Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Giulia z USA - pytanie o części

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A to jakie reflektory... EU czy USA?
    Zrób zdjęcie trochę dalej od ściany, po takiej plamie nie da się poznać. Swoją drogą, według zdjęć z giuliaforums.com lampy amerykańskie świecą jak europejskie i są asymetryczne.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Zrób zdjęcie trochę dalej od ściany, po takiej plamie nie da się poznać. Swoją drogą, według zdjęć z giuliaforums.com lampy amerykańskie świecą jak europejskie i są asymetryczne.
    Już nie zrobię, bo auto oddałem.. a zapytałem, bo było to NOWE Volvo z salonu, czyli 1000% EU, a nie widziałem jakiejś wielkiej asymetrii w nich (jak dawniej w H7 itp).
    Ale jeśli to co piszesz jest prawdą, to by wychodziło, że niepotrzebnie ludzie reflektory wymieniają..

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ale jeśli to co piszesz jest prawdą, to by wychodziło, że niepotrzebnie ludzie reflektory wymieniają..
    Sądząc po ogłoszeniach dotyczących Giulii sprowadzonych z USA to większość osób lamp nie zmienia na EU. Zmieniają Ci którzy chcą mieć święty spokój na przeglądach, przy kontroli policji i nie chcą oślepiać samochodów jadących z naprzeciwka kiedy załadują worek ziemniaków do bagażnika

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    zmienia się z różnych przyczyn, jedni mają rozbite więc i tak muszą wymieniać, inni dodają do 25W ręczne poziomowanie, inni dają 35W otwierając sobie drogę do retrofitowania automatycznego poziomowania, do tego dochodzi znaczek homologacji (mniejsza szansa na problemy). sprawę asymetrii potem jeszcze wyjaśnimy - z ciekawości gadałem z kolegą [MENTION=80796]Techno[/MENTION] i wieczorem Wam sprawdzimy (fotki) jak snop światła układa się na ścianie- będzie wszystko jasne - on ma US 35W a ja EU 35W.
    moje mają znaczek homologacji europejskiej Exx (E24 w kółeczku) oraz strzałkę w lewą stronę auta (patrząc na lampę w prawą).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Z bliska nie ma co robić testów na ścianie bo kwiatki wychodzą, odjechałem autem ok 3m a potem ok 6m i potem jeszcze zrobiłem fotki z zasłoniętą lewą a potem prawą lampą. w lampie EU asymetria chyba widoczna wyraźnie? wrzucam też fotkę lampy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200629_232854.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	270894
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200629_232946.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	49.2 KB
ID:	270895
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200629_233004.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	82.6 KB
ID:	270896
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200629_233013.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	43.7 KB
ID:	270897
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200629_124618.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	115.3 KB
ID:	270898

    fotki były robione na zoomie, więc perspektywa może być zaburzona i może się wydawać że auto stało bliżej niż podawałem.

    Gadałem z [MENTION=80796]Techno[/MENTION], sprawdzał i mówi że linia w jego USA jest całkiem prosta, czyli by wychodziło że jest jak ma być w USA. Poprosiłem go żeby na forum wrzucił fotki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Moje obecne lampy to 35W wersja USA, odległość od ściany to 0,5m jutro dołożę foto z większej odległości /10m?/ ale już dziś mogę zapewnić że linia jest idealnie pozioma jak można się spodziewać [emoji2957]

    Update

    Fotka z 10m - idealnie równa linia odcięcia ....
    Ostatnio edytowane przez Techno ; 30-06-2020 o 09:24

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    na 0.5m to moje też tak wyglądały, dopiero z odległości nabrały asymetrii, Twoje nabierają symetrii.

    wrzuć fotkę, kolega @Kołpak zobaczy i uwierzy (alfa-sławieni którzy nie zobaczyli a uwierzyli haha)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na 0.5m to moje też tak wyglądały, dopiero z odległości nabrały asymetrii, Twoje nabierają symetrii.

    wrzuć fotkę, kolega @Kołpak zobaczy i uwierzy (alfa-sławieni którzy nie zobaczyli a uwierzyli haha)
    Ale czy ja komuś nie wierzę?
    Chciałbym po prostu zobaczyć czy i jaka jest faktycznie różnica. Może nawet sam wieczorem też strzelę foto dla porównania.
    Może źle kojarzę, ale wydawało mi się, że EU lampy miały zawsze zdecydowanie większą asymetrię w porównaniu do tej z Twoich foto, więc może coś się zmieniło w sposobie budowania "wiązki światła" w ostatnich latach.
    Chyba zrobię foto ze wszystkich aut..tylko teraz o wczesną.ciemność ciężko, a później już mnie nie ma tam gdzie samochody :/

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ale czy ja komuś nie wierzę?
    spoko, taki żarcik tylko


    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Chciałbym po prostu zobaczyć czy i jaka jest faktycznie różnica.
    też byłem ciekaw dlatego zrobiłem fotki i namówiłem kolegę [MENTION=80796]Techno[/MENTION] do sprawdzenia, tak żeby i on miał czarno na białym jak jest (bo po głowie mu chodzi wymiana lub przeróbka) i inni skorzystali na forum z potwierdzenia


    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Może źle kojarzę, ale wydawało mi się, że EU lampy miały zawsze zdecydowanie większą asymetrię w porównaniu do tej z Twoich foto, więc może coś się zmieniło w sposobie budowania "wiązki światła" w ostatnich latach.
    prawda że halogenowe robiły asymetrię w inny sposób, taki może tez odcięty mocno ma sens, szczególnie przy xenonach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Wnosków jest kilka:
    1. EU xenon a EU halogen ma inaczej poprowadzoną linię odcięcia
    2. - wersja USA ma niemal proste odcięcie
    3. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ma źle ustawione światła (prawa jest za nisko albo lewa za wysoko)
    poniżej różnica miedzy EU Halogen i EU xenon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Halojen.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	21.9 KB
ID:	270908
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Xenon.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	27.0 KB
ID:	270909
    widać wyrażnie ze asymetria przy xenonie jest odcięta górą linia w halogenie tego nie ma
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 30-06-2020 o 13:40

Podobne wątki

  1. Kącik Alfa Romeo tipo 105/115 (Spider, Giulia itp). Giełda części, kompedium wiedzy.
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-02-2024, 22:12
  2. Giulia koszty utrzymania (serwisowanie, koszty części itp itd).
    Utworzone przez gindek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 22:23
  3. Pytanie o nazwę części
    Utworzone przez TomaszRtr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 05:01
  4. [156] Pytanie o numer części
    Utworzone przez arturroo77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 22:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory