Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Problem z aktualizowaniem mapy....

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Problem z aktualizowaniem mapy....

    Nie jestem zbyt sprawny w IT ale bez problemu zaktualizowałem mapy w Volvo, Subaru Toyocie.... tym razem jednak nie daje rady.

    Z map mopar strony sciagnalem potrzebne dwa pliki a mapa i autoryzacja. Zalogowałem sie swoim Stelvio. Mam je na komputerze i zgodnie z instrukcja "od-zypowalem" to co bylo w zip. Juz nie jest. Skopiowalem to wszystko na nowy Sandisk 3.0 32GB USB.

    Niestety auto informuje mnie ze nie sa to ważne (Valid map files). Pewnie cos noce i trudno bedzie mi pomoc....ale moze? Co robić? Powtarzalem te czynności juz trzy razy i wynik ten sam....myslalem ze moze download sie nie wpisał jak należy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Nie jestem zbyt sprawny w IT ale bez problemu zaktualizowałem mapy w Volvo, Subaru Toyocie.... tym razem jednak nie daje rady.

    Z map mopar strony sciagnalem potrzebne dwa pliki a mapa i autoryzacja. Zalogowałem sie swoim Stelvio. Mam je na komputerze i zgodnie z instrukcja "od-zypowalem" to co bylo w zip. Juz nie jest. Skopiowalem to wszystko na nowy Sandisk 3.0 32GB USB.

    Niestety auto informuje mnie ze nie sa to ważne (Valid map files). Pewnie cos noce i trudno bedzie mi pomoc....ale moze? Co robić? Powtarzalem te czynności juz trzy razy i wynik ten sam....myslalem ze moze download sie nie wpisał jak należy.
    Jaki system plików na pendrive? Ja formatowalem na NTFS.


    Powinieneś wrzucić tez plik z licencją.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sprawdź, czy w innym USB nie masz pendrive np. z muzyką. U mnie taki objaw był jak na innym pendriv'ie były mp3 i Stefce wydawało się, że to pliki z mapami.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Nie jestem zbyt sprawny w IT ale bez problemu zaktualizowałem mapy w Volvo, Subaru Toyocie.... tym razem jednak nie daje rady.

    Z map mopar strony sciagnalem potrzebne dwa pliki a mapa i autoryzacja. Zalogowałem sie swoim Stelvio. Mam je na komputerze i zgodnie z instrukcja "od-zypowalem" to co bylo w zip. Juz nie jest. Skopiowalem to wszystko na nowy Sandisk 3.0 32GB USB.

    Niestety auto informuje mnie ze nie sa to ważne (Valid map files). Pewnie cos noce i trudno bedzie mi pomoc....ale moze? Co robić? Powtarzalem te czynności juz trzy razy i wynik ten sam....myslalem ze moze download sie nie wpisał jak należy.
    W katalogu głównym pamięci USB musi być tylko plik z mapą (rozszerzenie bin) oraz plik z licencją (rozszerzenie dct), pliki te nie mogą być w podkatalogu.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzieki za sugestie....
    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    W katalogu głównym pamięci USB musi być tylko plik z mapą (rozszerzenie bin) oraz plik z licencją (rozszerzenie dct), pliki te nie mogą być w podkatalogu.
    Tak jest tylko to..... upewniłem sie poprzez Utility disk i potem erase. zanim użyty USB byl 99 procent pusty. Cos tam siedziało ale pewnie to z formatowania.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Jaki system plików na pendrive? Ja formatowalem na NTFS.
    Nie mam pojęcia...sprawdze.

    Jutro bede próbował ponownie. Auto ostatnia mapę ładowana w październiku 2017 przy kupnie. Potem podchodziłem do tego kilka razy ale zawsze szybko skapitulowałem. Teraz sie uparłem bo jak kwarantanny sie skończą to bede jeździł i jeździł gdzie mnie jeszcze nie bylo. hehehe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Niestety auto informuje mnie ze nie sa to ważne (Valid map files). Pewnie cos noce i trudno bedzie mi pomoc....ale moze? Co robić? Powtarzalem te czynności juz trzy razy i wynik ten sam....myslalem ze moze download sie nie wpisał jak należy.
    Niestety jakby podawali sumę kontrolną pliku to można byłoby porównać a tak sam miałem też problem z wgraniem i dopiero po ponownym ściągnięciu udało się. Ważne żeby pliki były w katalogu głównym (mogą być inne pliki i katalogi) oraz formatowanie NTFS.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    najpierw pełen format pena na NTFS, potem wgrać pliki i do auta.
    ludzie raportowali problemy jak ktoś robił NTFS na Mac-u. zrobił exFAT i poszło (FAT 32 się nie nada bo pliki są >4GB). Komuś nie zadziałał jakiś pendrive, zrobił na innym. to ponad to że nie moze być innego urządzienia podpiętego. Mapy rozumiem pod swój VIN ściągałeś?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzieki za wskazówki, czytam i przygotowywane sie do następnej próby.

    Aha, używam Maca, cot jest NTFS to dalej nie wiem ale bede szukał czy mam taka opcje jak bede od nowa oczyszczał (erase) USB stick, moze da sie wtedy taki format wsadzić.

    Drugie, zauważyłem ze plik licencji jest maly i ląduje sie prosto jako wiele "files". (Przepraszam ale moja wiedza komputerów jest niska i to co znam to tylko po angielsku. Język Polski nie jest moim językiem codziennym od 1978 roku wiec słownictwo Polski komputerowe to "język obcy" dla mnie.)

    Wracajac do tematu....tak ściągam to pod moj VIN. Mapy lądują sie w komputer częściowo jako files a częściowo jako zip file. Instrukcje mowa żeby ten zip otworzyć, co robie ale co dalej? Mydle ze moja problem wtedy sie zaczyna. Bo jak przekopiuje na USB stick to i tak mam foldery tam. To jest pewnie problem...????

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Podłącz sobie tego pendrive'a i otwórz Disk Utility / Narzędzia dyskowe (cmd+spacja i wpisz nazwę). Tam będziesz miał swój dysk komputera oraz też wpięty pendrive. Przy nazwie widać obecny system plików (np. FAT32):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-04-23 at 16.53.47.png
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	8.1 KB
ID:	268409

    Przygotowując pendrive jeśli formatujesz to na macOS prawdopodobnie nie będziesz mieć innych opcji niż te:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-04-23 at 16.51.56.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	167.9 KB
ID:	268410

    NTFS to zamknięty (czyt. nie można go tak łatwo dostarczać z innym oprogramowaniem niż Windows) system plików Microsoftu (prześmiewczo zwany NieTenFileSystem, bo są lepsze). Jeśli nie masz biegłości z wierszem poleceń to raczej musisz iść w kierunku formatowania na exFAT, bo NTFS na macOSie to więcej zabawy.

    Także sformatuj na exFAT, bo jest szansa, że zadziała (tak jak podawał epsonix wcześniej).

    Sam map nigdy nie aktualizowałem, ale teraz wszedłem na maps.mopar.eu i tam do auta mam do pobrania plik licencji i plik map. Licencja z rozszerzeniem .dct a mapa z roszerzeniem .bin.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2020-04-23 at 17.04.52.png
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	7.9 KB
ID:	268411

    Ten drugi plik jeszcze się pobiera, więc nie wygląda tak jak ostatecznie będzie, a mi się nie widzi czekać aż się skończy patrząc z jakąś prędkością to idzie...

    Jeśli dobrze rozumiem instrukcję to te pliki wchodzą do pendrive'a (bez żadnych folderów). Do tego podają, że może być pobrany ZIP (u mnie nie był). Jeśli pobierze się ZIP no to trzeba go rozpakować i wszystkie pliki umieścić w tym samym katalogu na pendrive.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Shimmy....dzieki Twoim instrukcja w końcu zrozumialem jak zmienić na pendrivie na exFat... bylo na Mac OS extended. Zrobiłem erase na exFat i zacznie zaraz sciatic z Mopar do komputera te dwa pliki (jak to robiłem wcześniej). zobaczymy jak pójdzie. Pytanie: czy trzeba najpierw sciagnac je do komputera i potem skopiować do pendrive czy można bezpośrednio sciatic do pendriva? Chyba tak...ale jak?

Podobne wątki

  1. [159] mapy do nawigacji
    Utworzone przez wiesiek270 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 14:41
  2. Mapy lpg stag 300
    Utworzone przez zadra66 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 15:35
  3. Regulacja i mapy.
    Utworzone przez qbis22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 18:43
  4. AR 166.Mapy UK do Navi G3
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory