Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Tarcze hamulcowe do giulia veloce - oryginał czy zamienniki?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sporadycznie Zobacz post
    Pytałem konsultanta od LEWIANA i mówił, że EPC to zupełnie inna liga w porwónaniu z FERODO
    Miałem kiedyś klocki Ferrodo i oddałem na gwarancji - okładzina się kruszyła.
    Mam dobre doświadczenia z klockami Hawk HPS w zestawie z nacinanymi tarczami. Ale to w innym samochodzie.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja tylko zwrócę uwagę kolegom na wielkości tarcz i różne rodzaje klocków z zależności jakie tarcze kto miał.
    W cywilnych Giuliach mamy ogólnie zestaw stardardowy przód 320mm (w poliftach dieslach coś piszą o 305) tył 292mm, lub powiększony 330m przód 320mm tył. Zaciski są inne i trzeba kupować odpowiednie klocki. Niektórzy producenci nie oferują do jednego typu a oferują do drugiego, tak więc uważajcie żeby sobie kosztów i kłopotu nie narobić jak w ASO okaże się ze nie pasują.
    W Giulii Veloce powiększone były w standardzie w pozostałych trzeba było dopłacić opcję (w poliftach chyba wygląda to inaczej). O stelvio nie podpowiem, nie interesowałem się jakie tam są.

    Jak te nawiercane tarcze Zimmerman, nie chroboczą coś? Jeśli zielone EBC się nie nadają do Veloce, a żółte potrzebują rozgrzania, to lipa, nie wiem co miałbym kupić jak przyjdzie czas na wymianę.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-04-2020 o 15:10
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Jak te nawiercane tarcze Zimmerman, nie chroboczą coś?
    Co do nawiercanych, to ja nie widzę specjalnie różnicy.. nie wiem czy są głośniejsze, a jeśli są, to w ogóle odczuwam. Szum od drzwi jest na pewno gorszy

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to już coś, fajniej będzie wyglądać, ale to jeszcze dla mnie przyszłość - obecne tarcze są gładkie rant na przodzie to tak ok 0.25-0.3mm na oko, na tyle 0.15mm.
    no to teraz sprawa klocków - ja głównie jeżdżę krótkie dystanse, ale auto dostaje w tyłek jak już rozgrzeję silnik. hamuję co prawda pół na pół hamulec i manetki/redukcja, ale styl jazdy i ilość dohamowań (miasto) robi swoje. piszczące żółte EBC które wymagają rozgrzania jakoś nie bardzo mi się widzą (nie cierpię piszczenia). z obecnych ori jestem zadowolony (nie piszczą, hamują zawsze dobrze). tylko czy jak w ASO zmienię to dostaanę to samo? teraz co do stanu moich klocków, auto ma niecałe 28kkm, looknąłem w garażu na klocki, tyle co widać z zewnętrznej strony, przód jest ok 2mm do podstawy (oj chyba długo na nich nie pojeżdżę już), tył jest ok 5mm czyli tak ok 3mm skosu na klocku jeszcze. czyli pewnie na przeglądzie przód trzeba wymieniać. temat zatem mnie dotyczy. ori z ASO czy to samo swoje przywieźć (kto to produkuje na tarcze powiększone?) czy coś innego (co?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja napisze tylko tyle - nie chcecie mieć kłopotów z trwałości , kakofonii dziwnych dźwięków piszczenia efektu hamującego "tramwaju" to w dobie obecnego gównolitu tylko oryginał. Przerabiałem wiele układów hamulcowych i różnych zestawów od najtańszych do najdroższych i żaden zamiennik nie dojechał do końca żywota technicznego. Takie czasy.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Co do nawiercanych, to ja nie widzę specjalnie różnicy.. nie wiem czy są głośniejsze, a jeśli są, to w ogóle odczuwam. Szum od drzwi jest na pewno gorszy
    Mam nacinane+nawiercane tarcze EBC i klocki Yellow stuff w Pontiacu Trans Am'ie. Trudno to porównywać, ale jest tylny napęd, masa ok. 1,6 tony i prawie 300KM pod maską. Szum przy hamowaniu jest zdecydowanie głośniejszy niż na oryginałach, całkowity brak piszczenia czy to na zimnych czy na gorących heblach i hamowanie na zimnych nieco słabsze niż na rozgrzanych ale nie ma tragedii. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, tyle że kwestie hałasu nie były tu moim priorytetem.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dzięki. W sumie z fabrycznego zestawu jestem zadowolony, tarcz teraz nie ruszam jeszcze, na ten raz zdecydowałem że zmienię klocki przód na ori, będę miał gwarancję tego co chce osiągnąć. Jak przyjdzie czas na zmianę tarcz to temat wróci.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Fabryczne klocki dostarcza na pierwszy montaż Jurid. Materiał cierny J310. Znajdziesz go w klockach z ASO, w Juridach i w Ferodo.

    https://www.jurid.pl/

    https://www.ferodo.pl/

    Obie marki należą do Federal-Mogul.

    Przestrzegam przed klockami Brembo. Kupiłem przed właściwym rozeznaniem tematu i jestem bardzo niezadowolony. Mimo skrupulatnego montażu i odpowiedniego docierania piszczą. Hamują gorzej niż oryginalne.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem ori w pol-car.pl, 510zł komplet przód na powiększone hamulce (330mm). W ASO krzykneli 840zł ale od razu że jakieś 20% pewnie na serwisie rabatu dadzą (co i tak jest +200 do ceny pol-car)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Szkoda, że nie znałem wcześniej tej strony. Do RWD z tarczą 305 mm też są po 510 zł komplet:

    https://sklep.pol-car.pl/klocki-hamu...6-p-15420.html

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory