Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Nasze przebiegi/Awarie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie Nasze przebiegi/Awarie

    Proponuje specialny watek gdzie można się podzielić uwagami dotyczącymi usterek w kontekście przebiegu samochodu oraz modyfikacjami jakie zrobiliście.

    Prosze o forme:

    Model:
    Silnik:
    Aktualny przebieg:
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne)

    Zacznę od siebie.

    Model: Stelvio FE
    Silnik: 280KM
    Aktualny przebieg: 27800km
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - wolno otwierająca się klapa bagażnika (od początku do 1 przeglądu- wtedy jakas aktualizacja naprawiła problem)
    - cykanie w rolce od pasów - poki co problem ustąpił (irytuje strasznie jak ciagle cos obok ucha pstryka w dlugiej trasie ) (nie pamiętam kiedy dokładnie się pojawił ale myślę że ok 15kkm losowo)
    - warstwa ochronna lampy od strony kierowcy zaczęła schodzic - na szczescie wmieniona w ramach gestu handlowego (nie uznane na gwarancji)
    - przy ok 10kkm włączył się raz tryb awaryjny (DNA nie działało, moc byla ograniczona, włączony start/stop) - zniknęło po kilku odpaleniach - serwis nic nie znalazł zrobili jakas aktualizację - przypuszczam że wina mogło być na przemian tankowanie 98/95.. Teraz tylko 95 I problem nigdy się nie powtórzył (I oby tak zostalo)
    - odpukac to tyle.
    Modglyfikacje jakie mam u siebie:
    - dolozony adaptacyjny tempomat (wymieniony moduł A później w sumie nowa kierownica)
    - tryb race (wymienione pokretlo)
    - android auto (auto z końca 2017r - nie dalo sie oficjalnie miec android auto wtedy)
    - Kierownica od Q

    Plany:
    - Otwieranie tylnej klapy bagaznika ruchem noga pod zderzakiem
    - zwiększenie mocy
    - wydech aktywny

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - brak otwierania tylnej klapy bagażnika ruchem nogi szczególnie jak ktoś duzo wkłada do bagażnika rzeczy
    - wyciszenie przy wyższych prędkościach nie jest źle do 130-140 potem już głośno - tragedii nie ma
    - lag pedału gazu - w D mniej odczuwalny
    - brak zaufania do ASO
    - do 160km/h w moim odczuciu idzie pięknie potem już czuć opór powietrza i nizsze auta pokroju superb zaczynaja miec przewage w dozwolonych przedziałach w Polsce chyba tylko Cupra Ateca lepiej się zbiera - ale tez jest mniejsza. (To w sumie fizyka
    - to że woda/płyn od spryskiwaczy spływa po bocznych szybach i po lusterkach..

    Podsumowując mimo wad lubię to auto wiem że zawsze mogę wrzucić tryb D i zapomnieć o wadach Gdybym znowu mial kupowac to kupilbym jeszcze raz - no moze tym razem Q..

    Ocena 9/10




    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 25-02-2020 o 19:01

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Podsumuję to wszystko, również dla siebie :-) Bo widzę, że wielu rzeczy już nawet nie pamiętam i uzupełniam na bieżąco :-)
    Proponuję też dodać punkty "plany" i "najbardziej przeszkadza", plus jednym zdaniem - podsumowanie z oceną 1-10.

    Model: Stelvio Super
    Silnik: 200KM
    Aktualny przebieg: 29200km

    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - wymiana lewej lampy tylnej (klosz w klapie bagażnika) na gwarancji (nieszczelność)
    - jakiś czas temu (po ponad roku użytkowania) zaczęły się pojawiać delikatne rysy na ekranie infotainmentu (znana z forum wada którejś warstwy ekranu). Jeszcze nie wiem czy zareklamuję na gwarancji - i tak planuję wymienić w przyszłości na coś lepszego, a przy wymianie ASO na 99% rospier...li wszystko w okolicy.
    - odstająca klapka wlewu paliwa (kolega poniżej mi przypomniał, że też to mam - ASO próbowało wyginać z podgrzewaniem itp - niewiele to dało; odpuściłem - planuję przykleić na ciepło klapkę do stelażu)

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne):
    - box RaceChip RS (od przebiegu ok. 4Kkm)
    - nowe audio - głośniki, sub, wzmacniacze
    - przednia kamera nad Scudetto z dodatkowym monitorkiem na desce i zaawansowanym sterowaniem, w tym - dzielnik obrazu (patrz "plany") - głównie do parkowania
    - GPS tracker
    - spryskiwacz kamery cofania
    - kamerka na przedniej szybie
    - kilka "srebrnych" elementów wykończenia (ramki klamek, panelu klimy, itp) - bardzo dobra produkcja z Aliexpressa, dzięki czemu udało mi się stworzyć spójny design wnętrza zamiast fabrycznego mixu czerni u "srebra"
    - dedykowana mata podłogowa z Aliexpressa (przód + tył)
    - aluminiowa siatka tuningowa o małych oczkach za kratką plastikową, przed chłodnicami (ochrona chłodnic przed większymi kamieniami)
    - oryginalne chlapacze tył (kolejny post kolegów mi przypomniał o tym...)

    Plany:
    - mapa z 280KM (hardware mam z wersji 280KM), aczkolwiek jestem bardzo zadowolony z boxa i trochę się waham nad mapą
    - wymiana infotainmentu na coś lepszego, albo ew. samego ekranu na 8"; podłączenie dodatkowych kamer (przód i lusterka) do tego "czegoś" zamiast do dodatkowego monitorka
    - dołożenie kamerek bocznych w lusterkach
    - ACC - po zrealizowaniu odpowiedniej akcji serwisowej dla centralki ABS-a (nie mam zapędów kamikadze)
    - klapka w dolnej osłonie silnika do wymiany oleju (żeby za każdym razem nie odkręcać kilkunastu śrub)

    najbardziej przeszkadza:
    - znaczny promień skrętu (niewygodne manewrowanie)
    - brak bagnetu oleju i idiotyczne odczyty i wskazania jego poziomu przez komputer

    Podsumowując - moja pierwsza Alfa, i jestem z niej zadowolony na 9/10
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 26-02-2020 o 11:43

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Zgoda, w liczbach wcale nie jest źle. Tylko, że na parkingach mam wrażenie, że kręcę się autem dwie klasy większym od takiego Mondeo 4 np... Może dlatego, że to jednak SUV? Ale przesadziłem z "gigantycznym" - poprawiam...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Model: Giulia Veloce
    Silnik: 280KM
    Aktualny przebieg: 56 000 km

    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - odstajaca klapka wlewu paliwa (zostala wymieniona na gwarancji, nowa nie odstaje, zalatwione szybko i sprawnie)
    - wyciek plynu chlodzacego ok 40k km(zostal zamontowany nowy zacisk/uszczelka,zalatwione szybko i sprawnie)
    - spasowanie zderzaka przedniego (troche za duza szpara na laczeniu, poprawione w ramach gwarancji, zalatwione szybko i sprawnie)
    - "pajaczki" (nie wiem jak to nazwac) na wyswietlaczu, widac glownie pod swiatlo. Niestety pelna gwarancja sie skonczyla. Pierdola w sumie bo i tak chce wymienic na wiekszy.


    Modglyfikacje jakie mam u siebie:
    - dolozony adaptacyjny tempomat
    - kierownica od Q
    - tylny spoiler z CF
    - oslony lusterek z CF
    - wydech z koncowkami CF od MG
    - 3 warstwy powłoki Kube bond 9H

    Plany:
    - zwiększenie mocy (do ok 310)
    - scudetto w CF/nakladka
    - progi od Q/CF
    - wymiana wyswietlacza na 8.8 z android auto (mam ten mniejszy)
    - felgi 19 na lato z nowymi oponami

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - Ze to nie jest Q

    Ogolnie polecam auto. Nie mialem zadnych wiekszych przygod czy problemow z samochodem. Zawsze sprawny Dalej mam fun z jazdy. Ogolna ocena: 9/10.
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 26-02-2020 o 11:48

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Prosze o forme:

    Model: Stelvio Super 12.2018
    Silnik: 2.0 200KM
    Aktualny przebieg: 56500
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    - spartolona wymiana klocków przez kolegę, która skończyła się resetem auta (46000KM)
    - jako niedogodność to trafiona kamieniem szyba - wymiana poza ASO 1400 brutto (ASO zaśpiewało ponad 2200 netto za samą szybę)
    - odstająca klapka, która czasem potrafi się otworzyć, ale nic z tym robić nie będę
    - obecnie mam lekkie wibracje podczas jazdy, ale na przeglądzie to zgłoszę i mam nadzieje, że to usuną

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne):
    - ACC - wymieniłem całą kierownicę
    - manetki do zmiany biegów
    - SGW Bypass
    - wyłącznik S&S


    Plany:
    - Otwieranie tylnej klapy bagaznika ruchem noga pod zderzakiem
    - większe wyświetlacze między zegary i większy wyświetlacz centralny (mam 6,5")
    - zwiększenie mocy (nie wiem czy czegoś nie będzie trzeba dorzucić z osprzętu)
    - wydech aktywny
    - CarPlay
    - coś aby kamerka z tyłu się tak nie brudziła

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - jest czasem za głośno, ale przy spokojnej jeździe nie ma dramatu
    - czasem ACC nie chce zobaczyć auta przed sobą, mimo że systemy są sprawne i szybka od radaru czysta, trzeba jednak się pilnować
    - bagażnik - miałem Freemonta i tam był jakiś taki większy (mimo że na papierze to Stelvio ma większy bagażnik)

    Co mnie urzeka:
    jakość jazdy - wrażliwość układu kierowniczego
    - dynamika jazdy
    - światła z przodu - tak naprawdę zakochałem się w tym samochodzie przez światła z przodu, które po prostu wspaniale podkreślają pewną agresywność tego auta

    Ocena 9.5/10

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Model: Stelvio Executive 02.2019
    Silnik: 2.0 280KM
    Aktualny przebieg: 15200

    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    -przebieg ok. 3000km po akcji dotyczącej ACC pad akumulatora, pewnie podczas akcji nie było prostownika, po naładowaniu zero problemów z Aku
    -przebieg ok. 10000km, zaświeciła się kontrolka silnika, nie działało DNA, spadek mocy, wymiana gwarancyjna czujnika różnicowego GPF, sprawnie na gwarancji auto zastępcze nieodpłatnie

    Modyfikacje jakie mam u siebie:
    - oświetlenie przestrzeni pod drzwiami ori napis Alfa Romeo
    - oklejenie tylnego zderzaka (dyfuzora) ze srebrnego na czarno
    - oklejenie ramek szyb ze srebrnego na czarny połysk
    - wydech końcowy Ragazzon
    - czerwony przycisk start/stop od wersji Q

    Plany:
    -Na chwilę obecną nic takiego nie planuję, może jak na rynku wtórnym pojawią się części poliftowe, to jak się da to przerzucę tunel środkowy ze zmienioną gałką zmiany biegów

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - czasami trzeszczy na nierównościach konsola środkowa
    - w sumie pierdoła, ale dobrze by było jakby się włączały światła mijania podczas pracy wycieraczek, ale to naprawdę niuans

    Co mnie urzeka:
    - wygląd samochodu jego nietuzinkowość, pierwsze auto, które jest dla mnie czymś więcej niż tylko samochodem i pierwszy raz żałuję, że do pracy i sklepu mam tak blisko
    - prowadzenie samochodu, czułość układu kierowniczego
    - ogólnie pomimo roku, dalej lubię na niego popatrzeć i dalej cieszy

    Ocena praktycznie 10/10, mały minusik za tą konsolę środkową, która się czasem odzywa

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Model: Stelvio Super 08.2019
    Silnik: 2.0 200 KM
    Aktualny przebieg: 15500

    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg):
    -problem ze wspomaganiem - aktualizacja i kalibracja - na tą chwilę działa
    - odstająca klapka - nie ruszam

    Modyfikacje jakie mam u siebie:
    -brak

    Plany:
    - może box, ale to się jeszcze zastanowię

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - średnie wygłuszenie, ale zaznaczam że wcześniej jeździłem segmentem D (E klasa/seria 5), więc zrzucam to na barki nadwozia,
    - średnica zawracania,
    - fotele z Super i wyprofilowanie odcinka lędźwiowego,
    - nieosłonięte progi przez drzwi,
    - płyn ze spryskiwaczy zaciekąjący po szybie zamiast po dachu,

    Co mnie urzeka:
    - prowadzenie - ktoś kto to robił powinien dostać nagrodę,
    - cisza pracy zawieszenia - VW powinien na kolanach pójść do AR po porady,
    - układ kierowniczy
    - praca skrzyni
    - sztywność nadwozia - nie skrzypi, nie czuć i nie słychać żadnego "naciągania/pracy" nadwozia,

    Po 15 latach jeżdżenia niemieckimi autami i zmienianiu aut co pół roku (znudzenie) jest to pierwsze auto, które po pół roku wściekłbym się jeśli ktoś by mi je ukradł/rozbił. Moja żona mówi, że to najlepsza rekomendacja w moich ustach. Jeśli nie wprowadzą Tonale lub coś większego od Giulii to kolejne też będzie Stelvio.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Model: Stelvio FE H1 2017
    Silnik: 280
    Aktualny przebieg: 39 000
    Usterki jakie mnie dotknęły (jaki przebieg): dwukrotnie choinka z kontrolek na trasie, wylaczyla sie sama po kilku restartach motoru, ASO nie znalazlo przyczyny. Niektorzy twierdza, ze przez PB E10. Otoz, sa juz kraje typu Benelux, gdzie E5 juz sie nie sprzedaje. Po 27 000 wymienione pogiete tylne tarcze, nie nadawaly sie dluzej do jazdy (problem omawiany na forum, ASO wypielo sie).
    Modyfikacje jakie mam u siebie (opcjonalne). Brak. Rozwazam wyciszenie drzwi i byc moze LPG - w zaleznosci od tego jak bedzie sie sprawowac u forumowych beta-testerow.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Model: Giulia Veloce 2017
    Silnik: 2.0 280KM
    Aktualny przebieg: 19800km
    Usterki jakie mnie dotknęły:
    - Zacinające się przyciski na klamkach do zamykania bezkluczykowego - wymienione klamki w ASO zaraz na początku.
    - Świszczący dźwięk przy skręcie kierownicy podczas parkowania - wymiana przelotki kolumny kierownicy na usprawnioną wersję.
    - Jeden check-engine po którym chwilowo czar prysł (kontrolka z Awarią systemu start-stop/DNA w trybie A, ograniczona moc) - okazało się, że padł czujnik temperatury chłodnicy powietrza. Dostałem darmowo auto zastępcze na czas naprawy (nowego Passata w TDI ).
    - Lekko trzeszczące listwy pionowe na przednich drzwiach - wymiana na nowe.
    - Wspominane wcześniej przez [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] cykanie w rolce od pasów.

    Modyfikacje jakie mam u siebie(opcjonalne):
    - OE Spojler na klapie bagażnika z włókna węglowego

    Plany:
    - Wiosna 2020 - Felgi 19" koniczyny z nowymi oponami Michelin Pilot Sport 4S. Jazda na fabrycznych oponach Run Flat z Goodyear'a trochę niepewna na mokrej nawierzchni oraz bardzo sztywna.
    - Sportowy wydech
    - Zwiększenie mocy

    Co mnie najbardziej denerwuje:
    - Bardzo cichy fabryczny wydech nawet w wersji Veloce - według mnie powinien być jakiś opcjonalny który brzmiałby chociaż trochę lepiej,
    - Spory promień skrętu
    - Dosyć głośna praca nierozgrzanego silnika samochodu

    Pomimo kilku drobnych problemów wybrałbym ten samochód ponownie. Jest to zdecydowanie najlepiej prowadzące się auto jakim miałem przyjemność kiedykolwiek jeździć i do dzisiaj po roku użytkowania daje mi dużo frajdy z jazdy. Ocena 9/10

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Model: Stelvio FE
    Silnik: 280 km
    Przebieg: 46100 km

    Usterki:
    - klapka - 2 razy wymieniona - i dalej odstaje,
    - klapa bagaznika - sama sie otwierala i nie chciala sie zamknac,
    - problem z bluetoothem,
    - male problemy z komputerem (ciagle informacje o wlamaniu),
    - tylne tarcze wymienione przy chyba 30000 km, nawet nie wiedzialem ze to jakis znany problem, oczywiscie zadnej jnforacji od serwisu,
    - trzeszczaca konsola srodkowa - dwa razy robione, dalej trzeszczy jak w autach 20 letnich za 3 tysie,
    - cieknaca chlodnica - wymieniona przy przebiegu 44900 km (tu zalapalem sie jeszzce na gwarancje),
    - pompa olejowa - do wymiany przy przebiegu 46100 km - z tym auto na razie na serwisie, na razie walcze z Serwisem i Alfa bezposrednio o to kto bedzie placil za naprawe (1000 km po gearancji), opisuje to w innym watku, latwo im nie odpuszcze, nie przy takim przebiegu tyle problemow

    Modyfikacje: brak

    Ogolnie auto piekne, banan na gebie przy kazdym wejsciu, ale ilosc problemow (nawet patrzac na wasze wpisy u gory) jest nieakceptowalna za auto w takiej cenie, juz sie znajomi ze mnie nabijaja ze Alfa to Alfa i tak musialo byc

    Chyba jestem liderem problemow... chyba pierwsza i ostatnia Alfa, mam nadzieje ze sie jeszcze wszystko wyklaruje (firma stanie na wysokisci zadania) i skoncza sie problemy, wtedy moze zmienie zdanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 21:49
  2. Drobne awarie Alfa 156 2004 rok?!
    Utworzone przez johnALFA156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 17:08
  3. Skrzynia automat w 166 wpada w awarie przy ok 2500obr.
    Utworzone przez wojtaszek180 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:05
  4. [159] Q-tronic, jakie macie przebiegi, jakie awarie ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 10:59
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory