Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Panel Przełącznik świateł wersja EU

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie Panel Przełącznik świateł wersja EU

    Czołem moi drodzy,

    Nie wiecie przypadkiem jaki byłby Part Number do panelu przełącznika świateł do Giulii wersja EU?
    Bella sprowadzona z USA ze światłami 25W Bixenon i zamierzam założyć światła 25W nie skrętne EU. Podobno nie wszystkie panele działają, prawda to?

    Dzięki oraz Pozdrowienia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    W podobnej sytuacji do Twojej wziąłem pierwszy lepszy z allegro z regulacją manualną wysokości .
    Problem jest taki że panel przy pokretle ma w innych miejscach oznaczenia niż w wersji USA.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dokładnie, niestety na allegro nie ma za dużo takowych panelików (jest 1 szt ale bez guzika w górnym lewym rogu). Zadzwoniłem do ASO w Krakowie, ale oni chyba nie chcą wziąść ryzyka na siebie i bez PN nie zamówią.
    No chyba że któryś z forumowiczów ma na zbyciu ;-).

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    Dokładnie, niestety na allegro nie ma za dużo takowych panelików (jest 1 szt ale bez guzika w górnym lewym rogu). Zadzwoniłem do ASO w Krakowie, ale oni chyba nie chcą wziąść ryzyka na siebie i bez PN nie zamówią.
    No chyba że któryś z forumowiczów ma na zbyciu ;-).
    Na aledrogo od licha i nawet po 50zl to chyba nie duzo.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie

    Właśnie, na jednym z wątków było napisane iż lampy 35W w EU mają mieć samopoziomowanie, ale lampy 25W regulacje ręczną z kokpitu.
    Dużo jest takich:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	60.8 KB
ID:	267112
    A takich troszkę mniej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	57.6 KB
ID:	267113

    Wydaje mi się że ten drugi jest poprawny dla lamp 25W EU (proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę).

    - - - Updated - - -
    [MENTION=34433]nowitek[/MENTION], z ciekawości, jakie masz lampy z przodu i który z przełączników?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    Właśnie, na jednym z wątków było napisane iż lampy 35W w EU mają mieć samopoziomowanie, ale lampy 25W regulacje ręczną z kokpitu.
    Dużo jest takich:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	60.8 KB
ID:	267112
    A takich troszkę mniej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	57.6 KB
ID:	267113

    Wydaje mi się że ten drugi jest poprawny dla lamp 25W EU (proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę).

    - - - Updated - - -
    [MENTION=34433]nowitek[/MENTION], z ciekawości, jakie masz lampy z przodu i który z przełączników?
    Górny do ksenona, ten dolny moim zdaniem do halogenowych żarówek bo ma dodatkowo halogeny no i nie ma czujników parkowania.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dolny też może być do xenonów 25W - tam jest ręczna regulacja jak w halogenach i nie ma spryskiwaczy.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    ja będę montował jeszcze inny panel
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel Giulia.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	40.7 KB
ID:	267114  

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    taki sam montowałem u kumpla w Giuli z USA - światła 25W od razu wstały

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    Dokładnie, niestety na allegro nie ma za dużo takowych panelików (jest 1 szt ale bez guzika w górnym lewym rogu). Zadzwoniłem do ASO w Krakowie, ale oni chyba nie chcą wziąść ryzyka na siebie i bez PN nie zamówią.
    VIN auta z otomoto z 25W xenonem i po sprawie - w wersji EU poznasz po braku sprysków no i pokrętle. z VINem do ASO i kupujesz

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    W podobnej sytuacji do Twojej wziąłem pierwszy lepszy z allegro z regulacją manualną wysokości .
    Problem jest taki że panel przy pokretle ma w innych miejscach oznaczenia niż w wersji USA.
    Nie pierwszy lepszy tylko ten który Ci wskazałem Poza tym sprawdziłem Ci czy nie będzie problemu z wyłącznikiem S&S - w USA część aut ma ciut inaczej rozwiązane od EU. Dostosowanie do ikonek myślę że dałoby się przerobić, tylko musiałbym mieć panel na rozebranie i zmodyfikowanie.

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Na aledrogo od licha i nawet po 50zl to chyba nie duzo.
    mylisz się, nie takich jak kolega pyta - takich brak obecnie (kiedyś owszem było kilka stale)

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    Wydaje mi się że ten drugi jest poprawny dla lamp 25W EU (proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę).
    tak, ale nie ma przycisku do wyłączania parktronika, do tego ma przycisk do halogenów przednich (akurat to jeśli Ci nie przeszkadza to może zostać)

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    @nowitek, z ciekawości, jakie masz lampy z przodu i który z przełączników?
    ma 25W EU, montowałem mu panel z allegro odpowiedni - wtedy jeszcze były dostępne na allegro a jeden kilka km ode mnie to sobie kolega podjechał i załatwił

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Górny do ksenona, ten dolny moim zdaniem do halogenowych żarówek bo ma dodatkowo halogeny no i nie ma czujników parkowania.
    od halogenów lub xenonów 25W z przeciwmgielnymi przednimi (diesel), wersja bida bez parktronika

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    taki sam montowałem u kumpla w Giuli z USA - światła 25W od razu wstały
    tak, ale w niektórych autach z USA moze nie działać wyłączanie S&S (a przez to i mój dezaktywator) - potrzebna jest drobna przeróbka (którą np mogę wrzucić do dezaktywatora) lub rozebranie panelu i zmodyfikowanie (nie robiłem nigdy więc nie podpowiem jak, ale na pewno się da - musiałbym taki mieć na stole i pogrzebać)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Przełącznik zespolony wersja z Tempomatem.
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 06:26
  2. Panel, przełącznik szyb i lusterek.
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 14:25
  3. Odstający przełącznik świateł
    Utworzone przez tryme w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 11:50
  4. [146] przełącznik zespolony do świateł
    Utworzone przez gifwwl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory