Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Problem z aktualizowaniem mapy....

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Można pobrać bezpośrednio na pendrive, ale raczej radziłbym pobrać najpierw na dysk a potem przekopiować na pendrive

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Alleluja..... nowa mapa weszła bez problemów ale dopiero po tym jak odstawiłem MacBook i odkopałam starego laptopa z Windows. NTFS formating i poszło. BTW nigdzie AR nie informowali ze z Mac-iem to nie idzie....przynajmniej w moim przypadku. Dzięki wszystkim za konstruktywne rady. Miłego weekendu....ja wczoraj wypastowałem Outbacka a dzisiaj Stelvio!

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Alleluja..... nowa mapa weszła bez problemów ale dopiero po tym jak odstawiłem MacBook i odkopałam starego laptopa z Windows. NTFS formating i poszło. BTW nigdzie AR nie informowali ze z Mac-iem to nie idzie....przynajmniej w moim przypadku. Dzięki wszystkim za konstruktywne rady. Miłego weekendu....ja wczoraj wypastowałem Outbacka a dzisiaj Stelvio!
    Ponoć można tylko exFAT wtedy.. No ale nie próbowałem

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ponoć można tylko exFAT wtedy.. No ale nie próbowałem
    exFat nie pomógł. Próbowałem...ale zawsze jest możliwe ze byl inny powodu ze Stelvio wyświetli: no valid files.
    Samo ladowanie do samochodu tez troche denerwujące bo: instrukcja na stronie Mopar jak i na ekranie auta kazała miec "Engine ON" i robić aktualizacje jak samochod jest "stationary" czyli nie w ruchu. Zastanawialem sie czy nie wystarczy "Ignition ON" i akumulator podpięty pod ładowarkę ale obawiałem sie ze po kilkunastu mi nutach auto samom porostu wylaczy zasilanie do radia.
    Tak wiec łamiąc prawo Bawarskie (i obawiając sie sąsiadów) ale i takze zalujac ze bede zanieczyszczał powietrze zostawiłem samochod w otwartym garażu na chodzie. Otworzyłem maske aby dodatkowo sie chłodził, wlaczylem ogrzewanie w aucie w tym samym celu.

    Dla pewności żeby dlugiei "Idle" na wolnych obrotach nie zaszkodziło smarowaniu silnika co kila minut deptalem na chwile do 2000-2300 rpm aby wzmocnić ciśnienie oleju. Moze niepotrzebnie? To wszystko trwało godzine. I tak zona skrzyczala za zatruwanie powietrza....mimo ze Amerykanka....hehehe.... i pytała a gdzie ty będziesz jeździł ? Verboten!

    Nie wiem kiedy zdecyduje sie na następna aktualizacje...darmowa pewnie jak pamietam na trzy lata...wiec przed październikiem powinienem to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 25-04-2020 o 06:45

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No przy włączonym silniku, ale jechać można. Zawsze tak robię i jest ok
    Odnośnie MACa to też nieco mało prawdopodobne, że w ogole nie bo raczej w USA to większość miałaby problem z aktualizacją

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, można jechać, radio działa ale tylko navi nie działa. S&S musi być wyłączony, zadziałanie jednorazowe i od nowa wgrywasz. bez sensu to zrobili - powinna być możliwość updatowania na samym włączonym radiu (wył stacyjka) a radio by nie zostawało wyłączane po tych iluś minutach gdy trwa upload map.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja do tej pory też wgrywałem w czasie jazdy.
    Ale ponieważ trwa to godzinę a teraz nie ma gdzie jeździć postanowiłem, że zobaczę jak to będzie na postoju.
    Auto zostawiłem na podjeździe z włączonym zapłonem (silnik zgaszony) i odpaliłem aktualizację. W garażu nie ryzykowałem bo automatycznie zapalają się światła.
    Po około 20-30 minutach zgasło radio. Uruchomiłem ponownie radio wszedłem w aktualizację i poszła dalej do końca aktualizacji .
    Uprzedzając pytania akumulator się nie rozładował i na drugi dzień start stop działał normalnie.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    moje doświadczenia są inne, tez próbowałem w aucie jakimś z 2017r - wyłączyło czego się spodziewałem, od razu włączyłem znowu, leciało jeszcze kilka minut, ale potem wywaliło jakiś błąd pliku. musiałem wgrywać jeszcze raz, tym razem na włączonym silniku, a że to była 8.8 i radio 1 generacji to jakieś 1h20.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    11

    Domyślnie

    dobra, ja się podepnę z innym problemem. kiedy ostatnio ściągaliście i aktualizowaliście mapy? bo dzisiaj wlazłem na maps.mopar.eu/ a tam "No updates are currently available on the Map Update website. Contact your FCA authorised workshop to check new map availability." pogrzebałem po plikach na dysku i wygląda na to, że ostatnio aktualizowałem w 2018. a miały być 4 updaty rocznie przez 3 lata...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dla 8.8 wyszły w marcu wersja 1046 a dla 6.5 wyszła w kwietniu spóźniona wersja grudniowa 1041, są do ściągnięcia dla odpowiednich aut
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] mapy do nawigacji
    Utworzone przez wiesiek270 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 14:41
  2. Mapy lpg stag 300
    Utworzone przez zadra66 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 15:35
  3. Regulacja i mapy.
    Utworzone przez qbis22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 18:43
  4. AR 166.Mapy UK do Navi G3
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory