Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pytanie o konfiguracje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    11

    Domyślnie Pytanie o konfiguracje

    Planuje zakup nowego Stelvio. Zdecydowałem się na silnik 280KM i mam parę pytań odnośnie konfiguracji.

    1) kolor: tu mam największy problem. Podobają mi się niebieskie: Montecarlo lub Misano. problem w tym że chciałem też czerwoną tapicerkę, a ta nie jest dostępna z tymi lakierami. W drodze kompromisu chyba zdecyduję się na niebieski lakier ( ale nie mogę się zdecydować który) i na brązową skórzaną tapicerkę.

    2) drugi dylemat to wersja wyposażenia Ti czy Veloce. W mojej konfiguracji cenowo wychodzi bardzo podobnie, wiec chodzi o kwestie wyglądu. Wykończenie wnętrza drewnem czy włóknem węglowym. Oraz fotele. Czy sportowe fotele Veloce są wygodne w dłuższej podróży? Mam 182cm wzrostu i ważę 85 kg btw.
    Felgi Ti maja 18cali a Veloce 19cali. W obu wersjach są ładne. czy sportowe fotele + 19calowe felgi nie odbiją się na komforcie podróży?

    3) no i kwestia Coronavirusa we Włoszech. Pan z salonu mówi że czas oczekiwania nie wydłuży się znacznie (około 3 miesiące) i samochody przechodzą "kwarantanne" 3 tyg w Tychach. Nie chodzi mnie o ryzyko zakażenia, ale bardziej o to że będę czekał rok na zamówiony samochód.

    Proszę o opinie i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Webster.brd Zobacz post
    Planuje zakup nowego Stelvio. Zdecydowałem się na silnik 280KM i mam parę pytań odnośnie konfiguracji.

    1) kolor: tu mam największy problem. Podobają mi się niebieskie: Montecarlo lub Misano. problem w tym że chciałem też czerwoną tapicerkę, a ta nie jest dostępna z tymi lakierami. W drodze kompromisu chyba zdecyduję się na niebieski lakier ( ale nie mogę się zdecydować który) i na brązową skórzaną tapicerkę.

    2) drugi dylemat to wersja wyposażenia Ti czy Veloce. W mojej konfiguracji cenowo wychodzi bardzo podobnie, wiec chodzi o kwestie wyglądu. Wykończenie wnętrza drewnem czy włóknem węglowym. Oraz fotele. Czy sportowe fotele Veloce są wygodne w dłuższej podróży? Mam 182cm wzrostu i ważę 85 kg btw.
    Felgi Ti maja 18cali a Veloce 19cali. W obu wersjach są ładne. czy sportowe fotele + 19calowe felgi nie odbiją się na komforcie podróży?

    3) no i kwestia Coronavirusa we Włoszech. Pan z salonu mówi że czas oczekiwania nie wydłuży się znacznie (około 3 miesiące) i samochody przechodzą "kwarantanne" 3 tyg w Tychach. Nie chodzi mnie o ryzyko zakażenia, ale bardziej o to że będę czekał rok na zamówiony samochód.
    Kolor to rzecz gustu i trudno coś podpowiadać, sam mam dylemat czy wybrać Vesuvio czy Stromboli aleeee jeżeli chodzi o odcień niebieskiego to ja bym dopasował odcień do wersji wyposażenia, tj.:
    - jeżeli decydowałbym się na wersję "elegancką" Ti ze srebrnymi ramkami szyb i jasnymi srebrnymi felgami, to celowałbym w ciemno niebieski Montecarlo
    - jeżeli decydowałbym się na wersję "sportową" Veloce z czarnymi wykończeniami ramek szyb i czarnymi felgami 20" to celowałbym w jasno niebieski Misano.

    Zależy też jak długo zamierzasz użytkować pojazd i czy żywy kolor nie znudzi Ci się po jakimś czasie.
    Zwróć też uwagę, że w wersji Veloce w standardzie masz felgi 20".
    Najlepiej, w miarę możliwości, obejrzeć pojazdy w tych kolorach na żywo, i to nie w salonie, tylko na placu bo w świetle dziennym całkowicie inaczej wyglądają niż w pomieszczeniu...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Kolor
    wprowadzili teraz jeszcze trzeci niebieski Anodized - coś pomiędzy.
    fotele: dla mnie bardzo istotne, a że opóźnia mi się zakup to zdążyłem przetestować wszystkie (poza nowymi szmaciakami "premium"):
    1. Veloce
    2. długo nic
    3. szmaciaki/pólskóry (tylko za trzymanie tyłka, wygląd fatalny)
    4. skóry Piano
    4. skóry
    ale to dla mnie :175/75 i w Giulii, przy założeniu dynamicznej codziennej jazdy i mało tras. Preferencje dla użytkownika Stelvio i innego rozkładu masy własnej mogą być inne.

    jeśli urządzamy głosowanie na wygląd to Veloce i Misano.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Mam zielony i jest piekny, ale zona mi kazala. Dolozylismy brazowa skore. Co prawda to tylko Super na 18stkach, ale broni sie ciekawym kolorem i skora brazowa. Na Twoim miejscu wzialbym czarna Veloce z czerwona skora.

    Bron Cie przed zwyklymi fotelami - sa tragiczne dla mnie (188cm/100kg). Moze i sie wygodnie siedzi, ale po 45 min ledzwia placza.

    - - - Updated - - -

    Jesli szczegolnie nie potrzebujesz 280 koni i nie zamierzasz z trgo korzystac to moze kup 200tke i doloz boxa od racechipa. Oczywiscie o ile 200konne sa dostepne w wersjach w ktore celujesz.

Podobne wątki

  1. Pytanie o ELM 327
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 20:44
  2. Głupioszybkie pytanie o bezpiecznik na aku i pytanie
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 22:28
  3. Pytanie o konfiguracje LPG
    Utworzone przez kak-tus w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory