Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Ceny używanych Stelvio

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie Ceny używanych Stelvio

    Zrobiłem małą analizę cen używanych Stelvio na podstawie OtoMoto, dla wersji FE 280 KM
    wygląda to tak

    Założenie:
    Nowe kosztowało zazwyczaj 248 brutto
    to cena katalogowa + dodatki
    Po rabacie i po oprocentowaniu zazwyczaj wychodziła podobna kwota do spłaty, bo np: rabat był 9%, ale i oprocentowanie leasingu na 3 lata też 9%.
    Przynajmniej tak wynika z sumy wpłat.

    I teraz tak, średnia cena:

    2-letnie Stelvio FE (2018 r): 159 tys. brutto = 64% ceny / -36 %
    3-letnie Stelvio FE (2017 r): 140 tys. brutto = 56,5 % ceny / -43,5 %

    Czyli:
    0= 100% NOWE
    1 = 75 % ceny początkowej (minus 25% w rok)
    2 = 64 % ceny początkowej (minus 15% w rok)
    3 = 56,5 % ceny początkowej (minus 12% w rok)
    Zakładam, że w kolejnych latach powinno tracić po ok 10% względem ceny rok młodszej.

    Ktoś już sprzedawał, jak to u Was było? Jest popyt na używane?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cena.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.1 KB
ID:	268668  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 28-04-2020 o 10:29

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    ja kupowałem uzywany w pazdzierniku '19: 12/18, przebieg 5.5kkm, 280km, executive, pelne mozliwe wyposazenie (dach szklany, skora na desce etc) - 160k czyli pewnie 2/3 ceny nowego. samochod sprzedawal bnp paribas na aukcji ponad trzy miesiace az obnizyl cene do tego poziomu.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Kupić nowy samochód w salonie w leasingu 109% to chyba trochę nieporozumienie, trzeba bardzo nie szanować swoich pieniędzy, albo mieć nieciekawą historię kredytową. No i z innej strony to ciężko traktować ceny wyjściowe, katalogowe na poważnie. FE zdaje się można było kuić w przedziale 220-230k, nie pamiętam już dokładnie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Kupić nowy samochód w salonie w leasingu 109% to chyba trochę nieporozumienie, trzeba bardzo nie szanować swoich pieniędzy, albo mieć nieciekawą historię kredytową.
    Nie znasz warunków tego leasingu. Dla leasingu z niewielką wpłatą własną i wysokim wykupem 108-109% to norma.


    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    No i z innej strony to ciężko traktować ceny wyjściowe, katalogowe na poważnie. FE zdaje się można było kuić w przedziale 220-230k, nie pamiętam już dokładnie.
    Dlatego Firste wspomniał o rabacie 9%, który daje te 220-230k

    No i dla wielu te 9% rabatu równoważy 9% kosztu leasingu (choć to kwoty nie są sobie równe).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    liczenie kosztów leasingu do utraty wartości nie jest chyba nigdzie praktykowane, i troch zepsuje to ciekawe zresztą wyliczenie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nie znasz warunków tego leasingu. Dla leasingu z niewielką wpłatą własną i wysokim wykupem 108-109% to norma.




    Dlatego Firste wspomniał o rabacie 9%, który daje te 220-230k

    No i dla wielu te 9% rabatu równoważy 9% kosztu leasingu (choć to kwoty nie są sobie równe).
    Liczenie leasingu 100-103% jako rzeczywistego jego kosztu to też nieporozumienie, wystarczy sprawdzić ile kosztuje leasing w firmie zewnętrznej. Wiadomo że producent zrobi zawsze ukryty rabat na aucie żeby podkręcić atrakcyjność swojego leasingu

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W mojej ocenie, zaproponowana analiza spadku cen będzie miała sens jeżeli uwzględnimy różnice pomiędzy wartością (najlepiej transakcyjną a nie katalogową) auta kupowanego jako nowe i wartością transakcyjną auta w chwili odsprzedaży, bez uwzględniania dodatkowych kosztów zakupu jak leasing, rata odsetkowa kredytu, najmu, prowizji płatności kartą, itp. bo to się mija z celem takiego porównania.

    Istotne jest w jakiej cenie można było kupić pojazd jako nowy i w jakiej można go odsprzedać, a to jak te transakcje będą finansowane to całkiem odrębny temat.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Co do tych leasingów, niekoniecznie należy brać leasing w firmie leasingowej, skoro banki mają lepsze oferty, które również są do negocjacji. W ogóle ciężko wyliczyć realny spadek wartości czy to Giulii czy Stelvio, bo jednak to egzotyki jeżeli chodzi o rynek samochodów używanych. Większość z nich to auta demo z salonów ze zbyt wysokimi cenami. Natomiast najtańsze egzemplarze są właśnie poleasingowe, wystawiane przez banki.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Pamiętaj, że najstarsze wersje FE, to był specyficzny produkt, zupełna nowość itd.
    Ja byłem w 3 miejscach i oferowany procent leasingu był w przedziale 9-15%, ba, w jeden z dilerów nawet nie chciał dać rabatu. To jak działo się potem, to inna bajka.
    Jak policzysz sumę rat, wpłat i wykup (można to zrobić w niektórych przypadkach na Otomoto), do tego GAP, to na serio większość tych FE szła ponad 245 k, przy sumowaniu wszystkiego.
    Zastanawia mnie te branie leasingu na np: 3 lata i zostawienie bankowi. Gdy ja się starałem, to koszt wykupu był w przedziale 1-35% i za Chiny wiećej.
    To oznacza, ze jak ktoś brał na 3 lata i zostawiał, to w 3 lata spłacił 65% wartości auta, trochę przejebany biznes, nie lepiej wykupić i sprzedać z "zyskiem".
    No chyba, że komuś udało się wytargować spłatę 50% w 3 lata (czyli ok 120 k), zakładając 240 k, wkład własny np: 10% (24 k)
    to zostaje 96 tys/36 = 2670 zł brutto.
    Miał ktoś tak niską ratę brutto?
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 29-04-2020 o 15:53

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja ostatnio szukalem leasing'u i dostalem oferte z wykupem na poziomie 50%. To jest mozliwe ale nie ma opcji "zostawienia samochodu". Zostaje ewentualnie opcja cesji i przeniesienie wykupu na kogos innego.

    Zostawienie samochodu funkcjonuje w tzw. "wynajmie dlugoterminowym" i wtedy wykup jest o wiele wyzszy. Mysle, ze rata z serwisem i ubezpieczeniem oscyluje wokół 1% wartosci katalogowej. Z informacji jaka otrzymalem od dealer'a, w tym roku klientow "detalicznych" ma obslugiwac Arval. Niestety cale te zamieszanie sprawilo, ze nie zdazylem nawet zapytac o oferte "czekajac na konfigurator"
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Pytanie czy to realnie rata 1%, bo ja kiedyś podochodziłem do takiej raty/wynajmu, to się okazywało, że rata może i była 1%, ale wcześniej wpłacasz 10-15% wartości, co sumarycznie daje te ok 45-50% wartości auta, czyli tyle, ile spada jego wartość rynkowa w 3 lata.
    Ale były też takie ciekawostki jak rata 1%, ale od wartości brutto, z tym że koszt takiej raty to była wartość netto XD
    Czyli realnie rata wynosiła 1,23%, czyli też w 36 miesiećy było to spłata ok 45% wartości auta.

    Tak czy inaczej firmy nie są wolontariatem, i nikt nam nie da auta za spłatę 36% wartości, gdy realnie traci auto 40-45%.
    Chyba, że liczone od wysokiej ceny katalogowej, bez rabatu, bo cudów nie ma., czyli te brakujące 10-15% bierze sobie z rabatu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 14:29
  2. Ceny aut używanych. Alfa 147 1.9 JTD
    Utworzone przez Mieszkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 17:57
  3. [145] Co myślicie o używanych wahaczach?
    Utworzone przez wojtekcem w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 20:41
  4. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory