Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Nasze przebiegi/Awarie

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Model: Stelvio Super
    Silnik: 280KM
    Przebieg: 12500

    Usterki: praktycznie brak (czasem resetował się AA - wymiana firmware'u infotainment)

    Modyfikacje: większych brak
    - kamerka rejestrator z instalacją do automatycznego przechodzenia w tryb parkingowy z ochroną aku
    - własnej konstrukcji uchwyt na telefon na konsolę środkową (obok drążka biegów)

    Przebieg jeszcze malutki, ale na razie Stefcia spisuje się świetnie. Pomału dogaduję się z silnikiem i skrzynią i spalanie stopniowo spada.
    Prawda jest taka, że teraz znacznie częściej jeżdżę okrężną drogą do/z pracy niekoniecznie z powodu korków

    Irytuje mnie przełącznik kierunkowskazów. Pierwszy raz się spotkałem z monostabilnym przełącznikiem i do tej pory doprowadza mnie do szału.
    Dziwi mnie też mały bagażnik. W starym mondeo miałem 500l i był większy niż tutaj więc Alfa coś poszachrowała z tą pojemnością. Odległość między blachą błotników a ścianką bagażnika jest zdecydowanie zbyt duża. Nie wiem co tam siedzi.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Model: Stelvio Sport 2018 USA edition
    Silnik: 2.0 280KM
    Aktualny przebieg: 19000

    Usterki - brak (odstaje klapka ale mam to gdzieś- zrobi się ciepło wróci do normy)
    Modyfikacje :
    - moduł S&S by [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    - łopatki przy kierownicy
    - wyświetlacz 8,8
    - Kamerki Viofo A129GPS dual
    - oryginalne koło dojazdowe do bagażnika
    - OE chlapacze tył
    - OE kierownica z podgrzewaniem
    - 3 warstwy powłoki kwarcowej Kube bond 9H
    - żarniki D3S Osram NIGHT BREAKER LASER


    Plany:
    - felgi lub opony na lato
    - modyfikacja radia na na navi
    - OE szyny z mocowaniami do bagażnika
    Minusy:
    - słabe wyciszenie szczególnie w okolicy bocznych szyb
    - mogłoby być mniejsze spalanie
    - fatalnie skórzane fotele w wersji komfort
    - brak halogenów przeciwmgielnych do wersji benzynowych
    Plusy:
    - wygląd, super prowadzenie, dynamika silnika, zdalne odpalanie, światła skrętne

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Model: Giulia

    Silnik: 2.0 280KM

    Aktualny przebieg: 23000 km

    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - 13000km silnik zgasł pod zaś jazdy- laweta i do serwisu, wymiana pompy paliwa
    - 15000km silnik zgasł podczas jazdy- laweta i do serwisu, tym razem nie pompa a moduł sterujący pompa. Stawiam, że oba przypadki mają związek z akcją serwisowa na nieprawidłowo działający wskaźnik poziomu paliwa, bo zawsze na rezerwie gasl
    - 22000km opadająca klapa bagażnika i oderwana listwa chromowana tylnych lewych drzwi


    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne):
    - ACC
    - race mode
    - łopatki
    - AA ( jeszcze nieaktywne)
    - czerwony guzik start
    - przyciemnione reflektory
    - ceramika plus folia PPF

    Plany:
    - spoiler na klapie
    - karbonowe lusterka
    - aktywny wydech



    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar lmilka
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    26

    Domyślnie

    Model: Giulia, B-Tech

    Silnik: 2.0 200KM

    Aktualny przebieg: ~18000 km

    Usterki/Uprzykrzenia:
    - Przy około 6000km padł akumulator w nocy. Na szczęście pod domem, więc bez wzywania pomocy. Cały dzień ładowania i do tej pory śmiga.
    - Regularnie zgłasza się informacja na komputerze, że niedostępny jest sound system. Odpowiedź z ASO, że to pewnie głośnik nie styka, ale jakoś im nie wierze. Przy następnym przeglądzie będę się domagał naprawy.
    - Na niskich obrotach (auto stoi, ale jest na biegu D, R) słychać lekki stukot plastiku z prawej strony pod deską rozdzielczą. Jakiś czas temu znalazłem tam odkrytą zaślepkę plastikową (wątek gdzieś na forum) i ją zamontowałem - pewnie to to.

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne):
    - Folia 3M na całe auto z wyjątkiem dachu i lusterek
    - PPF na reflektory i lusterka
    - Piaskowo pomalowane felgi na czarny mat
    - Kilka wypukłych naklejek z logo Alfa Romeo w kabinie - m.in. na pokrętle od infotainment
    - S&S dongle

    Plany:
    - nowe felgi na lato
    - spoiler na klapie (już zakupie od kolegi forumowego)
    - porządniejszy wydech, wraz z dołożeniem drugiej końcówki (bo mam tylko jedną - na dodatek czarną, a w sklepie widziałem, że czarne można tylko w parze kupić)

    Zaintrygowały mnie przyciemnione reflektory, ale trochę szkoda mi ściągać obecnego PPFa.
    Ostatnio edytowane przez lmilka ; 27-02-2020 o 12:03

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Nie, żeby wyłączyć musisz lekko w drugą strone

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    ja tam sobie radzę z wyłączaniem ręcznym jeśli automat nie wyłaczy (bo np jest łuk drogi i nie wyprostuję całkiem), nie zdarza mi się załaczyć kierunkowskazu w drugą stronę. faktem jest jednak, że powinni zrobić tak, że da się wyłączyć dając jeszcze raz lekko w tą samą stronę - z tego co oglądałem w necie testy Giulii/Stelvio, dziennikarze zwracali na to uwagę (w innych autach właśnie tak jest)

    a Co do tematu wątku.
    Moja odebrana 5.2018, do dzisiaj przebieg 26.4kkm, auto nigdy nie uziemione, ale:
    1.po odbiorze były od razu problemy z lusterkami które się nie rozkładały od razu tylko jakieś 20sek po odpaleniu silnika i szkła były źle ustawione (przywrócić z pamięci się dało dopiero po kolejnych ok 10sek) - na 5 wizycie po 2 mcach dopiero sobie z tym poradzili - wymiana na jakieś poprawione gałki lusterek (tam chyba był inny firmware w module) i sterowania szybą pasażera (potem była z tego kampania)
    2.problemy z akumulatorem - łapał błędy, nie włączało się ogrzewanie tylnej szyby (bo nie włacza się poniżej 50% naładowania mimo że przycisk świeci) -też kilka wizyt, ale aku jescze przechodził test i nie wymianiali - w końcu po 8 mcach aku nie przeszedł testu, wymienili, i nie ma problemów
    3.jak auto zostanie na zewnątrz w okresie zimowym często popiskuje coś w okolicach kolumny kierowniczej przy kręceniu - kilkukrotnie pryskali smarem, raz pomagało na tydzień, innym razem na cały sezon, ale teraz znów to samo - z resztą w wielu Giuliach i Stelvio które u mnie były ostatnio dokładnie to samo
    4.raz po odpaleniu (stał cały dzień na zewnątrz, temperatura lekko dodatnia) przez pierwsze 20-30sek silnik jakoś dziwnie pracował - dziwny dźwięk wydawał, potem dźwięk zaczął się zmniejszać i znikł po przejechaniu może 1km. dla testu parokrotnie zostawiałem auto na zewnątrz, w podobnych warunkach, nie wystąpiło już
    5.Od odbioru miałem problemy z połączeniem się jakiegokolwiek telefonu w trybie Android Auto - ponieważ wszystkie telefony/kable działały idealnie w autach w salonie (z nowszym firmwarem), a FCA(Włosi z TeSeO) odmówili mi wgrania nowszego firmwaru, zarządałem wymiany radia na sprawne - dostałem nowe z nowym firmwarem (ale czekałem 5 mcy na nie od decyzji serwisu, a wcześniej przez 3 bujałęm się do ASO kilkukrotnie, też na testy z pracownikiem TeSeO), od tego czasu działa AA idealnie.
    6.Auto miałem z dokładanym alarmem Mopar (MetaSystems dedykowany, w tamtym czasie nie dało się zamówić tego oryginalnego - był wycofany na kilka miesięcy z cennika). Po jakimś pół roku zaczęły się sporadycznie problemy - otwierałem auta i włączał mi się alarm na 2-3 sek. Z czasem coraz częściej, ze 2 przypadki że alarm wył 30sek. W ASO poprawiali lutowania, nic to nie dało, przy kolejnej wizycie wymienili mi centralkę na nową i od roku spokój.
    7.Klapa bagażnika od nowości podnosiła się tak sprawnie jak fiut 100 latka (wszcy którzy mają auta z przed ok połowy 2018 tak mają - nie kłuccie się ze mną, wiele aut widziałem/robiłem) potem poprawili sa inne sprężyny i amortyzatory. Też kilka skarg na to było, po jakiś 8 mcach od przekazania sprawy do Włoch przyszły sprężyny mocniejsze (ale nie amortyzator z kompletu - nie był dostępny)

    No więc jak widzicie niby się nic nie psuło, ale przez pierwszy rok w ASO byłem ze 20 razy, nawkurzałem się itp. Głównie problemem były niedoróbki firmwarowe czy w prostym układzie podnoszenia klapy bagażnika i brak chęci FCA/TeSeO do dawania ludziom poprawek/updatów czy szybkiej reakcji na problem. W tamtym czasie biłem się z myślami czy dobrze zrobiłem kupując Giulię (a nie jak kumpel który chwilę później kupił BMW 440xi i z niczym nie musiał jeździć do ASO). Od roku auto mam poupdatowane, poprawione, do tego kilka zmian stylistycznych i retrofitów zrobione (progi z Q, kiera z Q, ACC, wyłącznik S&S, bypass SGW, duży wyświetlacz 8.8", wydech z klapami, wyłączone odjeżdżanie fotela, dodany Race mode) i auto jest po prostu genialne - powoduje tylko banana na mojej twarzy. podejżewam że gdybym zamówił auto tydzień-dwa później, to kilku problemów bym nie miał (np 3 dni później produkowane auta miały nowszy firmware radia i ustawienie na odjeżdżanie fotela, do tego części pozostałych firmwarów była w wyższych wersjach - po prostu od razy byłoby lepsze).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Giulia Veloce Ti,
    listopad 2018, przebieg 20kkm.

    Usterek brak.
    Czasem coś trochę brzęczy na środku deski pod szybą przy max. przyspieszaniu.

    Poza tym wspaniałe i piękne auto.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Hej

    Model: Stelvio Super 12.2017
    Silnik: 200KM
    Aktualny przebieg: 94800km
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - uszkodzony silniczek fotela kierowcy ok 5000km (wymiana gwarancja)
    - wyrwana z mocowanie zaślepka spryskiwacza ok 8000km (wymiana gwarancja)
    - przy ok 91000km włączył się raz tryb awaryjny i check engine. Dojechałem do serwisu jakoś. Zdiagnozowali, że jest problem z modułem multiair (jeden z zaworów się zaciął), pisałem o tym w innym wątku jak zapytałem o mechanika w Wawie bo serwis stwierdził że u nich wymiana ia naprawa jesli się powtórzy pona 10 tys pln. Na szczęście to była jednorazowa akcja.
    - odpukac to tyle. Ew jakieś duperele na które nie zwróciłem uwagi.
    Modglyfikacje jakie mam u siebie:
    leasing mi nie pozwala na razie
    podpiąłem tylko videorejestrator
    Plany:
    nie jestem fanem ładowania kasy w auto, cięszę się takim jakim jest.
    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - ceny w ASO, robię ok 43 tys km rocznie więc przy serwisach co 15 tys....sami rozumiecie.
    - to że woda/płyn od spryskiwaczy spływa po bocznych szybach i po lusterkach...

    Podsumowując, auto uwielbiam i zamierzam polatać tak do 250-300tys, tylko umieram z ciekawości co mnie czeka przy przebiegach powyżej 150 tys.
    Ocena 9/10

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Stelvio Super plus dodatki

    200KM

    rok prod.: połowa 2018

    W posiadaniu - niecały rok

    przebieg 14807

    Usterki: Brak ( Chyba , że liczyć znikniecie Car Play ale moze to problem telefonu albo sprawka serwisu - podpięcie kompa i aktualizacja. Późno sie zorientowałem, bo nie korzystam)
    Akcja serwisowa na czujnik paliwa ( nie wiem czy potrzebne akurat u mnie)
    Nic nie skrzypi i nie odstaje.
    Otarcie zderzaka parkingowe - nic nie robię w zwiazku z tym na razie.

    Spalanie ustabilizowało sie średnio: 9,8 l/100 km

    Modyfikacje:
    Wyłącznik start stop od kolegi Epsonixa.
    Wyrzuciłem podłogę bagażnika i zastąpiłem lekką sklejką ( lekką - to znaczy nie do kupienia w Castoramie) oklejoną wykładziną - woże rower i robił wgnioty w oryginalnej podłodze.

    Plany: W tej chwili brak i nie odczuwam ciśnienia na modyfikacje. Jest dobrze.

    Co denerwuje : Powolna klapa bagażnika - czemu to tak wolno jedzie i czemu nie ma trybu ręcznego - trzask i zamkniete. Po deszczu otwarcie klapy skutkuje prysznicem na głowę. Jakoś dziwnie tam woda stoi w uszczelce.

    9/10 Jestem zadowolony. Kupiłem do jeżdzenia i jest wysmienicie a bałem sie,że 200 KM może być mało.
    System multimedialny z nawigacją dla mnie jest całkowicie wystarczający, nawigację oceniam dobrze, może obraz nie jest 4K ale wolę działająca nawigację niz wieszającą się bez przerwy na super ekranie w Mercedesie - znane z autopsji. Kamera cofania wbrew malkontentom też spełnia w 100% swoje zadanie moim zdaniem.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Model: Stelvio B-Tech MY2019

    Silnik: 2.0 Pb 280KM

    Aktualny przebieg: 5200km

    Spalanie - 13,8l/100km - powiedzmy, że czerpię dużo przyjemności z jazdy na co dzień

    Usterki jakie mnie dotknęły - nic poważnego się nie zadziało, niemal same głupoty:
    - źle zamontowana przednia ramka tablicy rejestracyjnej powodującą aktywację czujników parkowania (poprawione, jest już OK)
    - problem z aktywacją Android Auto, wszystkie dotychczasowe próby uruchomienia AA się nie powiodły; zgłoszę ten problem podczas serwisu po 15 kkm; na co dzień używam CarPlay, które działa idealnie, lecz chcę również podłączyć telefon żony w razie "W"
    - hałas dobiegający ze słupka B po stronie kierowcy - dźwięk przypomina brzmienie sprężyny
    - niekiedy mam problem z bezkluczykowym otwarciem samochodu; przyczyną najprawdopodobniej jest niedoładowanie akumulatora (najczęstszy odczyt to 12,7 V choć zdarzały się spadki do 11,7 V)
    - nie podoba mi się działanie ACC, ale to bardziej problem technologii a nie wada czy usterka - zdecydowanie bardziej wolę tradycyjny tempomat

    Modyfikacje jakie mam u siebie (opcjonalne):
    - moduł S&S od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] zamontowany kilka chwil po opuszczeniu salonu
    - GoPedal Plus z modułem bluetooth - radykalnie odmienił czułość i responsywność pedału gazu
    - dołożone aluminiowe nakładki na pokrętła klimy i kontrolerów na konsoli centralnej - fajnie komponują się z aluminiowymi elementami wykończenia wnętrza
    - polakierowane w kolor nadwozia czarne listy progowe, nakładki błotników i tylny zderzak - samochód wyglądem przypomina nową wersję Veloce
    - folia ochronna PPF na zderzaku przednim, pokrywie silnia, reflektorach, lusterkach, wnękach klamek, progi wewnętrzne + roczna ceramika
    - drobne akcesoria: aluminiowy korek wlewu paliwa / nakrętki wentyli z logiem AR / oświetlenie kałuży z logiem AR / obudowa kluczyka w kolorze nadwozia - wszystko otrzymałem w gratisie od dilera

    W planach:
    - moduł doładowujący akumulator od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], gdy tylko pojawi się w sprzedaży
    - felgi od wersji Quadrifoglio na lato

    Werdykt: jest dobrze!
    Ostatnio edytowane przez McStadt ; 01-03-2020 o 20:23

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcino82
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280km Q4 EXECUTIVE
    Postów
    21

    Domyślnie

    Witam.

    Model: Stelvio EXECUTIVE 2.0 280km Czerwiec 2019

    Aktualny przebieg 8100km

    Spalanie 12,5 - 13 l/100km

    Usterki jakie wystąpiły i nadal występują, może nie są ogromne ale dość irytujące i odebrają radość z jazdy i pomimo fajnej mocy pod maską.
    Pierwsza bolączka znana wszystkie to opóźniona reakcja na gaz ... zdążyłem się przyzwyczaić bo jak twierdzi SERVIS „ ten typ tak ma” podobno są sposoby aby to obejść, ale do czasu trwania gwarancji dam sobie z tym spokój ... no nic przełknę to ....
    kolejny „Mega” problem z którym SERVIS nie wie, bądź nie chce chce sobie poradzić pomimo moich zgłoszeń to problem przy otwieraniu maski. Niby nic wielkiego ale gdy chce otworzyć maskę ... nie „odskakuje” ona i trzeba namęczyć się i grzebać paluchami aby ja otworzyć. Porażka ....
    i jest jeszcze jeden jak dla mnie to już naprawdę mega problem ... i totalna oliwka ze strony serwisu ... auto ma przejechane 8100 tys km i rozpoczęty 9 miesiąc eksploatacji a piasty kół najpierw przód a teraz również tylne rdzewieją na potęgę ! Przy każdej deszczowej pogodzie lub po myciu auta ... felgi spływają rdzą. zgłoszenie do serwisu skutkuje odpowiedzią „ normalne zjawisko” nic dla pana nie zrobimy w tym temacie ... czyli na zasadzie kupiłeś auto to teraz pocałuj się w d... . dodam zdjęcia jaki udało mi się na szybko zrobić i poproszę o opinie czy ktoś się z tym spotkał, bo nic takiego na forum nie znalazłem. Jestem jedynym „szczęściarzem” ? Pisać do innego serwisu w tej sprawie? Czy do centrum do BB ? Czy odrazu brać rzeczoznawcę ? Dzięki pozdrawiam ... Ps. SERVIS z „gòrnej półki” który tak dba o klientów to Gezet Zielona Góra.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10C793D9-FDC1-4133-A2D1-1C7A03A3905A.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	49.2 KB
ID:	266562   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	063EDECE-EC79-4313-89C0-11EE82B0D99F.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	51.1 KB
ID:	266563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9B57B32A-156F-45FF-9CB6-3EAE7560F9C1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	90.3 KB
ID:	266564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	041D8EE2-BF25-4456-AD68-30D199851303.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	266565  

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 21:49
  2. Drobne awarie Alfa 156 2004 rok?!
    Utworzone przez johnALFA156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 17:08
  3. Skrzynia automat w 166 wpada w awarie przy ok 2500obr.
    Utworzone przez wojtaszek180 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:05
  4. [159] Q-tronic, jakie macie przebiegi, jakie awarie ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 10:59
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory