Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96

Temat: Pierwsze Stelvio 2,0 280 KM lpg

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Panowie -zostawmy wątek ekonomiczny - tu każdy będzie miał swoje racje.
    Skupmy się na aspekcie technicznym i tu się muszę zgodzić z [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] że wcześniej czy później są z każdą LPG kłopoty - mniejsze lub większe. To palący się check engine, szarpanie utrata mocy rozjechane mapy i inne cuda.
    Jeśli chcesz się skupić na aspekcie technicznym to proszę, nie powtarzaj zasłyszanych bzdur.
    Przerobiliśmy już kilka samochodów na LPG i mimo przebiegów na LPG rzędu 200 i więcej tysięcy kilometrów, nigdy problemów z instalacją nie było. Warunek - montaż w dobrym serwisie i regularne przeglądy.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Dlatego uważam że to jest montaż LPG jest na siłę - nie ma zestawu dedykowanego do Stelvio na fazę ciekłą (a takiego typu ten silnik potrzebuje) to powiedzmy szczerze - jest to typowe druciarstwo.
    Powiedzmy sobie szczerze - prawdopodobnie nikt jeszcze nie wie czy do silnika w Stelvio jest konieczna instalacja z ciekłym wtryskiem gazu. Chociaż obserwując inne marki, rozwój sterowników LPG i bardzo małą ilość dedykowanych zestawów - prawdopodobnie takiej konieczności nie ma.

    Jeżeli za pewnik przyjmujesz, że bezpośredni wtrysk = instalacja z ciekłym wtryskiem LPG przez wtryski benzynowe to jest to kolejny urban legend nie mający nic wspólnego z prawdą.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  2. #62
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    W tym kraju wiele rzeczy sie robi których nie powinno się robić- wyznacznikiem jest zysk.
    krótka odpowiedź - czy auto potrzebuje dotrysku benzyny podczas pracy na LPG czy nie ? jeżeli potrzebuje to nie jest to typowa instalacja tylko proteza- tak uważam.

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    W tym kraju wiele rzeczy sie robi których nie powinno się robić- wyznacznikiem jest zysk.
    Dlatego nie ma sensu pisać o takich przypadkach, bo niezależnie od rodzaju paliwa, takie serwisowanie zawsze się kończy problemami.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    krótka odpowiedź - czy auto potrzebuje dotrysku benzyny podczas pracy na LPG czy nie ? jeżeli potrzebuje to nie jest to typowa instalacja tylko proteza- tak uważam.
    Owszem na IV gen. potrzebny jest dotrysk PB. I co to zmienia, że potrzebuje?

    To nadal jest normalna instalacja, a zdanie o protezie czy druciarstwie? Masz prawo do takiej opinii, co nie znaczy, że jest to obiektywna ocena.

    W silnikach z pośrednim wtryskiem potrzebujesz odpalać zimny silnik na benzynie. To też w takim razie nie jest typowa instalacja?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    dotrysk benzyny to jakieś 20% ogólnego zużycia? ja tam nie jestem przeciwnikiem LPG, jak ktoś dużo jeździ to czemu nie - 2.0 palą swoje, jak ktoś ma miejsce na zbiornik gazu i nie przeszkadza mu dodaktowa instalacja (potencjalne problemy) OK. Choć fajniejsza byłaby 5 gen.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #65
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nikomu nie zaglądam do portfela. Po prostu liczę, i nie zakładam LPG u siebie. Nie kupowałem Stelvio, żeby oszczędzać na paliwie... Tak samo do Szwajcarii nie jedzie się na wakacje za ostatnie grosze.
    Bo LPG to instalacja+konserwacja+przeglądy+naprawy+zmarnowa ny czas+ryzyko, i dopiero na końcu - paliwo (i to więcej paliwa). Więc jeżeli ktoś zakłada LPG bo chce - jego prawo. Jeżeli ktoś twierdzi, że tak jest taniej - poproszę dokładne wyliczenia z uwzględnieniem wszystkich kosztów, nie tylko paliwa.
    Co w tym dziwnego? Ja myślę, że jak ktoś tylko pobieżnie czyta to forum, to już sam zakup Stelvio w fabrycznej benzynie to naprawdę duże ryzyko...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Gdzie Ty chłopie mieszkasz, z kim się prowadzasz? Albo uparty jesteś i wierzysz w stereotypy i w miejskie legendy.

    Kilka słów o ekologii. Ponoć LPG ekologiczne nie jest (patrz ustawa o elektromobilności), a tym czasem Dacia (zdjęcie z aktualnego Motoru):

    Załącznik 266470

    - - - Updated - - -



    Gdzie Ty chłopie mieszkasz, z kim się prowadzasz? Albo uparty jesteś i wierzysz w stereotypy i w miejskie legendy.

    Kilka słów o ekologii. Ponoć LPG ekologiczne nie jest (patrz ustawa o elektromobilności), a tym czasem Dacia (zdjęcie z aktualnego Motoru):

    Załącznik 266470

    Tylko czekać na fabryczne AR z LPG
    No. uśmiałbym się po pachy, jakby się okazało, że najtańszą alternatywą dla wyrobienia się w unijnych limitach CO2 dla koncernów, nie będą elektryki, ale auta z LPG i koncerny zaczną masowo do tańszych wersji wkładać LPG, żeby się w limitach zmieścić Chciałbym zobaczyć wtedy minę krytyków w styku gaz ino do zapalniczek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    No jak ktoś zakłada gaz to znaczy, że go nie stać na utrzymanie auta i powinien kupić tańsze... To tak jakby mając możliwość odliczyć samochód od kosztów przychodu lub wziąć leasing, ale nie zrobić tego, bo w premium to nie wypada, należy zapłacić więcej... A twierdzą to zwykle ludzie w 10-letnich bolidach :-)
    Ta. a najbardziej w tym tonie gadają ci, co ich nie stać na auto za gotówkę, więc kupują w leasingu i się wożą jak cygańscy króle...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Panowie -zostawmy wątek ekonomiczny - tu każdy będzie miał swoje racje.
    Skupmy się na aspekcie technicznym i tu się muszę zgodzić z [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] że wcześniej czy później są z każdą LPG kłopoty - mniejsze lub większe. To palący się check engine, szarpanie utrata mocy rozjechane mapy i inne cuda.
    Jeszcze jako tako toto chodzi jak jest fabryczne (nie od dealera tylko zamontowane na taśmie producenta auta)- reszta to większa lub mniejsza zagadka.
    Dlatego uważam że to jest montaż LPG jest na siłę - nie ma zestawu dedykowanego do Stelvio na fazę ciekłą (a takiego typu ten silnik potrzebuje) to powiedzmy szczerze - jest to typowe druciarstwo.
    Ile i jakie miałeś auta na LPG i ile nimi przejechałeś?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dlatego nie ma sensu pisać o takich przypadkach, bo niezależni
    Owszem na IV gen. potrzebny jest dotrysk PB. I co to zmienia, że potrzebuje?

    To nadal jest normalna instalacja, a zdanie o protezie czy druciarstwie? Masz prawo do takiej opinii, co nie znaczy, że jest to obiektywna ocena.

    W silnikach z pośrednim wtryskiem potrzebujesz odpalać zimny silnik na benzynie. To też w takim razie nie jest typowa instalacja?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Dotrysk to żaden fenomen. Zwykłe inst. 4 gen to mają. Jak se klient chce, to mu to serwisant montażysta ustawi w menu i będzie miał dotrysk powyżej okr obrotów i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dotrysk benzyny to jakieś 20% ogólnego zużycia? ja tam nie jestem przeciwnikiem LPG, jak ktoś dużo jeździ to czemu nie - 2.0 palą swoje, jak ktoś ma miejsce na zbiornik gazu i nie przeszkadza mu dodaktowa instalacja (potencjalne problemy) OK. Choć fajniejsza byłaby 5 gen.
    W V to ok. 20%. W IV zależy od tego jak jest ustawiony. Może być ustawiony na pow. 4500 obr/min i można tak jeździć, że dotrysku nie ma. W IV gen dotrysk zabezpiecza niektóre silniki, które słabo znoszą gaz np. 1.4. 95 km we Fiacie Tipo przed przegrzaniem i pękaniem głowicy. Ale już np. w 1.4 tjet dotrysk nie jest potrzebny, choc możliwe jest jego ustawienie w centralce LPG.

  6. #66
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Co w tym dziwnego? Ja myślę, że jak ktoś tylko pobieżnie czyta to forum, to już sam zakup Stelvio w fabrycznej benzynie to naprawdę duże ryzyko...
    Ty tak na serio czy gdzieś się uderzyłeś?

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ile i jakie miałeś auta na LPG i ile nimi przejechałeś?
    Jakie to ma znaczenie? Wystarczy że się nasłucham po swojej rodzinie i znajomych - KAŻDY ma problem z LPG wcześniej czy później.


    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dotrysk to żaden fenomen. Zwykłe inst. 4 gen to mają. Jak se klient chce, to mu to serwisant montażysta ustawi w menu i będzie miał dotrysk powyżej okr obrotów i tyle.
    W V to ok. 20%. W IV zależy od tego jak jest ustawiony. Może być ustawiony na pow. 4500 obr/min i można tak jeździć, że dotrysku nie ma. W IV gen dotrysk zabezpiecza niektóre silniki, które słabo znoszą gaz np. 1.4. 95 km we Fiacie Tipo przed przegrzaniem i pękaniem głowicy. Ale już np. w 1.4 tjet dotrysk nie jest potrzebny, choc możliwe jest jego ustawienie w centralce LPG.
    Do rowera tez LPG założysz? Tak ciężko rozumieć że są modele samochodów które do LPG się nie nadają? Takim modelem jest Stelvio/Giulia. Owszem instalator jest w stanie wmówić wszystko klientowi aby sprzedać usługę, tylko że wcześniej czy później to kierownik zostaje sam z tym dziadostwem.

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ta. a najbardziej w tym tonie gadają ci, co ich nie stać na auto za gotówkę, więc kupują w leasingu i się wożą jak cygańscy króle...
    A to nie wiedziałem że w leasingu to samochody za darmo rozdają.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dlatego nie ma sensu pisać o takich przypadkach, bo niezależnie od rodzaju paliwa, takie serwisowanie zawsze się kończy problemami.



    Owszem na IV gen. potrzebny jest dotrysk PB. I co to zmienia, że potrzebuje?

    To nadal jest normalna instalacja, a zdanie o protezie czy druciarstwie? Masz prawo do takiej opinii, co nie znaczy, że jest to obiektywna ocena.

    W silnikach z pośrednim wtryskiem potrzebujesz odpalać zimny silnik na benzynie. To też w takim razie nie jest typowa instalacja?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Wiesz - forum jest po to aby wymienić poglądy- ja szanuje Twoje, ale wybacz statystyki awaryjności LPG - szczególnie w takim wydaniu- nie są po stronie LPG.
    Powiem Ci jak to wygląda- wpada klient - tak Panie da się! - no ale bezpośredni wtrysk- Panie głupoty piszą - będzie działać- potem kierownik wyskakuje z kasy, montujemy- strojenie
    już problem - wie Pan musi się ułożyć/zarobić samoadaptacje i inne bzdety i takie pieprzenie. Wie Pan musi się trochę pojeździć - to że się coś świeci i szarpie - przejdzie mu. Potem wiązanka o gównianym gazie zatankowane na stacji, itp itp Takie dyrdymały aż upłynie gwarancja.
    Jestem ciekaw czy po takim montażu tej super instalacji montażysta jest wstanie przejąć gwarę na samochód? Wątpię!

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Tak ciężko rozumieć że są modele samochodów które do LPG się nie nadają? Takim modelem jest Stelvio/Giulia.
    Jeśli masz taką teorię to miło by było gdybyś ją również udowodnił. Ja mogę powiedzieć, że Stelvio i Giulia nadają się idealnie do LPG. I kto ma rację?

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No. uśmiałbym się po pachy, jakby się okazało, że najtańszą alternatywą dla wyrobienia się w unijnych limitach CO2 dla koncernów, nie będą elektryki, ale auta z LPG i koncerny zaczną masowo do tańszych wersji wkładać LPG, żeby się w limitach zmieścić Chciałbym zobaczyć wtedy minę krytyków w styku gaz ino do zapalniczek.
    Ale co to jest w ogóle za argument? W takim przypadku to będzie instalacja fabryczna, z wszystkimi tego pozytywnymi aspektami. Instalacja dobrana do konkretnego silnika, dostosowanego do zasilania LPG.
    Przy instalacji dokładanej gdzieśtam tak nigdy nie będzie. Będzie mniejsza lub większa rzeźba.
    Tak, czy inaczej wolny wybór. Niech każdy decyduje za siebie.

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ty tak na serio czy gdzieś się uderzyłeś?


    Jakie to ma znaczenie? Wystarczy że się nasłucham po swojej rodzinie i znajomych - KAŻDY ma problem z LPG wcześniej czy później.



    Do rowera tez LPG założysz? Tak ciężko rozumieć że są modele samochodów które do LPG się nie nadają? Takim modelem jest Stelvio/Giulia. Owszem instalator jest w stanie wmówić wszystko klientowi aby sprzedać usługę, tylko że wcześniej czy później to kierownik zostaje sam z tym dziadostwem.


    A to nie wiedziałem że w leasingu to samochody za darmo rozdają.

    - - - Updated - - -


    Wiesz - forum jest po to aby wymienić poglądy- ja szanuje Twoje, ale wybacz statystyki awaryjności LPG - szczególnie w takim wydaniu- nie są po stronie LPG.
    Powiem Ci jak to wygląda- wpada klient - tak Panie da się! - no ale bezpośredni wtrysk- Panie głupoty piszą - będzie działać- potem kierownik wyskakuje z kasy, montujemy- strojenie
    już problem - wie Pan musi się ułożyć/zarobić samoadaptacje i inne bzdety i takie pieprzenie. Wie Pan musi się trochę pojeździć - to że się coś świeci i szarpie - przejdzie mu. Potem wiązanka o gównianym gazie zatankowane na stacji, itp itp Takie dyrdymały aż upłynie gwarancja.
    Jestem ciekaw czy po takim montażu tej super instalacji montażysta jest wstanie przejąć gwarę na samochód? Wątpię!
    Nie uderzyłem się. Poczytaj nowy wątek o usterkach w G i S i zobaczysz ile tam jest problemów z tymi autami jeżdżącymi przecież na fabrycznie montowanej instalacji zasilania benzyną.
    Ja nie pisze o druciarstwie montażowym LPG, tylko o montażu zgodnie ze instrukcją producenta instalacji do auta do tego przeznaczonego. Przecież pisałem, że nie ewidentnie nie wszystkie silniki znoszą dobrze gaz. Z różnych powodów. Jak ktoś jest idiotą i mimo info, że silnik go LPG się nie nadaje, a jednak go montuje, to jest jego problem.
    Warto jednak mieć własne doświadczenia, a nie ze słuchu od znajomych, bo nie wiesz co oni i gdzie montowali. Często głupio się usprawiedliwiają, bo najpierw oszczędzili, a potem zwalają na wszystko, tylko nie na siebie. Ja mam trzecie auto z gazem i nie miałem z nimi żadnych z tego powodu problemów. W rodzinie miałem kolejne dwa i nie było problemów. Ale wiem co i jak był kładzione do auta i jak ono było utrzymywane. Dla mnie LPG to idealne paliwo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Ale co to jest w ogóle za argument? W takim przypadku to będzie instalacja fabryczna, z wszystkimi tego pozytywnymi aspektami. Instalacja dobrana do konkretnego silnika, dostosowanego do zasilania LPG.
    Przy instalacji dokładanej gdzieśtam tak nigdy nie będzie. Będzie mniejsza lub większa rzeźba.
    Tak, czy inaczej wolny wybór. Niech każdy decyduje za siebie.
    Czym różni się Giulietta z fabryczną instalacją od Giulietty z instalacją Tartarinii zakładanej w ASO? Oprócz oczywiście wskaźnika LPG wmontowanego w tablicę wskaźników. No chyba tylko tym, że ta pierwsza ma mikrozbiornik LPG, a jak sobie "drutujesz" to możesz włożyć taki, na którym przejeżdżasz 500 km, co niweczy argument o małym zasięgu na LPG.

  10. #70
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Skupmy się na aspekcie technicznym i tu się muszę zgodzić z [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] że wcześniej czy później są z każdą LPG kłopoty - mniejsze lub większe. To palący się check engine, szarpanie utrata mocy rozjechane mapy i inne cuda.
    Szkoda tylko, ze to bzdura przejechałem na LPG 50 kkm i oszczedziłem tym samym ponad 10 tys pln wliczając oczywiscie wszystkie koszty inwestycji. Przez te 50kkm instalacja nie wymagała absolutnie żadnych ingerencji, i dzisiaj po 3 latach nadal nie jestem w stanie odroznic czy jadę na gazie, czy benzynie. Filtry były wymieniane przy okazji serwisu olejowego, wiec tez nie ma zadnej straty czasu. Wszystko kwestia jak i gdzie instalacja została założona, tak jak pisałem wcześniej.
    Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja wytrzymuje minimum 120 tys kilometrów.
    Jedyne co, to tankowanie jest upierdliwe, i rzeczywiście, zamiast 2 minut tracisz 6 minut. I przez te 4 dodatkowe minuty "zarabiałem" prawie 200 pln - dla mnie dobry deal.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. [Stelvio] Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika
    Utworzone przez Jack801 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 06:52
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory