Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Nasze przebiegi/Awarie

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    to ja mojego klekota opiszę
    Veloce 210KM 04,2017
    Zakuoiona jako demo 10,2018 z przebiegiem 6900km
    w tej chwili przebieg 64353km

    usterki- nic co wpłynęłoby na mobilność
    ale:
    wymieniona nawigacja po 5 skargach... dopiero skarga do Włoch pomogła
    czujnik TPMS- wymieniony na gwarancji - pokazywał ciśnienie zaniżone o 0,6 bara
    świeże sprawy - schodzący klar z lusterek- gwarant nie znalazł wady
    żle spasowane klapa ze zderzakiem- porysowany zderzak i klapa - gwarant nie znalazł wady..
    nadkola przednie - oba odchodzą z mocowania - gwarant nie znalażł wady...mimo braku uszkodzeń mechanicznych.
    Po skardze do Włoch - jestem po oględzinach człowieka z FCA - stwierdził w 3 minuty , ze to jednak wady..... czekam na oficjalną odpowiedź.

    modyfikacje - wytłumione przednie drzwi
    założone scudetto z karbonu

    plany -
    wymiana wzmacniacza
    obudowy lusterek w karbonie
    tylny spoiler w karbonie

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    Moje przygody:

    Model: Stelvio FirsEdition 2017
    Silnik: 2.0 280KM
    Aktualny przebieg: 29000km
    zakupiony i serwisowany w Carserwis Warszawa ul. Połczyńska
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    1.
    Wymienione klamki przednie na gwarancji (w zimę przymarzał przycisk zamykania bezkluczykowego i nie działało oczywiście otwieranie) przebieg ok. 12000km
    2.
    Wymieniony wentylator nawiewu na gwarancji (świszczał przy niskich i średnich obrotach) przebieg ok 20000km
    3.
    Dwukrotnie lakierowane nadkole przednie lewe na gwarancji, (schodził lakier pod lampą). przebieg ok. 20000km
    4.
    Brak ogrzewania tylnej szyby i lusterek, (jeśli jeżdżę kilka dni tylko jeżdżę po mieście) zauważyłem ok 25000km
    5.
    wymienione diody z logiem AF w drzwiach przednich na gwarancji (zaczeły wyświetlać inne punkty poza logiem, pewnie zeszła jakaś powłoka z soczewki)
    6.
    Wczoraj wywaliło mi płyn chłodniczy zaworem bezpieczeństwa z naczynia ciśnieniowego(tego przy szybie) pojawiła się kontrolka za wysokiej temperatury płynu. Samochód pojechał na lawecie do serwisu. przebieg 29000km. Jestem miesiąc po końcu gwarancji. Dam znać co tam się stało jak już naprawią i jak się odnieśli do naprawy po gwarancji w sumie poważnej awarii, która unieruchomiła pojazd.

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne)
    - kupiłem alu na lato wzór "super sport design"
    - w zamyśle wymiana audio (zacznę od procesora dźwięku Helix i wygłuszenia drzwi)
    - w zamyśle aktywny układ wydechowy

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Moje Stelvio FE 280 z września 2017 r. Obecnie przejechane 63 tyś. km. Usterki:
    - skrzypienie fotela kierowcy, wyraźnie przy skręcie w prawo słychać krótki trzask. Mówią, ze podkładki
    - i teraz najpoważniejsza. Wyłącznik klapy tylnej (ten od opuszczania) spowodował zwarcie, co w konsekwencji doprowadziło do nadpalenia przewodów, wyładowania akumulatora. Lipa konkretna. Po powrocie z wakacji i próbie odpalenia auta na parkingu przy lotnisku zaliczyłem zonga. Laweta i jazda do najbliższego serwisu Alfy. Podładowali aku, skasowali kasę i po 4 godz. do domu. W trakcie jazdy poczułem zapach nadpalonego plastiku, okazało się że zapach dochodzi z okolic wyłącznika klapy. Jakoś dotarłem do domu. Warsztat i diagnoza - do wymiany cała nadpalona wiązka klapy tylnej. Troche lipa jak na 3 letnie auto.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Giulia Veloce TI 280KM 12.2018
    przebieg: 13300

    usterki - problem z prawym przednim czujnikiem cisnienia w oponie ( mam wy... na to ) ale pewnie zgłosze przy najblizszym serwisie

    plany modyfikacji -
    wydech aktywny ulter,
    program 300 +
    zajebiste piekne auto !

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał domus1984 Zobacz post
    Usterka dalej niezdiagnozowana . Wczoraj rozmawiałem z serwisem i znaleźli ślady spalin w płynie chłodniczym, ale nie mają pojęcia co jest przyczyną, dumają że może zawór EGR, a może uszczelka pod głowicą. Nie ma żadnych błędów w komputerze pokładowym i nie mieli wcześniej podobnego przypadku. Wysłali prośbę o pomoc do centrali, ale we Włoszech raczej teraz głuchy telefon bo zakłady stoją. W piątek minie dwa tygodnie odkąd nie mam samochodu i dalej nic nie wiem. Domyślam się, że teraz wszędzie są problemy wyższej rangi i brak ludzi, ale to przecież nie prom kosmiczny żeby tyle czasu sprawdzać czemu się woda gotuje
    Właśnie dostałem wycenę z Carserwisu ponad 25000zł. Chcą remontować silnik!!!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kosztorys.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	164.6 KB
ID:	267483
    To tylko wstępna wycena, jak powiedzieli może być dużo drożej, dopuszczają wymianę całego silnika na nowy. Samochód ma przejechane 29000km i jest w tej chwili 1miesiąc po gwarancji, a w styczniu byłem na przeglądzie i nie było żadnych zastrzeżeń do kondycji auta.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    W końcu coś wiem więcej.
    Mianowicie pękł blok silnika!!! Jedyne rozwiązanie wymiana silnika na nowy. Samochód ma przejechane 29000km. FCA gestem chciało mi dać 30% rabatu na części (z sumy ok 85000zł) nie uwzględniając oczywiście rabatu na robociznę.
    Fart chciał, że mój samochód był w ciągu dwóch lat na akcjach serwisowych ponad 38dni w serwisie!!! i zgodnie z KC art581 (bieg terminu gwarancji) o tyle musi zostać wydłużona gwarancja bo nie mogłem z winy jego wad korzystać w tym czasie z samochodu, czyli mój samochód w momencie awarii był na gwarancji. Niestety ani FCA Poland s.a. ani Carserwis sp. z o.o. nie poczuwają się do odpowiedzialności, stawiając się ponad polskim prawem i działając typowo z pozycji siły wielkiej korporacji. Na chwilę obecną po wielkich bojach wynegocjowałem wymianę silnika w wersji bazowej (bez osprzętu) na nowy bez kosztów, natomiast nie chcą mi udzielić na ten nowy silnik ani na naprawę ŻADNEJ GWARANCJI!! (tzw gwarancja do bramy jakbym odbierał z garażu spod bloku od "Pana Stasia"). Ze swojej strony chciałem w ramach mojego gestu wykupić gwarancję na warunkach Maximum Care za kwotę równą 5% wartości nowego samochodu, ale nie uzyskałem na to zgody od sprzedawcy, tłumaczył się że program nie jest już dostępny dla mojego samochodu.
    W sumie to zrobił się temat na oddzielny wątek, jeśli ktoś będzie miał chęć poznać dogłębnie tą sprawę (być może i kogoś innego trafi taka awaria to podzielę się swoją wiedzą i służę pomocą)
    Sprawa prawdopodobnie będzie miała finał w sądzie, mimo wszystko dochowuję wszelkich starań żeby polubownie to załatwić i uzyskać nawet odpłatnie gwarancję na naprawę i samochód (chociaż z punktu widzenia polskiego prawa należy mi się wymiana na warunkach gwarancyjnych i nowa gwarancja na cały samochód (naprawie/wymianie uległ kluczowy element przedmiotu)).
    Edytuję mój pierwszy post o awariach, a ten chyba rozpocznę jako nowy wątek. Nie ukrywam, że liczę też na Wasze wsparcie i jakieś przemyślenia na ten temat, razem jesteśmy mądrzejsi i silniejsi w tej nierównej walce z koncernami. Myślałem nawet w przyszłości nad jakąś manifestacją samochodową pod serwisem , ale to pieśń przyszłości.
    Pozdro.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał domus1984 Zobacz post
    Cześć.
    Moje przygody:

    Model: Stelvio FirsEdition 2017
    Silnik: 2.0 280KM
    Aktualny przebieg: 29000km
    zakupiony i serwisowany w Carserwis Warszawa ul. Połczyńska
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    1.
    Wymienione klamki przednie na gwarancji (w zimę przymarzał przycisk zamykania bezkluczykowego i nie działało oczywiście otwieranie) przebieg ok. 12000km
    2.
    Wymieniony wentylator nawiewu na gwarancji (świszczał przy niskich i średnich obrotach) przebieg ok 20000km
    3.
    Dwukrotnie lakierowane nadkole przednie lewe na gwarancji, (schodził lakier pod lampą). przebieg ok. 20000km
    4.
    Brak ogrzewania tylnej szyby i lusterek, (jeśli jeżdżę kilka dni tylko jeżdżę po mieście) zauważyłem ok 25000km
    5.
    wymienione diody z logiem AF w drzwiach przednich na gwarancji (zaczeły wyświetlać inne punkty poza logiem, pewnie zeszła jakaś powłoka z soczewki)
    6.
    Wczoraj wywaliło mi płyn chłodniczy zaworem bezpieczeństwa z naczynia ciśnieniowego(tego przy szybie) pojawiła się kontrolka za wysokiej temperatury płynu. Samochód pojechał na lawecie do serwisu. przebieg 29000km. Jestem miesiąc po końcu gwarancji. Dam znać co tam się stało jak już naprawią i jak się odnieśli do naprawy po gwarancji w sumie poważnej awarii, która unieruchomiła pojazd.

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne)
    - kupiłem alu na lato wzór "super sport design"
    - w zamyśle wymiana audio (zacznę od procesora dźwięku Helix i wygłuszenia drzwi)
    - w zamyśle aktywny układ wydechowy
    Do punktu 6.
    Okazało się, że pękł blok silnika. po 24 miesiącach użytkowania, przy przebiegu 29000km!!!!
    Fart chciał, że mój samochód był w ciągu dwóch lat na akcjach serwisowych ponad 38dni w serwisie!!! i zgodnie z KC art581 (bieg terminu gwarancji) o tyle musi zostać wydłużona gwarancja bo nie mogłem z winy jego wad korzystać w tym czasie z samochodu, czyli mój samochód w momencie awarii był na gwarancji.
    Na chwile obecną FCA Poland s.a. i Carserwis sp. z o.o. są przeciwni uznaniu naprawy gwarancyjnej, oferują wymianę jednostki bazowej w ramach gestu dobrej woli bez gwarancji i bez ustalenia przyczyn pęknięcia bloku.

    Sprawa w toku.

    Proszę o Wasze wsparcie, przemyślenia i sugestie.

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Proszę się trzymać tematu wątku. Dla tych którzy mają problemy ze zrozumieniem tytułu prozę wzorować się na pierwszym poście. I na boga przestańcie srakać sobie na wzajem w tematach robiąc z każdego burdel (pierdylion tych samych wątków/problemów maglujecie gdzie się tylko da w kółko). Przypominam że forum to nie FB. Tu nie ma jednego tematu do pisania o wszystkim łącznie ze wzajemnym oblewaniem się gnojem.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 Business Q4 200KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, mój pierwszy wpis.
    Stelvio Bussines 21 - prawie "rolnik".
    Odebrane/kupione w piatek 18.06 w Bydgoszczy. Jazda nad Bałtyk. W poniedziałek 21.06 trasa powrotna. Przejechane 484 km - kontrolka: niski poziom oleju. Kontakt z infolinią. Laweta do najbliższego serwisu - tak sie złożyło, że ten sam punkt gdzie kupowałem. Po 2 h -diagnoza - wycieka olej. Faktycznie po zdjęciu osłon olej na podłodze. Auto zastępcze i od 2 tygodni czekam na naprawę.
    A wszyscy ostrzegali.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    To ja podsyłam takie zestawienie analiz dla tego samego egzemplarza 2.0 GME przy różnych przebiegach. Jakby ktoś od nas zlecał analizę, żeby nie przestraszył się poziomów miedzi u siebie.
    Attached Files Attached Files

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    U mnie było tak, Giulia Veloce 2.0 2019, obecnie przebieg to 38K:
    - po kilku dniach wypluło mi płyn chłodniczy bo odpowietrznik był fabrycznie źle zakręcony.
    - po ok 8-10K zaczął skrzypieć fotel kierowcy, wiele razy naprawiany i znowu zaczął. No ale lekko nie miał, bo duży i ciężki jestem
    - po ok 25K padły oba łożyska z tyłu. Tutaj jakaś dziwna wada, bo łożyska nie szumiały ale wydawały metaliczny terkot.
    - Nie wiem po jakim przebiegu ale po 1,5 sezonu opony Pirelli P-zero się poząbkowały

    I to chyba wszystko
    Ostatnio edytowane przez mat09 ; 03-07-2021 o 08:58

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 21:49
  2. Drobne awarie Alfa 156 2004 rok?!
    Utworzone przez johnALFA156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 17:08
  3. Skrzynia automat w 166 wpada w awarie przy ok 2500obr.
    Utworzone przez wojtaszek180 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:05
  4. [159] Q-tronic, jakie macie przebiegi, jakie awarie ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 10:59
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory