Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Giulia 2.2TD 180KM - silnik - głośna praca / klikanie

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Któryś z przewodów wysokiego ciśnienia nie cieknie?

    zmierz dawki korygujące, będzie wiadomo gdzie szukać.


    Jak wlejesz syntetyczny olej 2T to zapchasz sobie filtr cząstek stałych. (Jak już chcesz coś dodawać (do baku) to o niskiej temperaturze zapłonu).
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 26-03-2020 o 01:00
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Klepie niemiłosiernie . Zalej czym prędzej 2T czerwony orlen, 250ml na cały zbiornik. Dobrze by było zmierzyć korekty wtrysków , bo bez sensu wymieniać ,,na pałe''. Pytanie czym kierowało się ASO decydując się na wymianę dwóch wtrysków raczej w Alfie z takim przebiegiem to niespotykane. Kolejna sprawa czy po wymianie ASO zmierzyło korekty ?, Czy mają dokumentację ? Jeśli nie, to nie jedź tam tylko szukaj sprawdzonej alternatywy na forum np. Cinsoft Gliwice.
    Pytanie o olej silnikowy, zalewasz sam czy ASO? Co ile wymiany i jaki olej, filtr oleju wymieniany ? Pytam, bo ten dzwięk jest naprawdę twardy bardziej nawet metaliczny, wiesz jeśli powiesz, że wymieniałeś sam to przynajmniej wiadomo, że nie było odstawionej lipy. Inaczej można gdybać, czy olej spuszczany czy odsysany, czy filtr wymieniany .... masz za młode auto, żeby tak silnik pracował.
    Nie mam danych z pomiarów ASO. ASO kierowało sie tym, ze jak klepie to pierwsza ich opcja ... wtryski.
    Olej wymieniam sam. Spuszczony. W przeciągu 6 miesięcy wymieniony dwa razy z 0w30 na 5w30 (wczesniej cały czas 0w20 wg ksiązki dla tego motoru). Ogólnie był wymieniany nie dłużej niz co 15kkm. Teraz jest świeży. 5W30. Bez zmian.
    Oczywiscie filtr (filtry) wymieniane za każdym razem. Zupełnym laikiem nie jestem i lubie tego typu tematy ogarniać sam, tym bardziej ze auto po gwarancji. Wiec teraz "bawie" sie tematami sam. Zreszta zobacz mój post o diagnozie ASO co do innych stuków - chcieli wymieniać/regenerować wał, a wystarczyło śrubke dokręcić: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ierownicy.html

    Mi to "śmierdzi" cały czas zaworami / hydrauliczne kompensatory luzów zaworowych. Hydraulika.

    Tak, przedmuchy tez mi chodza po glowie - zwróćcie uwage zaraz na poczatku filmiku jak ładnie coś zassało tą gąbke. Ona sie nie zsunęła, ją coś zassało . Przyznaje, ze tego jeszcze nie sprawdzilem ...

    Dziękuje !
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 26-03-2020 o 07:31

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    A propos przedmuchów sprawdziłbym obudowę filtra powietrza i nie wiem czy jest w tym modelu ale raczej powinno być rezonator powietrza czy gdzieś się nie rozszczelnił. O oleju 2t poczytasz dużo gdzieś na forum, poszukaj, baśnie o zapchanym dpf z powodu oleju 2 t zostawiam na dobranoc.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    A propos przedmuchów sprawdziłbym obudowę filtra powietrza i nie wiem czy jest w tym modelu ale raczej powinno być rezonator powietrza czy gdzieś się nie rozszczelnił. O oleju 2t poczytasz dużo gdzieś na forum, poszukaj, baśnie o zapchanym dpf z powodu oleju 2 t zostawiam na dobranoc.
    Dziękuje za info. Napisz mi tylko swoje uzasadnienie na użycie oleju 2T. Tak, ze swojej strony zaraz biore sie za wyciągniecie tego tematu z neta.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Poprawa korekt,silnik pracuje ciszej, w 159 miałem cały czas dpf i absolutnie nigdy nie było checka czy też zapchania a wręcz wypalał się rzadziej. Dla niedowiarków znajdę foto gdzie na trasie potrafił się wypalać co 1500km, raczej normalnie to rzadki wynik. Dla mnie tylko plusy. Znajdz ten temat 2T na forum, sporo wątków. Dobrze by było w twoim wypadku te korekty zmierzyć i zalać 2T, wtedy widziałbyś czy coś zmieniło.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dziś rano, silnik po małej trasie w pełni zagrzany. Co Wy na to ?

    https://youtu.be/IbR2AGKdsx0

    Może komuś uda się nagrać prace swojego diesel'a dla porównania - zimny/ciepły ?

    seba

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Poprawa korekt,silnik pracuje ciszej, w 159 miałem cały czas dpf i absolutnie nigdy nie było checka czy też zapchania a wręcz wypalał się rzadziej. Dla niedowiarków znajdę foto gdzie na trasie potrafił się wypalać co 1500km, raczej normalnie to rzadki wynik. Dla mnie tylko plusy. Znajdz ten temat 2T na forum, sporo wątków. Dobrze by było w twoim wypadku te korekty zmierzyć i zalać 2T, wtedy widziałbyś czy coś zmieniło.
    Dzięki za drązenie tematu. Przychylam sie do takiej decyzji
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 27-03-2020 o 08:26

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Panowie,
    sorry za upierdliwość, ale staram się drążyć temat.

    Zrobilem prosty test śrubokrętem /stetoskopu nie mam (jeszcze ). Test stary jak świat i może mało profesjonalny, ale daje jakis tam obraz sytuacji. Oczywiście śrubokręt do ucha

    Podpiąlem MES, przesylam filmiki z korekty wtrysków. Niczego nie sugeruje z mojego testu śrubokrętem na razie. A wyników jakie widzicie na filmach nie potrafie do końca zinterpretować.
    Chciałbym przeczytać od Was co mozna wywnioskowac po tym co widzicie na filmikach i cyferkach. Potem potwierdze co ja słysze przez śrubokręt i czy faktycznie "coś" juz mamy ...

    Tak, wiem "google" ... to też robie.

    Kto zainteresowany i może pomóc prosze oglądnąc wszystkie filmiki

    Zimny silnik :
    https://youtu.be/FaQrUXlaFW8

    Po 5 min pracy. Dodałem opcje w MES:
    https://youtu.be/lYDocm344b0

    po 15 min pracy:
    https://youtu.be/t3fa_u5xuCU

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7720.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	66.3 KB
ID:	267417

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7721.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	59.3 KB
ID:	267418
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 28-03-2020 o 13:05

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    W Lancerze (2010) w silniku benzynowym 1.8, też silnik dziwne dzwięki wydawał, kiedy zacinał się zawór EGR.. jeżeli dobrze pamiętam. Był na to jakiś test (odpięcie i zaciśnięcie wężyka od podciśnienia, który steruje pracą tego zaworu.. coś takiego).
    https://www.youtube.com/watch?v=VVnD68Ppu7w&t=44s
    Może warto sprawdzić ten trop.

    Może tu coś znajdziesz https://forum.mitsumaniaki.pl/viewto...=asc&start=165
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 28-03-2020 o 12:39

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Poniżej wrzucam filmik z pracy mojego silnika. Silnik ciepły po przejechaniu 40 km. Jak będę miał chwile i nie zapomnę to nagram też pracę zimnego silnika.

    https://streamable.com/6v7g1
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Poniżej wrzucam filmik z pracy mojego silnika. Silnik ciepły po przejechaniu 40 km. Jak będę miał chwile i nie zapomnę to nagram też pracę zimnego silnika.

    https://streamable.com/6v7g1
    Super, bardzo dziękuje !
    Na ciepłym zupełnie podobnie jak w moim. To już coś ! "Gitara" Nie ma się czego wstydzić

    Tak, ciekawostką będzie teraz praca na zimnym od startu ...

    K* zaraz żona mnie wyjeb* z domu z tymi odgłosami silnika jakie słyszy non stop

    dziękuje
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 28-03-2020 o 14:41

Podobne wątki

  1. Giulia 2.2 180KM - dylematy? Opisze któryś posiadacz swoje wrażenia
    Utworzone przez mwielebny w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 20:33
  2. [Giulia] Odgłosy z okolic rozrządu Giulia 2.2 Turbo Diesel 180KM
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2018, 19:11
  3. 1.9 jtd głośna praca
    Utworzone przez kubals w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 19:32
  4. Głośna praca JTD
    Utworzone przez adrianzdyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 01:29
  5. Głośna praca
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory