Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Sportowy katalizator w samochodzie z GPF/OPF "Downpipe"

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk1997
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Wywalam gpf u siebie mechanicznie, ale zanim sie do tego zabiore chciałbym zapytać czy robił juz ktos taka operacje wlasnymi rekoma? Wiem, ze to nie jest plug & play, trzeba ktorys przewód z chłodziwem usunąć i zaślepić... chciałbym uniknąć zablokowania auta na podnośniku na dłużej. Za wszekie rady bede wdzieczny
    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION]
    [MENTION=33599]stunt_rider[/MENTION]

    Odkop

    Witam, widziałem w jednym temacie, ze wypowiadałes sie na temat wywalenia gpf. Mam pytanie czy jest to problematyczna czynność czy raczej w przydomowym garażu jest to do ogarnięcia? Oczywiście mam rozumieć, ze po tym zabiegu trzeba jechać na program bo będzie check świecił? Z góry dzięki za odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez patryk1997 ; 10-03-2022 o 10:05

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk1997 Zobacz post
    Oczywiście mam rozumieć, ze po tym zabiegu trzeba jechać na program bo będzie check świecił?
    Tak.
    Cytat Napisał patryk1997 Zobacz post
    Mam pytanie czy jest to problematyczna czynność czy raczej w przydomowym garażu jest to do ogarnięcia?
    Problematyczna. Warsztatom zajmuje to cały dzień roboczy zazwyczaj. Ostatnio Kamil w swoim warsztacie w Legnicy robił i podsumował:

    Gpf vs Shopefi 0:1
    8 godzin pracy
    Wiedziałem że będzie źle ale że aż tak ....
    Zapamiętać jak się termopary nie odkręcają w aucie to trzeba zakładać nowe i doliczyc do rachunku. Ratowanie ich za wszelką cenę kosztowało nas pół dnia pracy.
    PS. Nadal bez wyciagania silnika
    Jak masz smykałkę to możesz próbować. Ale trzeba się liczyć, że możesz sobie auto uziemić na kilka wieczorów i skończysz z pociętymi łapkami.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk1997
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION]
    Samochód jest w trakcie odbudowy, egzemplarz z USA wiec choćby był unieruchomiony tydzień to nie ma większego znaczenia
    Trzeba coś później zaslepiac po tym gpf? Polecasz kogoś na południu do robienia softa?

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk1997 Zobacz post
    Samochód jest w trakcie odbudowy, egzemplarz z USA wiec choćby był unieruchomiony tydzień to nie ma większego znaczenia
    Auta w USA nie mają GPF.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk1997
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION] jak to? A co z informacja ze od połowy 2018 były montowane gpf? Wyczytałem tak na forum

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk1997 Zobacz post
    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION] jak to? A co z informacja ze od połowy 2018 były montowane gpf? Wyczytałem tak na forum
    Ogólnie tak, ale to się odnosi do Europy. Najwidoczniej gdzieś brakło doprecyzowania.

    PS. Proszę przestań mnie tagować jeżeli biorę czynnie udział w wątku.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk1997
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    Sory za tagowanie

    Dzięki to wiele ułatwia w takim razie, nie wiedziałem, ze USA tego nie posiada gdyż fizycznie jescze nie mam samochodu. Czyli jeśli teraz dobrze rozumiem to skoro nie ma gpf to po prostu zakładam downpipe i robie program. A sam montaż bez gpf będzie dużo łatwiejszy?
    Robiłeś program gdzieś na południu czy jakaś dalsza lokalizacja?

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk1997 Zobacz post
    Sory za tagowanie

    Dzięki to wiele ułatwia w takim razie, nie wiedziałem, ze USA tego nie posiada gdyż fizycznie jescze nie mam samochodu. Czyli jeśli teraz dobrze rozumiem to skoro nie ma gpf to po prostu zakładam downpipe i robie program. A sam montaż bez gpf będzie dużo łatwiejszy?
    Robiłeś program gdzieś na południu czy jakaś dalsza lokalizacja?
    Czy to to GPF czy seria kat nie ma znaczenia. Wyjmujesz rurę, wkładasz rurę. Po prostu do GPF jest rozmiarowo i osprzętowo to wytargać ciężko.

    GPF bez softu się raczej nie obejdzie, auto bez GPF to zależy jaki miałoby dostać katalizator w zamian. Większość przypadków i tak skończy się checkiem.

    W okolicach GOPu możesz pytać czy znajdzie czas https://www.facebook.com/WorksByGw/.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar patryk1997
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Czy to to GPF czy seria kat nie ma znaczenia. Wyjmujesz rurę, wkładasz rurę. Po prostu do GPF jest rozmiarowo i osprzętowo to wytargać ciężko.

    GPF bez softu się raczej nie obejdzie, auto bez GPF to zależy jaki miałoby dostać katalizator w zamian. Większość przypadków i tak skończy się checkiem.


    W okolicach GOPu możesz pytać czy znajdzie czas https://www.facebook.com/WorksByGw/.




    Dzięki za rozjaśnienie tematu, będę informował w trakcie jak poszło

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś miał okazję instalować DP od tego producenta https://mar-tec.pl/produkt/downpipe-...iulia-2-0-kat/ do wersji z GPF i ewentualnie mółby się podzielić doświadczeniami ?

    Tomek

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  5. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory