Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Bi-ksenony

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie Bi-ksenony

    Cześć,

    Większość z nas jest w ich posiadaniu. No i wg mnie dają radę, nawet 25W.

    Co w przypadku chęci mrugnięcia długimi na światłach dziennych? Jak to może wpłynąć na trwałość żarników?
    Wcześniej nie miałem biksenonów i obawiam się, że dalsze witanie Alf na drodze czy uprzejmościowe przepuszczanie innych za pomocą chwilowego pociągniecia wajchą, może być szkodliwe dla naszych palników.

    Proszę o Wasze opinie na ten temat.
    Pozdro.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    hmmm, no niby coś jest w twoich obawach, ale IMHO bardzo naciągane. ileż to razy migasz komuś? chyba trochę niemierzalny efekt. nawet jak zamiast za 8 lat wymienisz za 6 to będzie jakiś problem?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    hmmm, no niby coś jest w twoich obawach, ale IMHO bardzo naciągane. ileż to razy migasz komuś? chyba trochę niemierzalny efekt. nawet jak zamiast za 8 lat wymienisz za 6 to będzie jakiś problem?
    No przyznam szczerze że wiele 159 i innych modeli mruga na drodze. A propos też masz taki słyszalny stuk otwierających się przesłon?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ja akurat w 159 jeździłem cały czas na xenonach włączonych, więc mruganie xenonowi nic nie robiło - tylko przesłona się przestawiała no i doświecały dodatkowe długie lampy.

    w Giulii jeźdżę na automacie, więc często dzienne, jak trzeba mignę - nie przeszłoby mi przez myśl się zastanawiać czy się xenon zużywa od tego. nie zwróciłem uwagi też czy coś wtedy stuka - jeśli nawet tak to raczej może to być przekaźnik, przesłony to pewnie nie słychać, tym bardziej że u mnie zawsze jakaś muzyka z piekła rodem leci a wydech jest z otwartymi klapami
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    No przyznam szczerze że wiele 159 i innych modeli mruga na drodze. A propos też masz taki słyszalny stuk otwierających się przesłon?
    Przesłona stuka, to normalne

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ale czy przy miganiu włączają się ksenony czy tylko długie? Bo zdaje się że jak długie to są one na zwykłej zarowce?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jak masz bixenon w Giulii to nie masz osobnych "długich", bixenon ma jeden żarnik a realizuje światła mijania i drogowe (blenda je przysłania i odsłania).

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Ale czy przy miganiu włączają się ksenony czy tylko długie? Bo zdaje się że jak długie to są one na zwykłej zarowce?
    weź sobie przeczytaj instrukcje obsługi.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czyli jest to inaczej niż w Giulietcie. Nie będę czytał, bo już wiem.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    a jak jest w giulietcie - z ciekawości?

Podobne wątki

  1. Ksenony
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 08:48
  2. [MiTo] ksenony
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 19:26
  3. 147 FL Ksenony
    Utworzone przez Blu_Montecarlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 15:06
  4. Mrugające ksenony
    Utworzone przez Młody1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 15:53
  5. ksenony 166
    Utworzone przez piotr166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory