Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Komunikat o krytycznym poziomie oleju

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    piszemy o przypadku braku zaufania do czujnika ze względu na jego możliwą usterkę. jak byłby bagnet to możnaby weryfikować pewnie. oczywiście jak zmieniasz olej, wiesz że zalałeś 5.2L to nie ma w ogóle problemu, natomiast jak jest sytacja niewiadoma, no to pytanie czy ufamy odczytom z czujnika czy nie.
    dodam że serwisy mają taki bagnecik wkręcany z boku silnika do 2.0T, ale z tego co ktoś pisał niezbyt wygodnie się to robi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Oddałem auto dzisiaj do aso. Dowiedziałem się że olej był wymieniany przy wymianie multiair. Prawdopodobnie zalano go według specyfikacji jak przy standardowej wymianie i nie wzięto pod uwagę że sam multiair tez zalewany jest olejem. Nie zmienia to faktu ze wypuszczono auto z minimalna ilością oleju. Poprosiłem aby zalali tak aby było na max. Jutro odbieram auto. Jak poziom oleju zacznie mocno spadać pomiędzy interwałami czyli w mojej ocenie z max do min w ciągu 10 000 km oddam auto na gwarancji.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Oddałem auto dzisiaj do aso. Dowiedziałem się że olej był wymieniany przy wymianie multiair. Prawdopodobnie zalano go według specyfikacji jak przy standardowej wymianie i nie wzięto pod uwagę że sam multiair tez zalewany jest olejem. Nie zmienia to faktu ze wypuszczono auto z minimalna ilością oleju. Poprosiłem aby zalali tak aby było na max. Jutro odbieram auto. Jak poziom oleju zacznie mocno spadać pomiędzy interwałami czyli w mojej ocenie z max do min w ciągu 10 000 km oddam auto na gwarancji.
    Czyli w naszym kraju, żeby mieć sprawne auto trzeba być samemu mechanikiem... Chłopcy znów profesjonalnie podeszli do sprawy

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Czyli w naszym kraju, żeby mieć sprawne auto trzeba być samemu mechanikiem... Chłopcy znów profesjonalnie podeszli do sprawy
    A żebyś wiedział Mnie ten trzeci "fakultet" idzie dość dobrze, już od dobrych kilku lat ostro przyswajam wiedzę i ćwiczę...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Odebrałem auto - niestety ale za wymianę musiałem zapłacić. Nauczyło mnie to za każdym razem sprawdzić poziom oleju przy odbiorze auta. Teraz zalali mi Max oleju i będę sprawdzać czy silnik spala olej. Jakie zużycie oleju po 10 000 km powinno być w normie i mnie nie niepokoić? Połowa skali?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Odebrałem auto - niestety ale za wymianę musiałem zapłacić. Nauczyło mnie to za każdym razem sprawdzić poziom oleju przy odbiorze auta. Teraz zalali mi Max oleju i będę sprawdzać czy silnik spala olej. Jakie zużycie oleju po 10 000 km powinno być w normie i mnie nie niepokoić? Połowa skali?
    Nie ma czegoś takiego jak normatywne zużycie oleju. Jeździsz dynamicznie, z trzema osobami i przyczepą, a raz w miesiącu - wypad na tor - nawet i litrowa dolewka między wymianami może być OK. Jazda w trybie "A" po mieście i na krótkie odcinki podmiejskie - martwiłbym się nawet z ubytku wielkości jednej kreski...

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Jazda w trybie "A" po mieście i na krótkie odcinki podmiejskie - martwiłbym się nawet z ubytku wielkości jednej kreski..
    Z biegiem trwania interwału olej degraduje się. Eksploatacja miejska, którą przywołujesz wcale nie jest łagodną. To dla oleju silnikowego trudne warunki. Szczególnie pod koniec dystansu przewidzianego do wymiany oleju może go trochę zniknąć. Ubytek jednej kreski na przestrzeni 15 czy 10 tys. km nie jest powodem do zmartwienia.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Napisał Belfer
    Czyli w naszym kraju, żeby mieć sprawne auto trzeba być samemu mechanikiem... Chłopcy znów profesjonalnie podeszli do sprawy
    A żebyś wiedział Mnie ten trzeci "fakultet" idzie dość dobrze, już od dobrych kilku lat ostro przyswajam wiedzę i ćwiczę...
    Nie tylko w Waszym kraju ale i w "moim" za Odra i tym z Alpami (A) doświadczenie mam identyczne... az strach myśleć ze trzeba odwiedzić ASO. Taki to Świat mamy....hehehe

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Może trochę z innej beczki. Od tygodnia jeżdżę swoją Giulią 2,0 280KM, wczoraj wziąłem się za zmianę oleju w silniku. Alfa ma przejechane 11800km, ale olej, który spuściłem z silnika był czarny, prawie jak z diesla o sporym przebiegu. Zdziwiło mnie to, bo mam jeszcze benzynową Hondę z nalotem 240kkm, olej w niej zmieniam co 15000km. i przy wymianie,przynajmniej na oko wygląda lepiej niż ten z Giulii. Czy tak powinno być?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jaki masz przebieg? U mnie było to samo po pierwszych 2 tys km ale silnik docierany,wiec to możliwe. Kolejne wymiany były juz w ASO, nie widzialem wtedy oleju

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Komunikat konieczna wymiana oleju
    Utworzone przez rozewo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 15:29
  2. [159] Komunikat o zmianie olejU
    Utworzone przez manka10151 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 20:02
  3. Komunikat o niskim poziomie oleju
    Utworzone przez Jelson w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 17:07
  4. Komunikat Oleju
    Utworzone przez SawX3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 07:42
  5. Różnica w poziomie oleju na bagnecie a czujniku
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 06:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory