Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Problem z pilotem

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak odpala to przecież nie może być problem z immobilizerem lub kluczykiem jako takim. Skoro leży w podłokietniku i działa a poza go nie wykrywa to chyba tylko problem z łącznością. U nas zdarzyło się kilka razy, że klient przyjeżdżał po samodzielnej wymianie baterii w pilocie, który nadal nie działał i zawsze były tylko dwa powody: zakupiona bateria była słaba (takie też się zdarzają w sprzedaży) albo klient wsadził baterię odwrotnie (a raz z jakąś folią).

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] muszę sciagnać instrukcję bo tak sie okazuje ze wielkie g... wiem o tym aucie. czy auto mogło się przełączyć samoczynnie w tryb Logistic? jakie funkcje mogły się wyłączyć w tym trybie. jak się dostać do BCM gdzie ten moduł się znajduję?

    resztę wytłumaczyłem telefonicznie. Najbardziej mnie wkur*** to ze po odpaleniu auta w ogóle nie chcą się rozłożyć lusterka nawet manualnie próbuję pokrętłem dać w dół i w górę i tak kilka razy i nic ani drgną dlaczego nawet ten mechanizm nie reaguje dlaczego te lusterka nie chcą się rozłożyć skoro auto jest włączone, to może rozłożę je ręcznie, orientuje się ktoś czy można je rozłożyć ręcznie czy coś się może popsuć, nie wiem przeskoczyć jakiś tryb itp.? rozkładał czy skład już ktoś tak lusterka w wersji automatycznej ?


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Jak odpala to przecież nie może być problem z immobilizerem lub kluczykiem jako takim. Skoro leży w podłokietniku i działa a poza go nie wykrywa to chyba tylko problem z łącznością. U nas zdarzyło się kilka razy, że klient przyjeżdżał po samodzielnej wymianie baterii w pilocie, który nadal nie działał i zawsze były tylko dwa powody: zakupiona bateria była słaba (takie też się zdarzają w sprzedaży) albo klient wsadził baterię odwrotnie (a raz z jakąś folią).
    w jakim sensie zakupiona bateria była za słaba? kupiłem identyczną na stacji benzynowej taka jak oryginał i nic, bateria włożona dobrze plusem do góry, a foli żadnej tam nie widzę.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] muszę sciagnać instrukcję bo tak sie okazuje ze wielkie g... wiem o tym aucie. czy auto mogło się przełączyć samoczynnie w tryb Logistic? jakie funkcje mogły się wyłączyć w tym trybie. jak się dostać do BCM gdzie ten moduł się znajduję?

    resztę wytłumaczyłem telefonicznie. Najbardziej mnie wkur*** to ze po odpaleniu auta w ogóle nie chcą się rozłożyć lusterka nawet manualnie próbuję pokrętłem dać w dół i w górę i tak kilka razy i nic ani drgną dlaczego nawet ten mechanizm nie reaguje dlaczego te lusterka nie chcą się rozłożyć skoro auto jest włączone, to może rozłożę je ręcznie, orientuje się ktoś czy można je rozłożyć ręcznie czy coś się może popsuć, nie wiem przeskoczyć jakiś tryb itp.? rozkładał czy skład już ktoś tak lusterka w wersji automatycznej ?




    w jakim sensie zakupiona bateria była za słaba? kupiłem identyczną na stacji benzynowej taka jak oryginał i nic, bateria włożona dobrze plusem do góry, a foli żadnej tam nie widzę.
    Wszystko się mogło stać jest faktycznie tryb logistyczny..

    Bez MES i interfejsu ani rusz.. Ja pierwsze co bym spróbował to odczytać bledy i sprawdzić konfigurację. Ogólnie w trybie logistycznym wiekszosc systemów jest wyłączona ktore mógłby wyczerpac akumulator.

    W teorii samo się nie powinno zmienić ale nikt sobie za to nie da ręki uciąć.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Sprawdzenie wszystkich bezpieczników bym proponował. Pilot może działać lecz ..... . Przejrzę schemat to może coś podpowiem.

    Schemat-opis w wersji pdf obejmuje: Keyless, Fobik, blokadę kierownicy i czujniki ciśnienia w oponach. Czy wersja US jest taka sama nie wiem.
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 06-03-2020 o 23:34

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Wszystko się mogło stać jest faktycznie tryb logistyczny..

    Bez MES i interfejsu ani rusz.. Ja pierwsze co bym spróbował to odczytać bledy i sprawdzić konfigurację. Ogólnie w trybie logistycznym wiekszosc systemów jest wyłączona ktore mógłby wyczerpac akumulator.

    W teorii samo się nie powinno zmienić ale nikt sobie za to nie da ręki uciąć.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    w końcu po odpaleniu auta ( ale dalej ze schowka) udało się rozłożyć lusterka jest progres, przełączałem góra dół, góra dał tak z 5 razy i w końcu się rozłożyły. Wiem już doczytałem, z tym Logistic mode, jutro jadę na stację diagnostyczną zrobić przegląd auta w poniedziałek go rejestruję a następnie jadę do ASO zrobić update i skonfigurować proxy, może rozwiąże się problem z kluczykiem a później do epsonixa na dołożeniu kilku rzeczy.

    Jeszcze jedna rzecz, gdy zamykam auto z kluczyka przekręcając zamek w drzwiach kierowcy zamykają się tylko te od strony kierowcy reszta otwarta.


    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION] ok dzięki za ten schemat właśnie go sobie czytam, bezpieczniki pewnie sprawdzę jutro bo muszę ogarnąć jakiś multimetr,
    Ostatnio edytowane przez sory89 ; 07-03-2020 o 09:48

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Problem z kluczykiem sie rozwiązał jak sugerowali inny to sie zgadzało, bateria była źle włożona tzn niby dobrze plusem do do klapki tyle że trzeba było ją przekręcić o 180 ° tak żeby minus stykał się do masy, no i cała filozofia, 3 baterie nowe 3 razy źle założone. Ale na szczęscie problem rozwiązany, dzieki wszystkim za cenne porady

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Problem z kluczykiem sie rozwiązał jak sugerowali inny to sie zgadzało, bateria była źle włożona tzn niby dobrze plusem do do klapki tyle że trzeba było ją przekręcić o 180 ° tak żeby minus stykał się do masy, no i cała filozofia, 3 baterie nowe 3 razy źle założone. Ale na szczęscie problem rozwiązany, dzieki wszystkim za cenne porady
    No patrz dobrze ze napisales Pierwsza rzecz na ktora wskazalizmy problem z bacteria w pilocie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No patrz dobrze ze napisales Pierwsza rzecz na ktora wskazalizmy problem z bacteria w pilocie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    zgadza sie dokladnie tak było odrazu wskazali na baterie, ponoć nie ma mozliwosc zeby sie kluczyk sam z siebie rozkodowal czy uległ awari w czasie upadku bo niby sa pancerne

Podobne wątki

  1. problem z pilotem
    Utworzone przez Dziki90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2017, 19:07
  2. Problem z pilotem
    Utworzone przez Juventus87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 11:45
  3. Problem z pilotem w kluczyku
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 07:08
  4. problem z pilotem
    Utworzone przez K@RMEL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 18:56
  5. problem z pilotem
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 08:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory