Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Problem z pilotem

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jakies pomysly [emoji14] wiem ze Ty amerykance ogarniasz I ich niestandardowe zachowania

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    właśnie Leszku masz jakis pomysł co to moze być co z tym zrobić ,nie wiem podpiąc do kompa zobaczyć pokasować błędy ? auto prktycznie do rejestracji a tu takie cos na koniec masakra ;/

  3. #23
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    deske wymieniałeś ?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    deske wymieniałeś ?
    nie z elektroniki nic nie wymienialem, deska nie byla ruszana auto nie jest po dzwonie ani po powodzi, wczesniej wszystko działało. Niedawno montowane były tylko lampy zderzak i maska i to tyle

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie dzwon nie powódź to co autu było? może to kogoś naprowadzi.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w naprawach to mam małe doświadczenie, nie robię, nie chcę/nie będę tu robił za eksperta od napraw bo nim nie jestem. tu słuchaj kolegi [MENTION=115]majk[/MENTION], bardzo mało pisze ale trafnie - choć nie wiem co na codzień robi, mam wrażenie że naprawy to jego działalność albo przynajmniej hobby.

    wszystkie bezpieczniki dobre? leć i sprawdzaj, tak na szybko F36 w nogach pasażera jest na zailaniu modułu RFHM - choc jeśli działa Ci z podłokietnika to pewnie jest dobry. patrze po tych schematach i rysunkach w rzucie co gdzie jest i nie do końca kumam co jest grane - to co na jednym arkuszu wydaje się właśnie anteną w schowku, na innym jest jakby podłączone do przycisku start na kierownicy a narysowane tak że jakby z tej samej wtyczki która zasila gniazdo zapalniczki w schowku (patrzę na schematy E3070 i E5010 bo nic innego nie znalazłem co by o tym traktowało). a opis jest taki że to antena w desce rozdzielczej.

    jak tu nic nie znajdziesz to trzeba się podpiąć pod kompa MES(poza ASO) czy Witech (ASO) i zobaczyć co tam pokazuje. W Witechu da się programować kluczyki - na pewno nowe, nie wiem czy coś da się zrobić z używkami.
    Jeszcze jedna sprawa, w grudniu 2018 był update dla modułu RFHM coś odnośnie rozwiązania problemów niemożliwości zaprogramowania kluczyków.

    usterka wystąpiła po zmianie lamp? coś jeszcze było robione pomiędzy tym jak działało a kiedy przestało?

    jak ogarniesz to warto poupdatować auto i zrobić drugi kluczyk (tylko ASO ok 1300)

    Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    kluczyka używki w ASO tez nie wgrasz- chyba że pochodzi z tego samego auta - i tu bym próbował!

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    kluczyka używki w ASO tez nie wgrasz- chyba że pochodzi z tego samego auta - i tu bym próbował!
    no nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o jego własny kluczyk jako uzywkę. inna sprawa że chyba jeszcze będą próby wyczyszczenia używanego kluczyka z innego auta i wprogramowania go, o ile pamiętam to właśnie Ty coś w tej materii działasz (albo sie myle?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wszystkie bezpieczniki dobre? leć i sprawdzaj, tak na szybko F36 w nogach pasażera jest na zailaniu modułu RFHM - choc jeśli działa Ci z podłokietnika to pewnie jest dobry. patrze po tych schematach i rysunkach w rzucie co gdzie jest i nie do końca kumam co jest grane - to co na jednym arkuszu wydaje się właśnie anteną w schowku, na innym jest jakby podłączone do przycisku start na kierownicy a narysowane tak że jakby z tej samej wtyczki która zasila gniazdo zapalniczki w schowku (patrzę na schematy E3070 i E5010 bo nic innego nie znalazłem co by o tym traktowało). a opis jest taki że to antena w desce rozdzielczej.

    jak tu nic nie znajdziesz to trzeba się podpiąć pod kompa MES(poza ASO) czy Witech (ASO) i zobaczyć co tam pokazuje. W Witechu da się programować kluczyki - na pewno nowe, nie wiem czy coś da się zrobić z używkami.
    Jeszcze jedna sprawa, w grudniu 2018 był update dla modułu RFHM coś odnośnie rozwiązania problemów niemożliwości zaprogramowania kluczyków.

    usterka wystąpiła po zmianie lamp? coś jeszcze było robione pomiędzy tym jak działało a kiedy przestało?

    jak ogarniesz to warto poupdatować auto i zrobić drugi kluczyk (tylko ASO ok 1300)

    Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?
    bezpieczniki raczej dobre nie mam niestety możliwości osobiście tego sprawdzić bo auto stoi 300 km ode mnie w innym miejscu, ale poprosiłem już by to sprawdzono, tak jak pisze z podłokietnika działa normalnie i odpala, problem jest chyba z immobilizerem, gdzie się można podpiąć pod ten MES u zwykłego elektronika?

    Tak najprawdopodobniej po zmianie lamp, wymontowałem lampy przód tył dałem do przerobienia, później go odpalałem to pilot działał normalnie, po kilku dniach padł aku i automatycznie od tamtego momentu gdy podładowałem aku nie dało się już odpalić auta inaczej jak tylko z grota w podłokietniku do tego pojawiał się komunikat na ekranie ze nie wykrywa kluczyka. Nic poza lampami nie było wymieniane i demontowane. Dzwoniłem do ASO powiedziano mi, że najprawdopodobniej rozkodował się kluczyk ( tylko przez co ?) przez wyjmowanie aku wyjęcie lamp ? bo nie rozumiem. Wkurzam się bo to ostatnia rzecz jaka została mi przed pojechaniem na przegląd w pon. chciałem już rejestrować auto a tu zawsze coś dodatkowego wyskoczy.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie dzwon nie powódź to co autu było? może to kogoś naprowadzi.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jak auto z USA bez powodzi, bez wypadku? to co kradzione było czy jak? szukałeś starszych aukcji czy googlowałeś za fotkami po VINie?
    Panowie auto po gradzie wymieiona tylko maska na nową dach panorama nienaruszony, wgniotki z klapy i słupków wyciągniete nie ma śladu szyba tylna i przednia nówka i to by było na tyle jesli chodzi o naprawę.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie słyszałem żeby komukolwiek na tym czy innych forach które śledzę rozkodował się kluczyk, a pady aku, czy doładowywanie to normalka. ja co chwilę odpinam swój (np ostatnio development na poprawkę ładowania aku, wcześniej retrofity czy nauka - wiadomo na swoim trzeba zanim u klienta będzie się grzebało). dziwna sprawa. nie wiązałbym jej raczej z lampami (no chyba że to one rozładowują aku - np jakaś wada/upływ)

    co do MES to niektórzy mechanicy będą mieli, ważne żeby obsługiwał Giulię, to chyba od 4.1 ale mogło nie być wszystkiego to tak gdzieś 4.3 minimum (ostatnia to 4.5, sprawdź sobie historię wersji na multiecuscan.net). wielu mechaników ma zwykłego ELMa.

    Tak mi jeszcze przyszło do głowy - może z jakiś powodów auto wskoczyło w tryb Logistics Mode (na czas transportu do dealeara/stania na placu - dużo funkcji poodcinanych żeby nie rozładowywać aku) - w BCM jest na to paramert i ustawienie na ostatnim tabie w MES - musi być na normalnym trybie. w razie czego nawet jakby był, to zmień na logistics a potem z nowu na normalny.

    Gdzie masz auto obecnie? Miałeś się do mnie wybierać keidyś na przeprogramowania/retrofity itp, w razie czego przyjedź to przy okazji możemy coś pogrzebać z tym przy okazji - naprawiać przez forum trochę ciężko - kupa czasu na pisanie a guzik i tak sprawdzisz/zrobisz skoro auto masz daleko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. problem z pilotem
    Utworzone przez Dziki90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2017, 19:07
  2. Problem z pilotem
    Utworzone przez Juventus87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 11:45
  3. Problem z pilotem w kluczyku
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 07:08
  4. problem z pilotem
    Utworzone przez K@RMEL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 18:56
  5. problem z pilotem
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 08:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory