Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Bi-ksenony

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Weź sobie przeczytaj instrukcję obsługi.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=80414]XJ6[/MENTION], od już lat, Ty cały czas z tą GIuliettą wyjeżdżasz tu na forum Giulia/Stelvio, porównujesz, odnosisz się - tak jakby to byłą jakaś referencja czegokolwiek - może dla Ciebie. dla mnie przyzwoity kompakt trochę po taniości i w ogóle z tym przedsionkiem premium do jakiego AR stara sie pukać z nowymi modelami nie ma nic wspólnego i średnio cokolwiek wnosi do dyskusji najczęścię. bez obrazy, wiem, Twoja alfa zakochany itp itd, fajnie, ale OT.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ok. Nie obrażam się, postaram się nie nadużywać gościnności w waszych wątkach.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie chodzi o nadużywanie, czytaj, wypowiadaj się, nie muszą tu pisać właściciele Giulii/Stelvio, ale wierz mi, GIulia/Stelvio a Giulietta to są auta z innej ligii, ni ma tu co porównywać (tym bardziej w dół). a wiem bo mam Giuliettę (i ją lubię) ale to kompakt z innymi technologiami - takie lepsze i ładniejsze Bravo (też dobry samochód, ale zwykły) i tyle. giulia i Stelvio ma rozwiązania które są o dwie klasy wyżej od Giulietty, dlatego nie odnośmy się do niej bo to żadna referencja.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie kwestionuje.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    ...A propos też masz taki słyszalny stuk otwierających się przesłon?
    Tak, na Giulia przesłona stuka i dość głośno - mozhno to czucz az przezh karoseria.
    Włoski design

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie chodzi o nadużywanie, czytaj, wypowiadaj się, nie muszą tu pisać właściciele Giulii/Stelvio, ale wierz mi, GIulia/Stelvio a Giulietta to są auta z innej ligii, ni ma tu co porównywać (tym bardziej w dół). a wiem bo mam Giuliettę (i ją lubię) ale to kompakt z innymi technologiami - takie lepsze i ładniejsze Bravo (też dobry samochód, ale zwykły) i tyle. giulia i Stelvio ma rozwiązania które są o dwie klasy wyżej od Giulietty, dlatego nie odnośmy się do niej bo to żadna referencja.
    Z ciekawości chciałem zapytać, bo nie wiem czy mogę, jakież to różnice technologiczne z innej ligi ma Giulia w porównaniu do Giulietty? Chodzi mi o bixenony, bo o tym temat. Pytam całkiem poważnie, bez żadnej szydery, bo interesuje mnie to.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jeśli chodzi o światła przednie to niewielkie, ale jednak w GIulietcie długie mają swoją osobną żarówkę w reflektorze, podczas gdy Giulia ma tylko xenona (bi). chodziło mi o to że od dawna obserwuję, że w wielu tematach o Giulii, kolega XJ6 wyskakuje z wpisami o Giulietcie tak jakby to miał być jakis poziom odniesienia dla kogokolwiek, często coś pisząc nawet nie zaznacza że pisze o Giulietcie co może wprowadzać w błąd tych co nie kojażą że on tylko o Giulietcie, lub jak w poście #6 nie sprawdza (np na allegro zobaczyć jak wygląda lampa z Giulii) tylko prawie twierdzi/zakłada że jest w Giulii jest osobna żarówka (no bo przecież jak może być inaczej niż w jego Giulietcie). To samo w wątku o Android Auto, my tu o konkretnych sprawach w radiu Giulii/Stelvio czy danym firmwarze a tu w kółko wpisy o jego Alpinie w Giulietcie (często bez podania ze nie pisze o naszych radiach). Co do reszty auta, to już w ogóle nie ma co dyskutować Giulia nie ma chyba jednej części z Giulietty (no dobra, może jakaś śrubka się znajdzie i zaciski będą podobne jak w wersjach z Brembo) i technologicznie to inna liga (RWD/Q4, inne silniki, cała elektronika inna, wszędobylskie alu itp).

    Nie mam nic do XJ6, ale po prostu czasem jego odniesienia do GIulietty czy założenia że jest tak samo, wprowadzają chaos w wątkach, więc powyższymi postami starałem się tylko mu przekazać, żeby tak nie porównywał wiecznie do tej Giulietty bo to inny samochód i albo niewiele wnosi to do dyskusji a często jeszcze wprowadza w błąd.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-02-2020 o 11:08
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ja mogę tu XJ6 usprawiedliwić o ile widział tylko takie lampy w Giulii:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b6ee4d04356b43180eae8b5598b.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	227.8 KB
ID:	266500

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Z ciekawości chciałem zapytać, bo nie wiem czy mogę, jakież to różnice technologiczne z innej ligi ma Giulia w porównaniu do Giulietty? Chodzi mi o bixenony, bo o tym temat. Pytam całkiem poważnie, bez żadnej szydery, bo interesuje mnie to.
    Giulia nie ma zwykłego odbłyśnika w przypadku lampy soczewkowej a Giulietta ma. A tak to tu akurat większych zmian technologicznych nie ma.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    co ty piszesz? jak myślisz co jest z tyłu za soczewką niezależnie od tego czy źródłem światła jest halogen czy xenon?
    Różnica miedzy lampą w Giulii/stelvio xenonową a Giulietcie jest taka że dodatkowo w Giulietcie oprócz xenonu przy otwartej przysłonie (światło drogowe) świeci dodatkowo żarówka halogenowa na osobnym odbłyśniku - czyli masz bixenon wspomagany halogenem. w Giulii/Stelvio masz tylko bixenon.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 27-02-2020 o 14:12

Podobne wątki

  1. Ksenony
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 08:48
  2. [MiTo] ksenony
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 19:26
  3. 147 FL Ksenony
    Utworzone przez Blu_Montecarlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 15:06
  4. Mrugające ksenony
    Utworzone przez Młody1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 15:53
  5. ksenony 166
    Utworzone przez piotr166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory