się z nich wycofuje.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 24-02-2020 o 22:31

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. [Stelvio] Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika
    Utworzone przez Jack801 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 06:52
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory