Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 96

Temat: Pierwsze Stelvio 2,0 280 KM lpg

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja powiem tak- ja jak słyszę renomowany warsztat to często dostaję gęsiej skórki- życzę owszem właścicielowi jak najlepiej ale jak zwykle (oczywiście w mojej ocenie) zmontowano coś co nie jest przeznaczone do tego modelu samochodu i silnika.
    wiesz jak to potem wygląda- gaziarz osdyła do mechanika, mechanik do gaziarza, auto nie jedzie sra bykami, a poziom wkurw... właściciela sięga zenitu- tak się kończy "oszczędzanie "- w aucie za ponad 200 tys jak chce się zmontować coś porządnego to musi kosztować.
    Nie piszczmy że VI gen to Yeti - kilku dealerów w pl montuje np do hyundaia Tucsona - koszt ok 11 tyś instalki LPDI.
    dla mnie temat wyczerpany ;-)
    tak, renomowany, wiele modeli aut i silników gość zagazował jako pierwszy w Polsce i akurat tacy właśnie magicy robią to najlepiej, w przeciwieństwie do typowych rzezników, którzy montują "dedykowane" instalacje od BRC czy innych zagranicznych producentów, po dwudniowym szkoleniu na powerpoincie Tak jak z podnoszeniem mocy, można sobie zapodać boxa, albo można zrobić mapę pod konkretny samochód. Co jest lepsze? :>

    Przy zakładaniu instalacji można zrobić tyle rzeczy zle, ze to wlasnie sam montaz i strojenie ma tutaj najwiecej do gadania. I pewnie, zrobiona instalacja IV u jakiegoś janusza w szopie to murowana katastrofa, ale zrobiona przez tego gościa, to jednak jest inna historia.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 24-02-2020 o 22:42
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja przy przebiegach 50 tysięcy rocznie mógłbym zaoszczędzić około 16 tysięcy na paliwie. Ale... boję się, że coś się stanie z silnikiem i wtedy 16 tysięcy pójdzie się .... w ciągu sekundy. Ale nie powiem, myślałem o LPG do Stelvio, póki co nie zdecyduję się.

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Zakładając, że to nie przerobiona Mazda to facetowi na Pb raczej nie brakuje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	363348-wtf-lpg-in-ferrari-422045-311576078894784-119253688127025-964049-1446357907-n.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	102.4 KB
ID:	266455

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Wydaje mi się że te dyskusje nie mają większego sensu . Ludziska róbta co chceta , to przecież wasze auta i wasze preferencje i nikomu nic do tego.

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    Wydaje mi się że te dyskusje nie mają większego sensu . Ludziska róbta co chceta , to przecież wasze auta i wasze preferencje i nikomu nic do tego.
    +1000

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    +1000
    Dodałbym jeszcze - wolę jeździć na lpg z V8 pod maską niż z dumą (widoczną tylko dla siebie) męczyć diesla czy tam benzynę R4.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT '13
    Postów
    24

    Domyślnie

    Każdy robi jak chce i nie ma co zaglądać innym do portfela. Jak ktos chce jeździć na LPG to niech jeździ. Obecne instalacje LPG często, oczywiście błędnie są postrzegane przez pryzmat instalacji I gen., które wiadomo, że były ch....

    ALE....

    Ja osobiście nie uznaje LPG w aucie jakim jest Alfa Romeo, to tak jakby kupić żonie/partnerce w prezencie bieliznę z Biedronki zamiast z np. Intimissimi Funkcjonalność przecież ta sama, koszty mniejsze, no, ale jednak to nie to samo....

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiagra Zobacz post
    Każdy robi jak chce i nie ma co zaglądać innym do portfela. Jak ktos chce jeździć na LPG to niech jeździ. Obecne instalacje LPG często, oczywiście błędnie są postrzegane przez pryzmat instalacji I gen., które wiadomo, że były ch....

    ALE....

    Ja osobiście nie uznaje LPG w aucie jakim jest Alfa Romeo, to tak jakby kupić żonie/partnerce w prezencie bieliznę z Biedronki zamiast z np. Intimissimi Funkcjonalność przecież ta sama, koszty mniejsze, no, ale jednak to nie to samo....
    I o tym mam wrażenie pisał Stacho, ale został zjechany(niesłusznie), że rzekomo drwi z "zaradności".

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zamiast się znów kłócić o zasadność LPG w Stelvio/Giulii poczekajmy, jak ten gaz będzie się sprawował bo faktycznie nie jest to instalacja najwyższych lotów. Ktoś przeciera szlak i chwała mu za to, że swoim nakładem być może ułatwi innym osobom wybór.

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiagra Zobacz post

    Ja osobiście nie uznaje LPG w aucie jakim jest Alfa Romeo, to tak jakby kupić żonie/partnerce w prezencie bieliznę z Biedronki zamiast z np. Intimissimi Funkcjonalność przecież ta sama, koszty mniejsze, no, ale jednak to nie to samo....
    Nie uznajesz nie montujesz. Ale z porównaniem Biedronki do Intimissimi trochę przesadzasz. Weź pod uwagę, że dla niektórych jeżdżenie AR to jak wybór między Biedronką i Intimissimi... Ciekawe co byście pisali, gdyby właściciel np. Bentleya stwierdził, ze AR to auto dla biedaków?

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. [Stelvio] Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika
    Utworzone przez Jack801 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 06:52
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory