Strona 18 z 23 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #171
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Moim zdaniem przy Q4 auto ma wyższy prześwit, przy napędzie na jedną oś niżej siedzi. Taki wizualny aspekt
    Tak, zgadza się. Prześwit jest trochę wyższy.

  2. #172
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Dzięki. Chyba rzeczywiście odpuszczę Q4 na rzecz innych dodatków. Dzisiaj miałem (krótką) okazję pobawić się infotainmentem w BMW no i mając w pamięci płynność działania tego w Giuli niestety porównanie pod tym względem wypada bardzo niekorzystnie . Nie rozumiem dlaczego odpuścili taką oczywistą kwestie. Obawiam się, że płynność działania nie zostanie nawet naprawiona przez aktualizacje oprogramowania.

  3. #173
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Tak, zgadza się. Prześwit jest trochę wyższy.
    jest dużo wyższy - przód ok 15-20mm, tył ok 5-10) ale można albo wstawić sprężyny z wersji RWD albo od razu dać obniżające i się przyglebi jak RWD po obniżeniu.


    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Dzisiaj miałem (krótką) okazję pobawić się infotainmentem w BMW no i mając w pamięci płynność działania tego w Giuli niestety porównanie pod tym względem wypada bardzo niekorzystnie . Nie rozumiem dlaczego odpuścili taką oczywistą kwestie. Obawiam się, że płynność działania nie zostanie nawet naprawiona przez aktualizacje oprogramowania.
    obawy słuszne, raczej rewolucji nie zrobią platforma hardwarowa jest jakaś a software napisany widać nieoptymalnie, cudów nie zrobią łatkami, jeśli już to drobne poprawki i to raczej bugów a nie płynności
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #174
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Tak, się zastanawiam , bo po uruchomieniu radia słychać jak coś cicho pracuje nad nogami kierowcy i jeśli używamy menu lub szybko zmieniany stacje to to coś pracuje szybciej.
    Jeśli wiatrak to dużo nie wymyślimy, ale jeśli dysk twardy to można by próbować zmienić go na SSD i może całe te bolączki wolnego menu by się skończyły

  5. #175
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    8/16GB to bylby dysk? juz Cie wyprowadze z nadzieji, rozkrecalem radio na czesci w innym celu, nie ma zadnych mozliwosci rozszerzeń
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #176
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    planuje zakup Giulii w dieslu. Jestem z Podhala więc Planuje się udać do BB, jak tylko przeskoczy rocznik żeby ponegocjować z nimi zakup Giulii z rocznika 2016 albo 2017. Kiedy najlepiej ich odwiedzić (koniec stycznia?) i jak z nimi gadać żeby uzyskać największy rabat? Czy w styczniu będą jeszcze mieli auta z rocznika 2016? Czy z racji tego że bedą już miały rocznikowo 5 lat to je wycofają z oferty? Co radzicie kupić?
    -wersja 2.2 AT8 180 czy Manual?

  7. #177
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Wersje AT8, masz nie pamietam dokładnie ale ma coś ok 100Nm więcej, tylko z tego co kojarzę to oni raczej mieli zalegające MT6 raczej. Nie wiem czy kolejny rocznik coś zmieni w cenie, oni są tu ciężcy - sprzedają te auta od tylu lat i dalej na placu je mają. Czy będą mieli jeszcze auta, a kto to wie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    To może napiszę coś o Giuliach z FCA BB, bo tam kupowałem moją piękną.

    Odnośnie cen w BB, to zauważyłem, że obniżają na koniec roku, w okolicach październik/listopad a potem przez rok trzymają bez zmian.
    Na pewno można u nich negocjować.
    Rok temu mieli w ofercie ponad 40 Giulii, dzisiaj jest 20 kilka. Więc coś tam sprzedają z tych zapasów.
    Giulie są rocznikowo 2016 ale większość (jeśli nie wszystkie) mają pierwszą rejestrację w 2017.
    Często są po zaledwie 1 rocznej (12-13 miesięcy) eksploatacji, po czym robią wymianę oleju i stawiają na placu w oczekiwaniu na klienta.
    Do sprzedaży auto ma ponownie wymieniany olej, do tego wszystkie filtry, akumulator a nawet tarcze i klocki. Wszystko ori. Można też trafić na nowe, oryginalne opony.
    Wgrywany jest najnowszy soft i mapy do nawi.
    To są przeważnie wypasione, wszystkomające wersje, szczególnie te Grigio Vesuvio.

    Odnośnie wersji MT/AT: wersja MT (przynajmniej pierwsze roczniki) regularnie wypluwa ok. 400 Nm. Wersja AT ma tych niutonów ok. 450.
    Więc realna różnica to 40-50 Nm. Ale trzeba pamiętać, że wersja z AT jest sporo cięższa, no i jednak jak w każdej AT występują straty Nm przekazywane na koła.

    Jeździłem AT i MT, testowałem obie wersje i lepiej jeździ mi się MT, którą zresztą mam. To jest bardzo fajna, precyzyjna i tania w utrzymaniu skrzynia Getrag.
    Taki napęd daje mi poczucie pełnego panowania nad samochodem.
    Jedyna, zauważalna przewaga AT to niższe o ok. 300 obroty przy prędkościach autostradowych, na najwyższym biegu.
    Na hałas to się nie przekłada ale może zrobić różnicę w spalaniu (tutaj to gdybam bo tego akurat nie sprawdzałem szczegółowo).

  9. #179
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    @daras

    w którym miesiącu i roku kupowałaś swoją ? Udzielili Ci rękojmi? Jakieś usterki pojazdu się pojawiły podczas użytkowania ?

  10. #180
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Kupowałem pod koniec zeszłego roku.
    Rękojmia jest wpisana na fakturze, 1 roczna.
    Żadnych ukrytych wad i usterek auto nie miało. Nic w eksploatacji nie wyszło.
    Auto oczywiście bezwypadkowe, oryginalny lakier i szyby. Dywaniki, czy tapicerka w środku, jakby nieużywane w ogóle.
    Po detailingu i ceramice w Majcher Team BB, które mi zaproponowali w ramach negocjacji ceny - Giulia wygląda rewelacyjnie.
    Gdyby nie drobne odpryski po kamyczkach z przodu, to auto wygląda jak nowe.
    Jak kupowałem, to nie miało nawet śladów zagnieceń na fotelu kierowcy, żadnych śladów na kierownicy, czy aluminiowych nakładkach na pedałach.
    Miał za to ślady - rysy na progu, na tej aluminiowej wstawce z napisem Alfa Romeo, z którymi sobie tanio i szybko poradziłem.
    Musiałem też skontrolować i ustawić geometrię zawieszenia bo auto miało kierownicę lekko w lewo, pomimo, że ramach przygotowania do sprzedaży, ponoć zbieżność kontrolowali.
    Ale przy cenie wynoszącej 50% katalogowej, to są rzeczy pomijalne.
    Żeby tu nie śmiecić wątku, jak masz jakiekolwiek pytania to pisz śmiało na PW.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 16-11-2020 o 12:11

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory