Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Tarcze hamulcowe do giulia veloce - oryginał czy zamienniki?

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    no to może się przydać info o tyle niektórym.
    sprawę myślę że wyjaśniłem. po pierwsze okazało się że [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] też ma takie klocki jak ja - też dał się zmylić przez podobne uszy i aukcje do 305 ze złymi (przykładowymi?) zdjęciami - wysyłał mi zdjęcia zacisków i ma jak ja, prosty dół.
    sorki za bałagan w wątku, jutro spróbuję sam trochę posprzątać, dać komentarz w postach wcześniejszych żeby ktoś nie zasugerował się błędnie tym co napisałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    Koledzy, daje update, zadzwoniłem, skasowałem zamówienie i zrobiłem nowe. Ceny właściwych klocków do 330m są teraz fajne - po moim telefonie Pol-car wystawił je na sklep, są w promocji 418zł (w ASO 840):

    https://sklep.pol-car.pl/klocki-hamp...6-p-16094.html

    dla tych co mają tarcze 305mm wchodza zaś te:
    https://sklep.pol-car.pl/klocki-hamu...6-p-15420.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    To są ekstra ceny. Zarówno za klocki do 305 jak 330 mm tarczy. Ja się obecnie bujam ze słabo hamującymi i piszczącymi Brembo.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    Przestroga. Na Allegro zauważyłem sprzedaż klocków hamulcowych przednich do Giulii (tarcze 305) w dość niskiej cenie. Znajomy zamówił komplet a dziś porównaliśmy je z moimi kupionymi w ASO. Różnica jest w grubości (ok 3 mm) oraz szerokości klocka (ok 5 mm co znacząco zmniejsza powierzchnię tarcia) gdyż są to klocki hamulcowe tylne do Giulii Q (tarcze 300). Tak więc kupujcie po numerze katalogowym przypisanym do danego WIN. Poleciłem znajomemu zgłoszenie tego faktu na Allegro i reklamację.

    Tak więc uważajcie aby nie mówić, że coś słabo zachowują się nowe hamują.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ktoś ma nawiercane 330? Jak się spisują.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jak te nawiercane tarcze Zimmerman, nie chroboczą coś? Jeśli zielone EBC się nie nadają do Veloce, a żółte potrzebują rozgrzania, to lipa, nie wiem co miałbym kupić jak przyjdzie czas na wymianę.
    Pryz bardzo lekkim hamowaniu (raczej spowalnianiu) jeszcze cisza jak wcisnę pedał do polowy to niestety słychać pisk o ile wcześniej nie przyhamowałem mocniej. Przy mocnym wciśnięciu hamulca na zimnych hamulcach pisk przez ułamek sekundy. Na rozgrzanych brak.
    Wcześniej miałem ten sam model tarcz nawiercanych w maździe 6 tyle ze klocki były od Zimmerman i była kompletna cisza przy hamowaniu.
    Czytałem ze te EBC Yellowstuff różnią się odrobinę mieszanką w porównaniu do zwykłych i dopiero w wysokiej temperaturze rozszerzają się minimalnie do ''roboczego kształtu''.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cześć, czy zna ktoś odpowiedź czemu służy ten nietypowy kształt śruby trzymającej przednią tarczę do piasty w Giulii?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5923.jpeg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	17.9 KB
ID:	288779

    I czy można tę śrubę zastąpić taką zwykłą jak jest z tyłu lub w 159?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5924.jpeg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	12.0 KB
ID:	288780

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    To są ekstra ceny. Zarówno za klocki do 305 jak 330 mm tarczy. Ja się obecnie bujam ze słabo hamującymi i piszczącymi Brembo.
    2 miesiace temu zamontowałem zestaw Brembo tarcze plus klocki do Veloce 280KM. Mi nic nie piszczy, bo jak wieść gminna niesie docierałem je ostrożnie przez jakies 100 km. Ale to może być jakiś mit sprzed lat, nie wiem.

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Cześć, czy zna ktoś odpowiedź czemu służy ten nietypowy kształt śruby trzymającej przednią tarczę do piasty w Giulii?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5923.jpeg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	17.9 KB
ID:	288779

    I czy można tę śrubę zastąpić taką zwykłą jak jest z tyłu lub w 159?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5924.jpeg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	12.0 KB
ID:	288780
    Tak można ją zastąpić. Ten wystający bolec to pod oryginalne felgi gdzie on spokojnie się chowa. W zamiennikach róznie bywa więc czasem trzeba i tak ją po prostu zastąpić inną

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Tak można ją zastąpić. Ten wystający bolec to pod oryginalne felgi gdzie on spokojnie się chowa. W zamiennikach róznie bywa więc czasem trzeba i tak ją po prostu zastąpić inną
    Dzięki za konkret.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 246
    Ostatni post / autor: 19-08-2022, 21:21
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory