Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: montaż wydechu z USA w europejskiej Giulii Veloce

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie montaż wydechu z USA w europejskiej Giulii Veloce

    Witam

    Założyłem nowy temat, bo nie widziałem na forum podobnego. Rozważam zakup zestawu cat-back z USA firmy Centerline (odpisali mi tak na moje zapytanie:'This exhaust should fit all Giulia models that have a dual exhaust outlet at the rear, including the 200 bhp and 280 bhp models'. oraz z opisu wydechu wynika, że: It fits all 2017+ Giulia and Giulia Ti models with the 2.0T engine, including Q4 AWD models. ) .
    Co prawda nie montowali tego w żadnym europejskim modelu tam w USA.

    Kojarzy ktoś z Was czy ten wydech spasować może też do Giulii europejskiej w wersji Veloce z 2018r? Czy wie ktoś czy i jakie różnice występują między wersja US a EU w kontekście wydechow? i jakie ewentualnie problemy mogłyby wystąpić po montażu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Napisali tak tylko dlatego, że sprzedają na USA i klienci takie modele znają. Jedyne czym się mogą różnić układy wydechowe to GPF (choć tutaj nie jestem pewien co puszczają na Stany).

    Na marginesie dodam, że w drugą stronę działa tak samo - dla samochodów USA montaż np. europejskego Supersprinta to plug-n-play.

    EOT i nie róbmy proszę 65 wątków o wydechach...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Witam

    Założyłem nowy temat, bo nie widziałem na forum podobnego. Rozważam zakup zestawu cat-back z USA firmy Centerline (odpisali mi tak na moje zapytanie:'This exhaust should fit all Giulia models that have a dual exhaust outlet at the rear, including the 200 bhp and 280 bhp models'. oraz z opisu wydechu wynika, że: It fits all 2017+ Giulia and Giulia Ti models with the 2.0T engine, including Q4 AWD models. ) .
    Co prawda nie montowali tego w żadnym europejskim modelu tam w USA.

    Kojarzy ktoś z Was czy ten wydech spasować może też do Giulii europejskiej w wersji Veloce z 2018r? Czy wie ktoś czy i jakie różnice występują między wersja US a EU w kontekście wydechow? i jakie ewentualnie problemy mogłyby wystąpić po montażu?

    Pozdrawiam
    W eper dla tłumików nie ma podziału na rynki, jest tylko podział na wersje silnikowe, rodzaj zderzaków, moce, normy emisji. Tylko dla katalizatorów jest wyróżnienie dla rynku chińskiego.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    tylko ten centerline to zwykła rura od katalizatora do końca. tam nie ma zadnych tlumikow. imho szkoda kasy na to ze wzgledu na kurs i podatki... wez zobie ragazona takiego samego z europy. albo zrob dedyka w PL pod auto i tyle wyjdzie taniej a dźwięk bedzie taki sam.

    Ten silnik czego bys tam nie wlozyl brzmi podobnie, dopiero wywalenie kata zmienia dużo w dźwięku.
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 27-03-2020 o 12:14

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    tylko ten centerline to zwykła rura od katalizatora do końca. tam nie ma zadnych tlumikow. imho szkoda kasy na to ze wzgledu na kurs i podatki... wez zobie ragazona takiego samego z europy. albo zrob dedyka w PL pod auto i tyle wyjdzie taniej a dźwięk bedzie taki sam.

    Ten silnik czego bys tam nie wlozyl brzmi podobnie, dopiero wywalenie kata zmienia dużo w dźwięku.
    zgadza sie, ile wydechow sprawdzam tyle opinii mam bardzo zblizonych, jesli chodzi o odsluch i moze faktycznie nie ma co kombinowac z USA...ok to zamykam temat USA, tak zeby nie dublowac watku ogolnie z wydechami

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Felgi z Giulii Veloce 19 do Alfy GT/147
    Utworzone przez GTBodek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 22:31
  3. Czy dmuchawa z anglika pasuje w europejskiej?
    Utworzone przez DenV w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2016, 09:26
  4. montaż dedykowanego podwójnego wydechu ulter alfa 159 1.9jtd- kto się podejmie
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 19:51
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory