Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

    Panowie czy macie jakies niestandardowe zabezpieczenia antywłamaniowe przed kradzieżą w waszych autach? Kupiłem niedawno Giulie nie chce by mi ją zwineli, niedawno ukradli mi mazde6 15 rok, w bialy dzien o godz 14 z bardzo ruchliwej ulicy, samochodu nie odzyskalem , policja miala to w du*** umorzyla postępowanie niby z braku dowodów, do tego zawartości ktora byla w środku (miedzy innymi znajdowal sie tel dodatkowy ktory był zawsze naladowany i zawsze włączony do tego dobrze ukryty) a wszystko przez ten pieprzony system keyless. w Giulii mam standardowe fabryczne zabezpieczenie i póki co bede mial też tylko dobrą polisę AC gdzie w przypadku kradzieży ubezpieczalnia wyplaci hajs. Chciałbym wyposażyc auto w coś jeszcze, w coś niestandardowego jakies manulane zabezpieczenia, odciecie zapłonu, podwójny GPS, blokada kół, awaryjne hamowanie po przejchaniu kilkuset metrów itp. słyszałem o takich zabezpieczeniach. Czy ktoś w swoim aucie ma coś podobnego albo mógby podzielić sie wiedzą na temat zabezpieczenia auto przed eweuntualną kradzieża ?
    Ostatnio edytowane przez sory89 ; 29-02-2020 o 15:04

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Słyszałem pozytywne opinie o systemie Zeder. Ale nie dam sobie uciąć ręki, sam nie korzystałem.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Wg. mnie tylko dobre AC. Żaden system nie zabezpieczy przed władowaniem auta na lawetę. Jak będą chcieli ukraść to ukradną.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Niestety to, że ukradli Mazdę 6 to nic dziwnego. W Warszawie?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Panowie czy macie jakies niestandardowe zabezpieczenia antywłamaniowe przed kradzieżą w waszych autach? Kupiłem niedawno Giulie nie chce by mi ją zwineli, niedawno ukradli mi mazde6 15 rok, w bialy dzien o godz 14 z bardzo ruchliwej ulicy, samochodu nie odzyskalem , policja miala to w du*** umorzyla postępowanie niby z braku dowodów, do tego zawartości ktora byla w środku (miedzy innymi znajdowal sie tel dodatkowy ktory był zawsze naladowany i zawsze włączony do tego dobrze ukryty) a wszystko przez ten pieprzony system keyless. w Giulii mam standardowe fabryczne zabezpieczenie i póki co bede mial też tylko dobrą polisę AC gdzie w przypadku kradzieży ubezpieczalnia wyplaci hajs. Chciałbym wyposażyc auto w coś jeszcze, w coś niestandardowego jakies manulane zabezpieczenia, odciecie zapłonu, podwójny GPS, blokada kół, awaryjne hamowanie po przejchaniu kilkuset metrów itp. słyszałem o takich zabezpieczeniach. Czy ktoś w swoim aucie ma coś podobnego albo mógby podzielić sie wiedzą na temat zabezpieczenia auto przed eweuntualną kradzieża ?
    Montuje urządzenia seo profesjonalne one odcinają can bezawaryjne ale drogie. MALE ZGRABNE ITP 604 650 250

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jeśli o niestandardowych rozwiązaniach mowa, to takim na pewno jest PedalBox z trybem ochrony. Zainstalowałem ten moduł w swoim Stelvio głównie po to, żeby poprawić osiągi, ale jako były właściciel mazdy6 jestem dodatkowo przeczulony na punkcie bezpieczeństwa. Tutaj krótka prezentacja działania urządzenia:
    https://youtu.be/K0zHepMFj6A

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Na złodzieja nie ma bata - będzie chciał to ukradnie. Szczególnie w czasach tych bezsensownych zabawek typu keyless.
    Dlatego mam tracker GPS z ustawionymi geofencami i powiadamianiem na wszystko włącznie z zanikiem sygnału trackera (zagłuszanie SIM)...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Niestety to, że ukradli Mazdę 6 to nic dziwnego. W Warszawie?
    tak w Warszawie


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Montuje urządzenia seo profesjonalne one odcinają can bezawaryjne ale drogie. MALE ZGRABNE ITP 604 650 250
    orientacyjnie cenowo jak wychodzi?

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Jeśli o niestandardowych rozwiązaniach mowa, to takim na pewno jest PedalBox z trybem ochrony. Zainstalowałem ten moduł w swoim Stelvio głównie po to, żeby poprawić osiągi, ale jako były właściciel mazdy6 jestem dodatkowo przeczulony na punkcie bezpieczeństwa. Tutaj krótka prezentacja działania urządzenia:
    https://youtu.be/K0zHepMFj6A
    tez Ci ukradli mazde6? czy za kazdym razem trzeba to włączyć lub wyłączyc telefonem? Duza jest ingerencja w elektronike sciaganie głownego panelu ?


    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Na złodzieja nie ma bata - będzie chciał to ukradnie. Szczególnie w czasach tych bezsensownych zabawek typu keyless.
    Dlatego mam tracker GPS z ustawionymi geofencami i powiadamianiem na wszystko włącznie z zanikiem sygnału trackera (zagłuszanie SIM)...
    mozesz cos wiecej na ten temat napisac, chce zabezpieczyc auto na kilka sposobow, myslisz ze tego trackera GPS nie zagłusza jak bedą chcieli ukrasc i jaki kosz mniej wiecej ?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    tez Ci ukradli mazde6? czy za kazdym razem trzeba to włączyć lub wyłączyc telefonem? Duza jest ingerencja w elektronike sciaganie głownego panelu ?
    Na szczęście moja 6 przetrwała w Warszawie, ale parkując ją w miejscach niestrzeżonych zawsze zastanawiałem się, czy jeszcze ją tam zastanę po powrocie...

    PedalBox jest urządzeniem typy plug&play, montaż i demontaż jest banalnie prosty i trwa mniej niż minutę. Moduł sterujący udało mi się zgrabnie zamaskować w tunelu środkowym bez konieczności demontażu jakiegokolwiek elementu wykończenia wnętrza. Przełączanie pomiędzy trybami odbywa się za pomocą telefonu poprzez aplikację.
    Ostatnio edytowane przez McStadt ; 01-03-2020 o 13:41

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    [QUOTE=McStadt;2219437]
    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    tez Ci ukradli mazde6? czy za kazdym razem trzeba to włączyć lub wyłączyc telefonem? Duza jest ingerencja w elektronike sciaganie głownego panelu ? [/QOUTE]

    Na szczęście moja 6 przetrwała w Warszawie, ale parkując ją w miejscach niestrzeżonych zawsze zastanawiałem się, czy jeszcze ją tam zastanę po powrocie...

    PedalBox jest urządzeniem typy plug&play, montaż i demontaż jest banalnie prosty i trwa mniej niż minutę. Moduł sterujący udało mi się zgrabnie zamaskować w tunelu środkowym bez konieczności demontażu jakiegokolwiek elementu wykończenia wnętrza. Przełączanie pomiędzy trybami odbywa się za pomocą telefonu poprzez aplikację.
    rozumiem, wszystko jasne, to teraz jak zgubie tel albo mi go ukradną to nie odpale auta? ; -) zastanowie sie nad tym rozwiązaniem oraz nad podwójnym GPS-em. Moja mazde ukradli w bialy dzien o godz 14 pod kamerami widać na kamerze jak gość wsiada jak do swjego auta i odjezdza sam po kamerach doszedlem dalej niz policja, z reszta szkoda słow. Prawda jest taka ze jak zechcą to zwiną ale mozna im to troche utrudnić.

Podobne wątki

  1. Stelvio zabezpieczenie przed kradzieżą
    Utworzone przez jack555 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 07:44
  2. Zabezpieczenie przed korozją
    Utworzone przez enliven w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 22:11
  3. Zabezpieczenie tylnej klamki przed zimą w 156?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:45
  4. Zabezpieczenie podwozia przed zimą
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 21:43
  5. ZABEZPIECZENIE AUTA Z UZYCIEM TELEFONU GSM !!!!
    Utworzone przez norbiwolow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory