Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Zderzak tył do Giulii 280KM od quadrifoglio

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Tak robiąc mały off topic, to to dzisiejsze zdarzenie, przywróciło mi wiarę w ludzi. zaparkowałem auto przed znanym bazarem spożywczym, słynącym z polskich dostawców. Robiłem zakupy z 1,5h. Wracam obładowany zakupami, patrzę a tam karteczka za wycieraczką o treści: Proszę o kontakt w związku z kolizją... imię...nazwisko... nr tel... Obejrzałem samochód dopiero zauważyłem uszkodzenie z tyłu. Zadzwoniłem pod wskazany nr. odebrał miły Pan, powiedział, żebym zaczekał przy samochodzie za chwilę się zjawi. ponieważ obydwa auta są własnością firmy leasingowej, ustaliliśmy, że wezwiemy policję. Przyjechali dosłownie chwile po tel. wysłuchali wersji obydwu stron. Policjant poinformował, że sprawcę będzie musiał ukarać mandatem 500zł i 6 pkt karnych i że może się dogadamy. Jednak obydwaj doszliśmy do wniosku, że raczej sprawcy się to nie opłaci. Policjant wziął pod uwagę to, ze sprawca zostawił informację z danymi za szybą oraz, że do wszystkiego się przyznał. W związku z powyższym policjant uwaga! mnie zaproponował, że nie ukarze sprawcy a jedynie go pouczy. Oczywiście potwierdziłem, ze mnie nie zależy na karaniu człowieka a na załatwieniu sprawy- w sumie każdemu może się zdarzyć. Sprawcą okazał się ojciec znanej polskiej sportsmenki, olimpijskiej mistrzyni świata - wielki szacun.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wymianę zderzaka tył znam z relecji znajomego przez whatsup, o ile pamietam plug & play, tylko trzeba dołożyć 3 mocowania dyfuzora, ze zdjęć jakby 3 płaskowniki (znów o ile pamiętam). Wydech no to kwestia może końcówek podwójnych? drobna kolizja dobry motywator do upgradów - w Giulietcie żony z 1 rurki po kolizji zrobiły się 2 i większe końcówki 10cm
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wymianę zderzaka tył znam z relecji znajomego przez whatsup, o ile pamietam plug & play, tylko trzeba dołożyć 3 mocowania dyfuzora, ze zdjęć jakby 3 płaskowniki (znów o ile pamiętam). Wydech no to kwestia może końcówek podwójnych? drobna kolizja dobry motywator do upgradów - w Giulietcie żony z 1 rurki po kolizji zrobiły się 2 i większe końcówki 10cm
    No to mnie namówiłeś

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Tak robiąc mały off topic, to to dzisiejsze zdarzenie, przywróciło mi wiarę w ludzi. zaparkowałem auto przed znanym bazarem spożywczym, słynącym z polskich dostawców. Robiłem zakupy z 1,5h. Wracam obładowany zakupami, patrzę a tam karteczka za wycieraczką o treści: Proszę o kontakt w związku z kolizją... imię...nazwisko... nr tel... Obejrzałem samochód dopiero zauważyłem uszkodzenie z tyłu. Zadzwoniłem pod wskazany nr. odebrał miły Pan, powiedział, żebym zaczekał przy samochodzie za chwilę się zjawi. ponieważ obydwa auta są własnością firmy leasingowej, ustaliliśmy, że wezwiemy policję. Przyjechali dosłownie chwile po tel. wysłuchali wersji obydwu stron. Policjant poinformował, że sprawcę będzie musiał ukarać mandatem 500zł i 6 pkt karnych i że może się dogadamy. Jednak obydwaj doszliśmy do wniosku, że raczej sprawcy się to nie opłaci. Policjant wziął pod uwagę to, ze sprawca zostawił informację z danymi za szybą oraz, że do wszystkiego się przyznał. W związku z powyższym policjant uwaga! mnie zaproponował, że nie ukarze sprawcy a jedynie go pouczy. Oczywiście potwierdziłem, ze mnie nie zależy na karaniu człowieka a na załatwieniu sprawy- w sumie każdemu może się zdarzyć. Sprawcą okazał się ojciec znanej polskiej sportsmenki, olimpijskiej mistrzyni świata - wielki szacun.
    W dobie wirusa i świadomości ludzkiej robisz zakupy 1.5h...........

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    W dobie wirusa i świadomości ludzkiej robisz zakupy 1.5h...........


    Może robił zakupy na 2 tygodnie łącznie z zakupami dla np. rodziców? Widzę, że zawsze musisz dorzucić coś od siebie.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    Może robił zakupy na 2 tygodnie łącznie z zakupami dla np. rodziców? Widzę, że zawsze musisz dorzucić coś od siebie.
    Nie dorzucam nic od siebie robię to teraz bez komentarza.

  7. #17
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    W związku z tym, że miałem dziś przygodę na parkingu w wyniku której doszło do uszkodzenia tylnego zderzaka w mojej Giulii (nie z mojej winy), pomyślałem sobie, że może wymienię sobie na ten od wersji Q w komplecie z dyfuzorem? Moje pytanie, czy ktoś przerabiał taki temat, czy będzie pasował? Wiem, że wiąże się to z wymianą wydechu, no ale byłaby to dobra motywacja, żeby się tym zająć.
    Załącznik 268265
    W jaki sposób zamierzasz to przeprowadzić? Czy zamierzasz kupić nowy zderzak, czy poszukasz czegoś na rynku? Rozumiem, że musisz dołożyć trochę z własnej kieszeni?

    Inne pytanie - czy nie masz obaw o efekty aerodynamiczne przy większych prędkościach?

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jakie efekty aerodynamiczne? [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    W dobie wirusa i świadomości ludzkiej robisz zakupy 1.5h...........
    Robiłem zakupy na bazarze dla 5 osobowej rodziny + szósty teść, który od początku pandemii z domu nie wyszedł i mieszka samotnie, na ok tydzień. Tyle mniej więcej takie zakupy zajmują
    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    W jaki sposób zamierzasz to przeprowadzić? Czy zamierzasz kupić nowy zderzak, czy poszukasz czegoś na rynku? Rozumiem, że musisz dołożyć trochę z własnej kieszeni?

    Inne pytanie - czy nie masz obaw o efekty aerodynamiczne przy większych prędkościach?
    Jeśli ubezpieczyciel wyrazi zgodę na gotówkowe rozliczenie szkody, które zazwyczaj jest dla niego bardziej atrakcyjne finansowo, kupię zderzak używany. Mam zamiar przy okazji zmienić wydech na taki z podwójnymi końcówkami i wymienić felgi na 10 calowe.
    Jeśli chodzi o właściwości aerodynamiczne, to sorry ale nie wiem co masz na myśli?
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 20-04-2020 o 09:26

  10. #20
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Za dużo się naoglądałem transmisji F1! Mimo wszystko to jest fragment całości: spliter, spoiler na klapie, fartuchy, inny kształt zderzaka z przodu, jakieś elementy pod spodem. Bierzesz dyfuzor z Q, ale czy brak pozostałych części nie sprawi, że przy większych prędkościach samochód nie będzie się gorzej prowadził? Czy może te wszystkie pozostałe rzeczy w Q są dla picu?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] praca silnika 2.0 280km
    Utworzone przez rozewo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 11:01
  2. [Stelvio] Stelvio 280KM
    Utworzone przez szymonjot w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2019, 10:38
  3. [Giulia] Lekko zarysowany zderzak od tylnej klapy Quadrifoglio
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory