Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wzmocnienie dźwięku silnika w wyposażeniu Veloce

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie Wzmocnienie dźwięku silnika w wyposażeniu Veloce

    Witam

    Niedługo posiąde 1 w swoim życiu auto AR Giulia Veloce z 2018r (jaram się troszkę) zacząłem sprawdzać wyposażenie i zauważyłem, że jest takie coś jak :
    Wzmocnienie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement 85T.

    Jest to na wyposażeniu domyślnym dla Veloce I Veloce Ti z 2018r.

    Ktoś ma z Was jakieś doświadczenie z tym bądź odczucia? Ja szczerze jechałem tylko raz do tej pory na jeździe próbnej z 15 min, ale jakoś nie wychwyciłem tego fejkowego dźwięku silnika. Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że jak w trybie D ściągnąłem noge z gazu przy ok 170km/h to tak jakby dźwięk silnika? utrzymywał się na wysokim poziomie i niekoniecznie był to dla mnie fajny dźwięk..chyba, że po prostu ten typ tak ma I trzeba się do tego przyzwyczaić?wybaczcie jak coś palnąłem, ale do tej pory jeździlem tylko w "manualu"

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Witam

    Niedługo posiąde 1 w swoim życiu auto AR Giulia Veloce z 2018r (jaram się troszkę) zacząłem sprawdzać wyposażenie i zauważyłem, że jest takie coś jak :
    Wzmocnienie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement 85T.

    Jest to na wyposażeniu domyślnym dla Veloce I Veloce Ti z 2018r.

    Ktoś ma z Was jakieś doświadczenie z tym bądź odczucia? Ja szczerze jechałem tylko raz do tej pory na jeździe próbnej z 15 min, ale jakoś nie wychwyciłem tego fejkowego dźwięku silnika. Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że jak w trybie D ściągnąłem noge z gazu przy ok 170km/h to tak jakby dźwięk silnika? utrzymywał się na wysokim poziomie i niekoniecznie był to dla mnie fajny dźwięk..chyba, że po prostu ten typ tak ma I trzeba się do tego przyzwyczaić?wybaczcie jak coś palnąłem, ale do tej pory jeździlem tylko w "manualu"

    Pozdrawiam
    Tak dokladnie dzwiek ten z tego co wiem jest wzmacniany a trybie D. Wtedy jakby taki efekt jest ze silnik slychac mi tam nie przeszkadza a nawet mi sie podoba

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Tak dokladnie dzwiek ten z tego co wiem jest wzmacniany a trybie D. Wtedy jakby taki efekt jest ze silnik slychac mi tam nie przeszkadza a nawet mi sie podoba

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    ok, no to dobrze już się martwiłem, że może coś jest nie tak, pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale ja bym osobiście troszkę "zbasował" ton tego dźwięku jakby się dało
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 22-03-2020 o 12:07

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    ok, no to dobrze już się martwiłem, że może coś jest nie tak, pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale ja bym osobiście troszkę "zbasował" ton tego dźwięku jakby się dało
    Założysz wydech ultera to będzie lepiej

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Założysz wydech ultera to będzie lepiej

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    tak jestem teraz akurat w rozkminianiu, który wydech wybrać i ten ultera daje rade - w tych pieniądzach oczywiście
    jednak jest mnóstwo filmików na yt, gdzie ludzie (głównie w USA), usuwają 'muffler' i wtedy brzmienie jest naprawdę rasowe jak na tak prostą czynność, no ale nie wiem jak jest wtedy z emisją spalin i czy ECU by nie przywariowało

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Jak nie ruszasz DPF to możesz resztę wycinać. Samo wycięcie tłumików (muffler) tylko połowicznie daje radę ale jest legalne. Efekt jest po wycięciu dpfa/kata. Ale to już grubsza sprawa.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał racepool Zobacz post
    Jak nie ruszasz DPF to możesz resztę wycinać. Samo wycięcie tłumików (muffler) tylko połowicznie daje radę ale jest legalne. Efekt jest po wycięciu dpfa/kata. Ale to już grubsza sprawa.
    Ok, dzięki za info. Na razie badam różne opcje. Widziałem że nagminnie usuwane są tłumiki i rezonator i dobrze to brzmi na postoju, ale ciekawe jak podczas jazdy

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Z legalnością samego usunięcia tłumika końcowego też jest różnie. Na zimnym będzie głośno, więc warto by zmierzyć czy nie przekroczy przepisowych 93 dB

    W razie kolejnych pytań poleciłbym przenieść się do istniejącego już tematu https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hy_giulia.html

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Z legalnością samego usunięcia tłumika końcowego też jest różnie. Na zimnym będzie głośno, więc warto by zmierzyć czy nie przekroczy przepisowych 93 dB
    Dobra sugestia, byłem też tam zebrać jakiś feedback

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    pabowie off topic, to temat o elektronicznym wzmocnieniu dzwieku w veloce i stelvio w trybie D (mikrofon w komorze i dzwiek na glisniki) ktorego co poniektorzy chca sie pozbyc
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zwiększenie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement - Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 11:21
  2. [Giulia] [Veloce] Nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez Arluen w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-06-2018, 15:24
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory