Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Alfa Romeo Giulia - czujniki martwego pola

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dosć tajemniczo piszesz, nie wiem na jakich narzędziach bazujesz, ja niestety tylko MES Mux/AlfaOBD, kiedyś przyjechał do mnie klient z autem z USA w które włożył używany radar, no i tak jak ogólna wiedza podpowiada, nie dało się go odpalić, już nie pamietam czy proxi przechodziło czy był po prostu błąd.

    co do Marka radia, on kupił inny konfig EU i mówił full czyli z DAB (a zaś bez Sirrus) z dużą navi itp i faktycznie wspominał że proxi nie przechodzi (choć nie pisał co dokładnie czy miał out of range czy nie) - nie wiem czy tędy droga, ale proponowałem mu żeby wysłał mi zrzut (log z MESa) z wkładem swojego proxi do poprawki, no ale nigdy tego nie zrobił więc nie wiem czy Twój przypadek jest jakiś inny. zastosowanie radia które jest kompatybilne z ustawioniami proxi to wejdzie z MESa, choć używka wymaga niby kodu.
    no chyba że jeszcze jakieś inne tricki zastosowywałeś - np na alfaowner jest gość co akurat robi z CAN urządzenia, ma narzędzia do debugowania, rozkminił, zrobił sobie fakera VINu i bez kodów radio 2 generacji odpalił. sposobów multum.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    markowi radio nie przechodziło a mi przeszło, kwestia podejścia do tematu
    mam jeden radar rozcięty i tam win zapisany jest w kilku scalakach i już nie jeden próbował lepszy ode mnie ale oczywiście może komuś sie uda.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...włożył używany radar, no i tak jak ogólna wiedza podpowiada, nie dało się go odpalić, już nie pamietam czy proxi przechodziło czy był po prostu błąd...
    proxi mozna wykonac bez problemu. blad pozostaje w srodku - cos o niezgodnosci VINu. to samo dotyczy TVM (ot QV), ABS, czujnika martwego pola, radaru.

    nie probowalem wkladac uzywanego modulu airbag z innego auta. ciekawe jak auto zreagujovaloby

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    proxi mozna wykonac bez problemu. blad pozostaje w srodku - cos o niezgodnosci VINu. to samo dotyczy TVM (ot QV), ABS, czujnika martwego pola, radaru.

    nie probowalem wkladac uzywanego modulu airbag z innego auta. ciekawe jak auto zreagujovaloby
    Błąd proxy wywali

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Błąd proxy wywali
    moze zalezy od SW wersji body bo bledow z proxi niemialem.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    moze zalezy od SW wersji body bo bledow z proxi niemialem.
    Pisałeś przecież ze nie wkładałeś w grupie fiuta każdy inny moduł od innego auta wywala błąd chyba ze czysty to i tak proxy trzeba zrobić bo vin nie zgadza sie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 czujniki parkowania
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 18:30
  2. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory