Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Giulia z USA - pytanie o części

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Czy Wam (wersje EU) prawa lampa świeci faktycznie asymetrycznie? Bo moje świecą raczej równo, a mam lampy EU..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200504_203109.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	37.9 KB
ID:	268899

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Diagnosta ci nie ustawił czy nawet sie nie dotykal.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Niedawno robiłem pierwszy przegląd w kraju w stacji okręgowej. Jedyny problem jaki miałem to właśnie z reflektorami. Mimo, że mam zamontowane lampy EU 25W, to jeden z diagnostów już na wstępie zażądał homologacji na zmienione lampy, bo on nie wie czy mam 25, czy 35W i nie potrzebuje samo poziomowania i spryskiwaczy. Dopiero drugi diagnosta sprawdził jak jest z odcięciem i cieniem, ustawił światła i podbił przegląd. Moje światła świeciły zdecydowanie inaczej jak Twoje.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Właśnie, czy diagnosta może się przyczepić do świateł 35W w aucie z USA, czyli bez spryskiwaczy i samopoziomowania?
    Auto, którym jestem zainteresowany jest z USA i zamiast oryginalnie zamontowanych 25W ma właśnie 35W z Europy. Sprzedający zarzeka się, że nie miał problemu z przeglądem poprzednio sprzedawanych aut, a tu słyszę, że może być z tym problem ...

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ja akurat miałem problem. Douczony diagnosta po soczewce pozna, czy ksenon jest 25 cz 35W. Te 25W maja jakby "nakrapiane" kropeczki na soczewce, 35W są gładkie. Zależy na jakiego diagnoste trafisz jeden będzie patrzył na odcięcie światła i da spokój jak jest dobrze, drugi będzie szukał dziury w całym.Widziałem już na drodze auta z naszymi blachami, a lampy z tyłu świeciły po "hamerykańsku".

  6. #16
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    na kloszu jest oznaczenie zastosowanego palnika

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Właśnie, czy diagnosta może się przyczepić do świateł 35W w aucie z USA, czyli bez spryskiwaczy i samopoziomowania?
    Auto, którym jestem zainteresowany jest z USA i zamiast oryginalnie zamontowanych 25W ma właśnie 35W z Europy. Sprzedający zarzeka się, że nie miał problemu z przeglądem poprzednio sprzedawanych aut, a tu słyszę, że może być z tym problem ...
    Diagnosta nie może, tylko powinien przyczepić się do takich świateł, niemających spryskiwaczy i samopoziomowania, bo pojazd nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych.

    Pisałem już o tym w innym wątku, ale pozwolę sobie jeszcze raz napisać:

    Zgodnie z rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022) są opisane warunki szczegółowe dotyczące świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepy, tam też znajduje się tabela w której są opisane m.in. inne warunki jakie powinny spełniać światła mijania, tam też jest zdefiniowane, że:

    1). powinny być asymetryczne i oświetlać drogę po prawej stronie na większą odległość niż po lewej stronie,
    2). jeżeli światła mijania wykorzystują jako źródło światła moduły LED lub strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów, to korektor pochylenia reflektorów pojazdu musi działać automatycznie,
    3). jeżeli strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów, to urządzenie do oczyszczania reflektorów przednich jest obowiązkowe.

    Ponieważ reflektory ze światłami o mocy 35W przekraczają wartość 2000 lumenów (uzyskują ok. 3200 lumenów), koniecznym jest stosowanie zarówno automatycznego korektora pochylenia jak i urządzenia do oczyszczania (spryskiwaczy).

    Producenci pojazdów aby zaoszczędzić na kosztach, w uboższych wersjach wyposażenia stosują reflektory ze światłami 25W których strumień świetlny nie przekracza wartość 2000 lumenów. Przy takiej mocy światła nie trzeba stosować dodatkowych urządzeń (samo-poziomowania i spryskiwaczy), ale trzeba się liczyć z faktem, że lampy 25W dają mniej światła niż 35W.
    Lampy 25W wymagają poziomowania "ręcznego".

    Na terenie USA te przepisy nie obowiązują, zatem pojazdy sprowadzane z USA, w zależności od wersji wyposażenia, mogą mieć reflektory ze światłami o mocy 25W lub 35W bez samo-poziomowania i spryskiwaczy.
    Pojazd użytkowany na terenie PL powinien być przystosowany do obowiązujących przepisów.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Ja akurat miałem problem. Douczony diagnosta po soczewce pozna, czy ksenon jest 25 cz 35W. Te 25W maja jakby "nakrapiane" kropeczki na soczewce, 35W są gładkie. Zależy na jakiego diagnoste trafisz jeden będzie patrzył na odcięcie światła i da spokój jak jest dobrze, drugi będzie szukał dziury w całym.Widziałem już na drodze auta z naszymi blachami, a lampy z tyłu świeciły po "hamerykańsku".
    Wydaje mi się, że ja ma "nakrapiane", a są to 35W, więc to chyba nie metoda na rozpoznanie..
    W poprzednim aucie miałem lamy USA i przez 6 lat nikt mi się nie doczepił, a świeciły prosto (zresztą bardzo dobrze).
    W tym też świecą bardzo dobrze mimo, że nie tak jak powinny sądząc z wypowiedzi..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Diagnosta ci nie ustawił czy nawet sie nie dotykal.
    Oczywiście, że nie dotykał.
    A jak się ustawia asymetrię?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    na kloszu jest oznaczenie zastosowanego palnika
    Ostatnio właśnie zacząłem rozmieniać jak rozpoznać czy jest 25 czy 35 i w sumie nadal nie wiem.
    Na niektórych jest faktycznie napisane D5S co by oznaczało 25W, na innych ( u mnie np.) nie ma nic ani D5S, ani D3S..
    Ale też już się spotkałem, że na 25W też nic nie ma, więc..czarna magia.
    Oczywiście pomijam wyciąganie lampy czy żarówek.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    na kloszu jest oznaczenie zastosowanego palnika
    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Na niektórych jest faktycznie napisane D5S co by oznaczało 25W, na innych ( u mnie np.) nie ma nic ani D5S, ani D3S.
    Na kloszu lampy może być wybite oznaczenie żarówki ale nie jest to obowiązkowy parametr.

    Jak ktoś nie może ustawić asymetrii to bardziej zwróciłbym uwagę jakie ma reflektory zamontowane, patrząc po strzałkach wytłoczonych na reflektorze. O ile dobrze pamiętam to:

    ← ruch lewostronny; ↔ lampy symetryczne np. USA; → lub brak strzałki to ruch prawostronny.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Czy Wam (wersje EU) prawa lampa świeci faktycznie asymetrycznie? Bo moje świecą raczej równo, a mam lampy EU..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200504_203109.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	37.9 KB
ID:	268899
    Te światła nie wyglądają na właściwie ustawione. Do samodzielnej zabawy polecam tę instrukcję:
    http://www.swiatla.its.waw.pl/doc_me...anie_wiate.pdf

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    A to jakie reflektory... EU czy USA?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200627_211755.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	32.9 KB
ID:	270833

Podobne wątki

  1. Kącik Alfa Romeo tipo 105/115 (Spider, Giulia itp). Giełda części, kompedium wiedzy.
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-02-2024, 22:12
  2. Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).
    Utworzone przez gindek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 22:23
  3. Pytanie o nazwę części
    Utworzone przez TomaszRtr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 05:01
  4. [156] Pytanie o numer części
    Utworzone przez arturroo77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 22:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory