Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Tarcze hamulcowe do giulia veloce - oryginał czy zamienniki?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Szkoda, że nie znałem wcześniej tej strony. Do RWD z tarczą 305 mm też są po 510 zł komplet:

    https://sklep.pol-car.pl/klocki-hamu...6-p-15420.html
    nieee, te są do dużej tarczy 330mm (czy właściwie większego zacisku) i te właśnie do siebie kupiłem - oglądałem te wypustki na klocku i moje właśnie takie mają (na tyle na ile widzę na aucie).jedno potwierdzenie przed zakupem dostałem już od kolegi [MENTION=34131]Dareek[/MENTION], inne to że na alegro klocki dla 305mm wyglądają tak:
    https://allegro.pl/oferta/klocki-bre...5mm-9128894195
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-04-2020 o 16:53
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nieee, te są do dużej tarczy 330mm (czy właściwie większego zacisku) i te właśnie do siebie kupiłem - oglądałem te wypustki na klocku i moje właśnie takie mają. może ktoś potwierdzi kto już wymieniał tak żeby rozwiać wątpliwości

    Ja mam tarcze 330mm i u mnie klocki wyglądają tak jak te poniżej, mają płaski dół z lekkim łukowatym wycięciem i wyglądają inaczej niż te na stronie sklepu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	611AylLEm4L._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59.8 KB
ID:	268491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61SzSqGYbJL._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	268492

    w sklepie na alfisti.net klocki do 330 też tak wyglądają

    https://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...ont::9444.html

    Mam nadzieję, że dostaniesz właściwe klocki, bo uważam że te z linku z pol-car.pl są jednak do tarcz 305mm. Zresztą możesz sprawdzić jak to wygląda u Ciebie bo dół klocka wystaje z zacisku i widać go dokładnie.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale nie lepiej zadzwonić do nich i zapytac czy mają 2 rodzaje, większe I mniejsze? Jak szukałem mniejszych to znalazłem tylko 2 rodzaje. Do 330mm jest pełno zamienników.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Ja mam tarcze 330mm i u mnie klocki wyglądają tak jak te poniżej, mają płaski dół z lekkim łukowatym wycięciem i wyglądają inaczej niż te na stronie sklepu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	611AylLEm4L._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59.8 KB
ID:	268491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61SzSqGYbJL._AC_SL1500_.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	268492

    w sklepie na alfisti.net klocki do 330 też tak wyglądają

    https://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...ont::9444.html

    Mam nadzieję, że dostaniesz właściwe klocki, bo uważam że te z linku z pol-car.pl są jednak do tarcz 305mm. Zresztą możesz sprawdzić jak to wygląda u Ciebie bo dół klocka wystaje z zacisku i widać go dokładnie.
    Dzięki za informację, dotychczas z wątku myślałem że to chodzi o górne uszy które u mnie właśnie tak wyglądają, faktycznie na dole mam płasko ścięte. Tyle że jak szukam pod mniejsze tarcze (żeby się upewnić) to pokazuje całkiem inne klocki -takie jak podlinkowałem po edycji posta, linkuję jeszcze raz: https://allegro.pl/oferta/klocki-bre...5mm-9128894195. To co to są w końcu za klocki, do czego te? Na wielu aukcjach (nie tylko allegro) właśnie takie mi wyskakiwały do małych tarcz. Kurcze, jak zawsze mega bałagan w częściach. To ile jest w końcu tych rodzajów klocków do cywilnych Giulii? Bo po ofertach zaczyna mi wyglądać że 3 a 2 wielkości tarcz...

    NIe ma problemu, w poniedziałek rano zadzwonię i skasuję zamówienie jeśli faktycznie potrzeba (może ta różnica w kształcie dołu klocka nie ma znaczenia o ile reszta wymiarów się zgadza - coś typu zmiana konstrukcyjna?). Zapytam też czy mają właściwe dla mnie.
    A w razie gdyby nie mieli to gdzie najlepiej kupić właściwe?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ale nie lepiej zadzwonić do nich i zapytac czy mają 2 rodzaje, większe I mniejsze? Jak szukałem mniejszych to znalazłem tylko 2 rodzaje. Do 330mm jest pełno zamienników.
    zadzwonie, zamienników nie chcę, jestem bardzo zadowolony z ori jak działają, choć widać wytrzymują tylko 28tyś, no ale styl jazdy widać robi swoje
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dzięki za informację, dotychczas z wątku myślałem że to chodzi o górne uszy które u mnie właśnie tak wyglądają, faktycznie na dole mam płasko ścięte. Tyle że jak szukam pod mniejsze tarcze (żeby się upewnić) to pokazuje całkiem inne klocki -takie jak podlinkowałem po edycji posta, linkuję jeszcze raz: https://allegro.pl/oferta/klocki-bre...5mm-9128894195. To co to są w końcu za klocki, do czego te? Na wielu aukcjach (nie tylko allegro) właśnie takie mi wyskakiwały do małych tarcz. Kurcze, jak zawsze mega bałagan w częściach. To ile jest w końcu tych rodzajów klocków do cywilnych Giulii? Bo po ofertach zaczyna mi wyglądać że 3 a 2 wielkości tarcz...
    Wg mnie to sprzedawcy z allegro robią bałagan, bo jak spojrzysz w tym linku który wysłałeś, to na zdjęciu są klocki do zacisków 1 tłoczkowych, ale już na rysunku powiedzmy "technicznym" pokazane są właściwe klocki, i jak na szybko przejrzałem inne oferty to często jest tak, że wstawiają jednocześnie zdjęcia całkiem różnych klocków.

    np. w linku poniżej 1 zdjęcie pokazuje klocki, które wyglądają jak tyły do 159, na 2 zdjęciu klocki do tarcz 305mm czyli niby właściwe, ale opis jest że do 2.0 Q4, a chyba żadna Q4 nie miała tarcz 305mm.

    https://allegro.pl/oferta/klocki-ham...-q4-9180651492

    Jeszcze taka informacja, klocki do tarcz 305mm mają wymiary 77,1 x 114,5 x 15,2 , a do tarcz 330mm 79,4 x 131,8 x 15,8
    Ostatnio edytowane przez tomand ; 25-04-2020 o 20:52


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Koledzy nie powtarzajcie złych opisów z portali aukcyjnych. W Giulii są trzy rodzaje klocków przód: tarcze 305 - 116 mm z "wąsami montażowymi"; tarcze 330 -131,8 mm z "otworami montażowymi" oraz tarcze 360 - 165 mm (Q).

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    co to znaczy z otworami montażowymi?
    czyli 305 i 330 na wygląd uszy mają podobne (mnie te uszy zmyliły bo te co sprzedawcy pokazują jako GIulia 305 to mają całkiem inne), 330 jednak mają z drugiej strony mieć płasko (a 305 lekko skośnie) i 330 mają takie 2 okrągłe wgłębienia? klocki do Q zostawmy na boku.

    ktoś zna numery OE? Te z pol-car to 305 zatem wychodzi. Jakiś link do OE w dobrej cenie (bo z alfisti za 185EUR+!5wysyłka to średnio skoro w ASO mi chcą dać za 840-20%~700)?

    wszyscy mieszają na max, wlazłem na stronę EBC i wg nich to samo zwykłe Giulie i Q4 280HP, sweet, zdjęcia klocków nieprawdziwe, tylko rysunek w którymś coś pokazuje.

    prosty temat a ile człowiek na niego straci czasu, kurde, czy te czasy bylejactwa wszędzie się kiedyś skończą?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jedni nazywają otwory stabilizujące klocek montażowymi inni uszami, wszystko zależy od podejścia do spraw technicznych.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jedni nazywają otwory stabilizujące klocek montażowymi inni uszami, wszystko zależy od podejścia do spraw technicznych.
    no ale te uszy wyglądają praktycznie tak samo w obu linkowanych. ktoś to jest w stanie wyjaśnić, [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] mi mówił że on w Stelvio Sport 2017 (MY2018) ma 330mm i jest prawie pewny że ma takie jak w pol-car (z tym lekkim skosem). I bądź tu mądry. zmierzyć nie mam jak, tylko oglądamy zdjęcia ewentualnie posługujemy się numerami OE (których nie znam, ale może ktoś ma zapisane?)

    EDIT
    poszedłem 4 raz do auta oglądać, nie widać tej strony klocka od uszu (tylko same uszy), pomacałem palcem i jest płaska część faktycznie tak jak w tych z alfisti (te z pol-car mają jakby lekkie przykknięcie przy szpilce i klocek się kończy). ide myć łapy, bo palce całe czarne od pyłu z klocka.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-04-2020 o 21:05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Na początku 2018 roku były zmiany w numerach części, może zmienili konstrukcję. Ja mam w jednej tarcze 305 a w drugiej 330 choć obie są super z identycznym wyposażeniem. Dopiero przy wymianie klocków to wyszło i było ciekawie gdyż w konfiguracji nie było takiej opcji. Zawsze części należy zamawiać po WIN. Jednocześnie Ci którzy mają tarcze 305 muszą uważać gdyż sprzedawane przez nieuczciwych handlarzy klocki tylne od wersji Q (zbliżone wymiary).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory