Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Giulia - wersja wyp. silnik. i inne pytania przed zakupem

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    A przejechałeś się już? Jeśli chcesz się rozmyślić jeszcze to nie jedź tym autem Powodzenia w poszukiwaniach!

    Ta biała wyglądała całkiem spoko na pierwszy rzut oka i wcale nie golas ale już poszła chyba. Poleasingowa więc z w miarę pewną historią. Co do białego, z czarnymi wstawkami super, plus fajnie widać przetłoczenia na aucie, wyraźniej niż w paru innych kolorach.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Oby Giulia 2.2
    Postów
    13

    Domyślnie

    Na chwilę obecną posiadam jeszcze mondeo mk5. Głownie trasy Katowice - Bawaria ~~870km. Zależy mi na wyglądzie, wygodzie i bezproblemowym poruszaniu się na autostradach. Często jeździmy z kumplem jego bmw 3 z 2017r 320d. Ma usztywniony zawias i powiem tak, robi to robotę, ale pasażer ma problemy ze spaniem Może być sztywno, ale nie musi. Właśnie czytałem, że giulia się bdb prowadzi przy wyższych prędkościach 130km/h+
    Znając siebie po zakupie naciesze się 2-3 miesiące samochodem i będę się bawił w dokładanie dupereli
    Reasumując mk5 będę sprzedawał w maju. Jest to towar chodliwy, więc raczej szybko ktoś kupi. Potem zostanie wyszukanie perełki pt Giulia. Ciekawe jak z cenami OC/AC wygląda. Na papierze to samochód sportowy.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    jak nowa giulia to fabryczny pakiet bez zniżek 3150 (leasing) kupiłem 3 tygodnie temu:-) za używek pewnie więcej ....

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    A patrzył Kolega perry4 na konkurencję? Wydaje mi się, że Giulia to bardzo fajny samochód, ale nie typowe auto na trasy. Nie jest to limuzyna. Po drugie spalanie też nie jest małe. Po trzecie wydaje mi się, że Giulia to takie typowe auto na miasto i na krótkie, średnie trasy, ale nie na 900km... Do tego dużo lepsze będzie np. Audi A6. Choć jak rozmawiałem z kolegami z pracy (Niemcami), to też mówili kup Giulię, bo wygląda fantastycznie

    PS Przejedź się kilkoma modelami seria 3, 5, a4, a6, Kia Optima/Stinger, C-klasa i sam będziesz wiedział co jest. Rozważałem też na trasę Nowe Camry.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja pierdziele... NA trasy w takim razie to najlepsze jest M 600S! Najlepiej V12 Biturbo, a nie jakaś tam Giulia...
    A poważnie. To jest DUŻE auto i spokojnie takie trasy jak autor wątku da się nim zrobić. Giuliettą takie robiłem i nie było problemu. Nie wierzę też, że zawias w Giulii jest jak w sporcie o ile nie było modyfikacji. Nie mieszajcie człowiekowi w głowie jak chce do alfistów dołączyć!

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Oby Giulia 2.2
    Postów
    13

    Domyślnie

    Powiem tak. Jeździłem długo vectra b/ astrą g takie trasy i mogę powiedzieć, że te auta się nie nadają na trasy. Stare, bez klimy, manuale, nie wygodne, głośne.
    BMW f30 (seria 3) w m-pakiecie (z zawiasem) i jest bdb. Większego auta mi nie trzeba. To nie jest na wyjazdy rodzinne tylko na trasy do pracy ! a6 też jeździłem, auto fajnie płynie, tylko po co mi xxx bajerów i wożenie powietrza ? RalfPi, a jakie spalanie jest małe na autostradzie ? myślę, że na poziomie 7l to bdb wynik. Proponujesz np a6 które jest ciężkie i dobrze by mieć 3l diesel który na bank wypije sporo więcej. Za te pieniądze a6 3l diesel dostane z przebiegiem 200k+ a nie daj boże rozrząd trzeba będzie zrobić + zawieszenie tylne to 10-15k nie moje. Oleju też wejdzie 8l itd.
    Wybrałem Giulie, bo ma dla mnie wszystko co najlepsze. Silnik w miarę mocny, zewnętrzny wygląd bajeczny, wewnątrz nie jest nasrane przyciskami jak w moim mk5 i podoba mi się, tempomat jest na kierownicy w wygodnym miejscu (nie jak w vag kolejny kierunkowskaz), 8 biegowy automat ! tył napęd ! (zawsze chciałem zobaczyć jak to jest).
    Dla mnie Giulia w zasadzie nie ma wad (wiem fajnie się mówi nigdy nie jeżdżąc). Wydaje mi się, że za te pieniądze mogę kupić prawie nowy samochód, który jest jak z bajki.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Za 25k Euro to masz multum aut do wyboru 2-4 letnich. I tu nie chodzi o wożenie powietrza, a o klasę samochodu - Giulia jest konkurentem BMW serii 3, więc klasa powinna być podobna. Sam doświadczyłem, że samochód prowadzi się fantastycznie.

    PS Nie wiem ile pali 3l diesel, ale wiem ile pali 245 konne BMW serii 5, które mam - niech koledzy co mają Giulię 2.2 wrzucą spalanie z długiej trasy potwierdzone zdjęciem, to się w końcu dowiemy Bo póki co to ja przynajmniej się nie dowiedziałem.
    PS 2 Co do spalania na autostradzie - to głównie zależy od prędkości - ja zawsze jeździłem między 120-140km/h prędkości podróżne i np. 10l LPG, to spalanie dobre - ekwiwalent 4.5l Diesla, więc chyba ciężko to wykręcić przy takich podróżnych.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 15-03-2020 o 18:48

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał perry4 Zobacz post
    Głupota, że nie pomyślałem o tym, że tam są same benzyny

    a co myślisz o np tej za 107 700zł (nie mogę linka dodać z racji na ograniczenia). Czarna szt, at +diesel bardzo łatwo znaleźć
    Tą za 107700 sprawdzałem w vin info. Miała we Francji urwane tylne koło, poduchy boczne i kurtyny wystrzelone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.JPG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.7 KB
ID:	266985
    Ostatnio edytowane przez west_23 ; 15-03-2020 o 19:06

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    niech koledzy co mają Giulię 2.2 wrzucą spalanie z długiej trasy potwierdzone zdjęciem, to się w końcu dowiemy Bo póki co to ja przynajmniej się nie dowiedziałem.
    Jest tego już sporo w dedykowanym wątku. Np. ostatni post z lutego od k3ss https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2217056

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Shimmy, przegapiłem ten wpis, dzięki.
    4.8l/100km przy średniej 84km/h. Wiesz może czy jest jeszcze jakiś inny wpis (znalazłem tego samego autora 6.3 przy średniej 87 km/h i jak twierdził dynamicznej jeździe - odcinki po 200km)? Bo dwa wpisy to chyba sporo nie jest Poza tym średnie rzędu 85km/h to też dość niskie prędkości.

    PS k3ss pisze też o 500km i średniej 69km/h i spalaniu 6l i o średniej z 6kkm 6.7 l/100km.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 15-03-2020 o 19:26

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania przed zakupem
    Utworzone przez wrocek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 22:12
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory