Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: FCA Leasing / LEASYS, ubezpieczenie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie FCA Leasing / LEASYS, ubezpieczenie

    Nie znalazłem dobrego miejsca na taki post, więc zapytam tutaj.

    Czy ktoś z Was korzysta z leasingu od FCA (teraz to się nazywa LEASYS) i z oferowanego przez nich ubezpieczenia OC/AC na auto?

    Jeśli tak, to czy oferta ubezpieczenia na drugi rok odbiegała cenowo od składki za pierwszy rok?

    Czeka mnie pierwsze przedłużenie ubezpieczenia i niestety mam wielki problem z wyciągnięciem od leasingu jakichkolwiek informacji. Mam wrażenie że nikt tam nie pracuje, od tygodnia nie odbierają telefonów i nie odpisują na maile.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja mam ich ubezpieczenie. 1 rok 5900 (z jakimś groszem), drugi rok (01.2020) to 5097. Wartość początkowa auta to 188 900, wartość po roku 169000. Nie chciało mi się szukać.

    Mam GAP na cały okres leasingu.
    Ostatnio edytowane przez sledz98 ; 02-03-2020 o 18:29

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ja również skorzystałem z ubezpieczenia FCA. Składka za pierwszy wyniosła mnie niecałe 5600 PLN. Próbowałem ubezpieczyć indywidualnie, ale większość TU nie chce podjąć się ubezpieczenia pojazdów w leasingu, a te które to oferują, mają wygórowane stawki. Oferta FCA jest dobra.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    A czy przy obliczaniu stawki brali pod uwage Wasze znizki (jesli macie)? Czy da rade rozbic na 12 rat?
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomd
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ja mam w Compensa i płaciłem 4636 zł. Za auto wartości 205 tys. Też za miesiąc mi się kończy.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    4300 na caly okres, zaplata jednorazowa, wartosc auta 250 tys, ubezpieczenie w fca robione

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki za info, widzę że nie powinno być źle z odnowieniem, chyba nie będę się spinał z szukaniem zewnetrznego ubezpieczenia.

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    4300 na caly okres, zaplata jednorazowa, wartosc auta 250 tys, ubezpieczenie w fca robione
    Wygląda na to że dostaliśmy tą samą ofertę, odnawiałeś już to ubezpieczenie?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    [QUOTE=vincent;2219728]Dzięki za info, widzę że nie powinno być źle z odnowieniem, chyba nie będę się spinał z szukaniem zewnetrznego ubezpieczenia.



    Wygląda na to że dostaliśmy tą samą ofertę, odnawiałeś już to ubezpieczenie?[/QUO
    tak mam juz odnowione, ale za rok planuje juz u swojego ubezpieczyciela sprobowac przebic ich oferte.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Czytam o LEASYS (dawne FCA Leasing) i wyłania się obraz, że to jeden z gorszych leasingów na rynku.
    Jakie są Wasze opinie?
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Omijać szerokim łukiem. Moje doświadczenia przy 3 letnim leasingu:
    - wysyłanie pomyłkowych faktur z dodatkowymi opłatami wyssanymi z palca. Trzeba było do nich dzwonić i odkręcać wszystko;
    - ich serwis www z panelem klienta działa tylko podczas pełni księżyca;
    - problemy przy wcześniejszej spłacie leasingu. Nie mogłem się doprosić o ogarnięcie przez nich tematu, odkładali słuchawkę jak dzwoniłem, nie odpowiadali na maile etc. Ostatecznie się wszystko udało, ale co nerwów się najadłem to moje.
    - Przy zakończeniu leasingu należny uważać na podpisywane papiery - chcą wcisnąć własne ubezpieczenie auta, które jest totalnie nie opłacalne. Dokumenty są tak napisane, że nie masz opcji rezygnacji z ubezpieczenia - w moim przypadku sam dopisywałem oświadczenie, że się nie zgadzam.

Podobne wątki

  1. leasing na Alfę
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 365
    Ostatni post / autor: 03-12-2021, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory