Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 96

Temat: Pierwsze Stelvio 2,0 280 KM lpg

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    LPG jako takie jest ekologicznym i tanim (bo produktem ubocznym wytwarzania innych paliw) paliwem, więc generalnie pomysł jazdy na LPG jest świetny. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
    U nas większość instalacji LPG zakładanych jest po taniości, i zamiast źródłem korzyści są źródłem problemów. I duma Janusza rozpiera przy dystrybutorze, że zapłacił 30% mniej niż za benzynę (bo LPG idzie więcej niż benzynki), w ogóle nie myśląc o tym, że co tydzień odwiedza kolejnego "magika" od gazu, który próbuje coś zrobić z tą spapraną instalacją, żeby w ogóle działała. O zmarnowanym czasie i ryzyku, że kolejnego ranka w ogóle wozidło nie odpali, i trzeba będzie znowu kombinować - bo kombinowanie przecież to nasz sport narodowy. Bo Januszowi do głowy nie przyjdzie uwzględnić większych kosztów przeglądów i konserwacji instalacji (bo Janusz nawet o konserwacji nie słyszał, on wydał 2xpińćset na instalację i ma jeździć do końca świata) w końcowym rozrachunku.
    Poza tym - silniki spalinowe zaprojektowane są do spalania benzyny, i tylko przy okazji niektóre sobie radzą z LPG. A że kultura techniczna kierowców (i wielu "mechaników") w Polsce jest na żenująco niskim poziomie (wystarczy obserwować podejście do wycinania DPF-ów w dizlach), ten czynnik w ogóle jest ignorowany - a później zdziwienie jak po 20kkm na gazie trzeba wymieniać silnik...
    Więc montaż LPG z nastawieniem na oszczędzanie to potężna naiwność - może dlatego u nas LPG jest tak popularne... A czy ktoś zna kogoś, kto zamontował LPG ze względów ekologicznych?

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    LPG jako takie jest ekologicznym i tanim (bo produktem ubocznym wytwarzania innych paliw) paliwem, więc generalnie pomysł jazdy na LPG jest świetny. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
    U nas większość instalacji LPG zakładanych jest po taniości, i zamiast źródłem korzyści są źródłem problemów. I duma Janusza rozpiera przy dystrybutorze, że zapłacił 30% mniej niż za benzynę (bo LPG idzie więcej niż benzynki), w ogóle nie myśląc o tym, że co tydzień odwiedza kolejnego "magika" od gazu, który próbuje coś zrobić z tą spapraną instalacją, żeby w ogóle działała. O zmarnowanym czasie i ryzyku, że kolejnego ranka w ogóle wozidło nie odpali, i trzeba będzie znowu kombinować - bo kombinowanie przecież to nasz sport narodowy. Bo Januszowi do głowy nie przyjdzie uwzględnić większych kosztów przeglądów i konserwacji instalacji (bo Janusz nawet o konserwacji nie słyszał, on wydał 2xpińćset na instalację i ma jeździć do końca świata) w końcowym rozrachunku.
    Poza tym - silniki spalinowe zaprojektowane są do spalania benzyny, i tylko przy okazji niektóre sobie radzą z LPG. A że kultura techniczna kierowców (i wielu "mechaników") w Polsce jest na żenująco niskim poziomie (wystarczy obserwować podejście do wycinania DPF-ów w dizlach), ten czynnik w ogóle jest ignorowany - a później zdziwienie jak po 20kkm na gazie trzeba wymieniać silnik...
    Więc montaż LPG z nastawieniem na oszczędzanie to potężna naiwność - może dlatego u nas LPG jest tak popularne... A czy ktoś zna kogoś, kto zamontował LPG ze względów ekologicznych?
    Pozwole sobie wtracic trzy grosze.
    Przejechalem Subaru ponad 150 tys km na gazie. Montowale niejaki Jako - kto gazowal Subaru w Warszawie, ten pewnie zna faceta.
    Regularnie - co 15 tys km - dokonywalem przegladu instalacji i jej regulacji (podczas jazdy). Wymienilem parownik oraz wtryski. Uzywalem lepszych, dedykowanych swiec (do LPG), ktore tez czesciej wymienialem. Regularnie jezdzilem tez na samej beznynie. Z tego co wiem, gosc ktory kupil ode mnie to auto jezdzi dalej na gazie.
    Uwazam, ze niepotrzebnie generalizujesz, nie kazdy gazownik jest partaczem, nie kazdy uzytkownik olewa eksploatacje.
    Tak, ekologia miala dla mnie znaczenie, to ze nieco mniej truje.
    Wkurzalo czeste tankowanie w trasie.
    Suma sumarum, zaoszczedzilem sporo talarow. Jestem osoba zamozna ale nie przeszkadza mi to schylic sie po pieniadze, gdy leza na ulicy.

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No i szacun i chwała Szkoda, że na jednego Miecia przypada ze 100 Januszów...

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ciężko się te pierdoły czyta, co jest złego w stosowaniu LPG ? Po co te wycieczki o Januszach itp.

    Miałem przez 8 lat AR 166 3.0 Busso, świadomie założyłem gaz i przy przebiegu ponad 350.000 km sprzedałem auto, instalacja nigdy nie sprawiła nieprzewidzianych problemów oczywiście to były czasy jak reduktory nie ogarniały magicznej mocy tego silnika wiec były rożne eksperymenty z modyfikacjami reduktora, zakładaniem dwóch itd ale takie były czasy, poziom świadomości technicznej itd.
    Moje auto weekendowe ma silnik 4,7 V8 i też jeździ na gazie, a żeby mieć pewność że mnie nie zaskoczy w terenie to zdjąłem głowice i wszystkie gniazda są zmienione na twardsze. Auto jeździ bez zająknięcia. Na codzie używam diesla bo jest tańszy w trasie, czy to też grzech że liczę ile będę wydawał na paliwo ? wtf
    Tyle w temacie ...

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nikomu nie zaglądam do portfela. Po prostu liczę, i nie zakładam LPG u siebie. Nie kupowałem Stelvio, żeby oszczędzać na paliwie... Tak samo do Szwajcarii nie jedzie się na wakacje za ostatnie grosze.
    Bo LPG to instalacja+konserwacja+przeglądy+naprawy+zmarnowa ny czas+ryzyko, i dopiero na końcu - paliwo (i to więcej paliwa). Więc jeżeli ktoś zakłada LPG bo chce - jego prawo. Jeżeli ktoś twierdzi, że tak jest taniej - poproszę dokładne wyliczenia z uwzględnieniem wszystkich kosztów, nie tylko paliwa.

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    użyj google, internet jest pełny kalkulatorów i tego typu wyliczeń/zestawień.
    Odezwałem się żeby posać kolejny przykład że można bezproblemowo użytkować instalacje, Ty twierdzisz że to jest druciarstwo, nic nie warte. Każdy ma swoje zdanie.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Np. to: https://autokult.pl/32899,prawdopodo...tes-sceptyczny ?

    Nigdy nie twierdziłem, że LPG to zawsze druciarstwo. Sama idea jazdy na LPG jest OK.
    Po prostu twierdzę, że albo jest to okupione ciągłym krążeniem po gazownikach i mechanikach - i w miarę opłacalne (zakładając, że mój czas nic nie kosztuje, co jest o totalną bzdurą), albo jest dobrze i drogo - czyli ekologicznie.

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No i szacun i chwała Szkoda, że na jednego Miecia przypada ze 100 Januszów...
    Gdzie Ty chłopie mieszkasz, z kim się prowadzasz? Albo uparty jesteś i wierzysz w stereotypy i w miejskie legendy.

    Kilka słów o ekologii. Ponoć LPG ekologiczne nie jest (patrz ustawa o elektromobilności), a tym czasem Dacia (zdjęcie z aktualnego Motoru):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200226_133228_resized.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	63.3 KB
ID:	266470

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No i szacun i chwała Szkoda, że na jednego Miecia przypada ze 100 Januszów...
    Gdzie Ty chłopie mieszkasz, z kim się prowadzasz? Albo uparty jesteś i wierzysz w stereotypy i w miejskie legendy.

    Kilka słów o ekologii. Ponoć LPG ekologiczne nie jest (patrz ustawa o elektromobilności), a tym czasem Dacia (zdjęcie z aktualnego Motoru):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200226_133228_resized.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	63.3 KB
ID:	266470

    Tylko czekać na fabryczne AR z LPG

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    No jak ktoś zakłada gaz to znaczy, że go nie stać na utrzymanie auta i powinien kupić tańsze... To tak jakby mając możliwość odliczyć samochód od kosztów przychodu lub wziąć leasing, ale nie zrobić tego, bo w premium to nie wypada, należy zapłacić więcej... A twierdzą to zwykle ludzie w 10-letnich bolidach :-)

  10. #60
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie -zostawmy wątek ekonomiczny - tu każdy będzie miał swoje racje.
    Skupmy się na aspekcie technicznym i tu się muszę zgodzić z [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] że wcześniej czy później są z każdą LPG kłopoty - mniejsze lub większe. To palący się check engine, szarpanie utrata mocy rozjechane mapy i inne cuda.
    Jeszcze jako tako toto chodzi jak jest fabryczne (nie od dealera tylko zamontowane na taśmie producenta auta)- reszta to większa lub mniejsza zagadka.
    Dlatego uważam że to jest montaż LPG jest na siłę - nie ma zestawu dedykowanego do Stelvio na fazę ciekłą (a takiego typu ten silnik potrzebuje) to powiedzmy szczerze - jest to typowe druciarstwo.

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. [Stelvio] Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika
    Utworzone przez Jack801 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 06:52
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory