Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Swap 2.0 ma 2.9

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie Swap 2.0 ma 2.9

    Witam, pisze tylko z własnej ciekawości narazie nie planuje aczkolwiek jestem ciekawy czy się da!!
    Bez większej ingerencji w sensie wycinania docinania elementów nadwozia itp...
    Widziałem na Olx ze za 16 tys można kupić wiadomo olx ....
    Ale jak się skończy Leasing zamiast zmieniać fury może by tak zmienić silnik ...
    Bo giulia nawet ta 200 konna jak dla mnie sztos

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Q to nie tylko silnik. Jak znam życie, to lepiej (i taniej) sprzedać to, co się ma i kupić Q.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Q to nie tylko silnik. Jak znam życie, to lepiej (i taniej) sprzedać to, co się ma i kupić Q.
    Jasne, na chwile obecna cieszę się tym co mam, nie mam zamiaru sprzedawać ....aczkolwiek po 7 latach bo w moim przypadku taki mam okres leasingu, nie wiem czy będzie warto oddawać za grosze ....

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ja pisał [MENTION=84421]So What![/MENTION] kasy włożysz kupę, a nie zbliżysz się nigdy do Q. Do tego milion problemów. Q to nie tylko silnik i jego cena, to mocniejsza skrzynia, to większe zaciski i tarcze pewnie inne elementy zawieszenia, carbonowy dach/maska, duże różnice w wiązkach szczególnie komory silnika, zegary, pomijam siedzenia czy materiały we wnętrzu bo można bardziej lubić obecne (ja np nie lubie carbonu w środku, wolę alu). Będziesz wiedział co i jak poprzeprogramowywać w proxi? Nie ma do tego instrukcji. Q paroletnie kupuje się już powiedzmy dość tanio, chyba lepiej zamienić swoją żeby to miało jakikolwiek sens. Poza tym na Q trzeba przewidzieć większe środki na utrzymanie - to nie tylko paliwo. Praca i inne części kosztują, Dobra w miare przeróbka to będzie 2-3x to co za silnik podałeś.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Dodatkowo, poza tym co koledzy wyżej napisali, jest duża szansa, że sprzedaż później auto w cenie swapa, bo nikt nie będzie chciał kupić swapowanego i to nawet jak będzie na prawdę super zrobione bez żadnych błędów/patentów/rzeźby.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    ceny uzywanych Q sa atrakcyjne i z tego co widze na otomoto to raczej zadbane i z malym przebiegiem. idealny czas na kupno, taniej nie bedzie;-)

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    pytanie, skoro takie zadbane to czemu tyle stoja ta czarna co stoi za ok 235tys to wisi juz dobre pol roku, jak nie lepiej...
    co do kosztow, to maska czy dach, to fanaberia zeby to zmieniac.
    za 16 tys to masz slink +skrzynia, do tego tylny dyfer by sie przydał, heble,chlodnice, zderzak, i juz sie robi ok 30-35tys. robota pewnie drugie tyle, to masz juz ok 170tys liczac super + swapa.
    Gra nie warta swieczki, a to tylko głowne rzeczy, ciekawe o ilu pierdołach do zmiany nawet nie pomyslelismy...
    Z tego co wiem u Cinka stoi auto ktore ma silnik z Q na hybrydach, ale nie jest to swap do Giulii...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Generalnie całe przeniesienie napędu oprócz chyba wału bo jest jeden i ten sam dyfer z Q jest sterowany elektronicznie z tego co pamiętam to pewnie jakieś moduły do tego.
    Wydech.
    Chłodzenie.
    Hamulce.
    Układ aero czyli zderzak?
    Wloty na masce trzeba wyrzeżbić lub zmienić maskę.

    Różnica w cenie Q / Veloce jest tak dobrana, że się tego nie opłaca robić.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Jasne, na chwile obecna cieszę się tym co mam, nie mam zamiaru sprzedawać ....aczkolwiek po 7 latach bo w moim przypadku taki mam okres leasingu, nie wiem czy będzie warto oddawać za grosze ....
    tak z ciekawości gdzie dali Ci tak długi leasing, FCA bank proponował max 3 lata ... co do swapa nie opłacalne, w "normalnych" autach to jest milion przeróbek, tutaj, hamulce, zawieszenie, cała elektronika

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    MBank, idea mieli na 7 lat

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] SWAP z 2.0 TS na 3.0 V6
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 17:06
  2. [145] SWAP Z 1.9 JTD na V6
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 19:54
  3. AR 155 8V Swap na V6 24v
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 06:30
  4. [156] SWAP 2.0 TS na 2.0 v6 TB
    Utworzone przez adamtup2 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 21:23
  5. SWAP 166 vs.164
    Utworzone przez mamut w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory