Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    dziękuje za info, to zawsze jakiś argument w negocjacjach

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    w zeszłym roku? To ile ona już się sprzedaje
    o ile nie jeździłeś listopad-grudzień
    no właśnie jeździłem automatem, nie jeździłem manualem, chyba muszę się przejechać bo wasze opinie są jednoznaczne.
    Jechałem Giulią, tylko właśnie tą wersją, sto osiemdzisiat na manualu. Napęd zrobił naprawdę słabe wrażenie, brakowało mu momentu. jechała jak moja służbowa avensis a powinno być 40 koni więcej. może gdyby salon miał veloce to bym jeżdził już alfą, a tak to nie

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Auto fajne jest dużo podobnych w FCA w BB. Jakie są sklonosci sprzedawcy do rabatu odnośnie Twojej sztuki?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Na razie poprosiłem o szcztakie jak vin/finansowanie. O rabatach nie rozmawiałem.
    Otrzymałem vin, jakieś śmiecie lesingowe, nic specjalnego, trochę ogólników. Nic sensownego poza vinem

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Cześć
    Po 2x147, obecnie 159TI benzyna 1,75 przyszedł czas na coś nowszego. Patrze na ogłoszenia i to co poniżej zwróciło moją uwagę bo wyposażenie ok, bo wersja silnika ok (sporo jeżdżę dlatego jednak wolałbym ropniaka, obecnie w mieście Wwa ok 13l benzyny, w trasie na krajówkach ~10l, autostrada ~10-12l, rocznie robię 15-30k, średnio jak patrze to z 20k) W sumie to co oni oferują podoba mi się, tylko że jakoś 9 mc sprzedać nie mogą. Daleki jestem od teorii spiskowych, ale może ktoś coś wie.

    Planuje zakup Giuli, o takiej:
    ZAREAECUXH7522948
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#bc9a85bf94
    Wystawia to firma Papis, to jedyny ropniak z szyberdachem z przebiegiem 15k, szara, przyzwoicie wyposażona.
    Kolega KoŁos, sprawdził vin w bazie cantralnej nie było wpisów, tylko serwis wewnętrzny zarejestrował przegląd.
    Do tego ogłoszenie wisi bardzo długo, trochę mnie to niepokoi, stąd pytanie czy ktoś może ma informacje o tym egzemplarzu, może ktoś ją widział,/jechał?
    (ja mam ponad 400 kilometrów do nich)

    Byłbym ogromnie wdzięczny za każdą informację w temacie, bo o spore pieniądze idzie, a bardziej chyba o nerwy po zakupie

    pozdrawiam
    Łukasz Kubicki
    sprawa prosta - słaby 4 letni diesel z manualem w tej klasie to raczej nieruchomość niż towar deficytowy. do tego napęd na jedną oś. Oj będzie jeszcze dłuuugo wisieć. a jak ktoś to odpali i posłucha jak pracuje to już mu całkiem ochota na zakupy przejdzie.- Ten diesel to dramat.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    No to ja dorzuce drugi biegun. Automatami jeżdzę od ponad dekady. Wiem, że są lepsze, szczególnie ten ZF (dużo fajniejsza skrzynia niż dwusprzegłowe dsg moim zdaniem), ale ja celowo szukałem manuala. Dlaczego? Dlatego, że to już była ostatnia szansa na manuala w moim życiu (auto na 4 lata). Kupiłem i nie żaluje. Skrzynia manual chodzi jak w typowym bmw/mercedes. Do hondy czy mazdy moim zdaniem podejścia nie ma, ale jest ok. Ogarnąć short shifter i będzie spoko. 1 i 2 troche krótkie, ale da się przyzwyczaić. Co do argumentów z obciętym momentem, to chip załątwia sprawe (zerknij na stronke cinsoft). Dwumas? Przy cenie wymiany olefu/serwisu w ZF co 60tys km, nie poruszam tematu. Diesel? Klepie. Ale ma Nm od dołu i w dojazdach do pracy z rana w miejskim ruchu mi pasuje bardzo (żebyu nie było, wcześniej mercedes benzyna kompresor i infioniti 3,5V6). Nie każdy chce pałować auto do odcinki i być scignatem o 6 rano w drodze do pracy. A jak masz ochotę przycisnąć to jtd po wirusie naprawde daje radę. Spalanie mam średnie 6,7L, robie 30tys km + rocznie. Kalkulacja prosta. Wtryskiwacze to juz nie problem. Bardziej martwiłbym się multiair (dostęp do filtra to nieporozumienie). Eksploatacja dzisiejszego diesla czy benzyny z bezpośrednim wtryskiem i turbo to wlał-wylał. To moja pierwsza alfa (wcześniej głownie MB), wreszcie doczekałem sie rwd. Patrząc na ostatnie 2 dekady Alfy, jakoś bezpieczniej czułęm się kupując diesla. Auto mi bardzo odpowiada.
    Co do tego egzamplaża, też go rozważałem (wisiał jeszcze za 119tys) bo biała którą mieli się sprzedała. Jednak ze wzgledu na kolor (uparłem się na białe) nie dokonałęm zakupu. To, że wisi rok to się nie przejmuj. 90% giulia w (przynajmniej w dieslu bo tylko takie monitorowałem) wisi tyle. Ludzie się tego boją (stereotypy i niewiedza), a ceny też jeszcze wysokie. Konfiguracja jest fajna, sprzedawca z tego co wyczytałem pewny. Kupuj i ciesz się autem. Powodzenia.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    moim zdaniem dla ludzi lubiących jazdę manual to zawsze większa frajda niż automat.... Wyjątkiem są miejskie korki: wtedy manual to przekleństwo a automat rozkosz)
    Moim zdaniem wielka szkoda, że nie ma benzyn Guilii z manualem.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION]
    "a jak ktoś to odpali i posłucha jak pracuje to już mu całkiem ochota na zakupy przejdzie.- Ten diesel to dramat."
    -wiadomo, jak stoi 4 lata to jakości autu nie dodaje, ale ja nie słyszałem kultury pracy tego silnika, aż tak jest ciężki, tu kolega [MENTION=85581]korzen555[/MENTION], wspomina o wielu kwestiach, ale nie narzekał na pracę. Widzę, że muszę się poprostu przejechać manualem w dieslu.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulia 2.0 Tb Super & Mito Tb 155KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Od czego mamy tryb ręczny plus lopatki? Kiedy chcesz masz 8 stopniowy manual a kiedy chcesz wygodę masz automat. Przesiadając się z Giulii do Mito 155KM od żony mimo wszystko chce wrócić do Giulii

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    No to ja dorzuce drugi biegun. Automatami jeżdzę od ponad dekady. Wiem, że są lepsze, szczególnie ten ZF (dużo fajniejsza skrzynia niż dwusprzegłowe dsg moim zdaniem), ale ja celowo szukałem manuala. Dlaczego? Dlatego, że to już była ostatnia szansa na manuala w moim życiu (auto na 4 lata). Kupiłem i nie żaluje. Skrzynia manual chodzi jak w typowym bmw/mercedes. Do hondy czy mazdy moim zdaniem podejścia nie ma, ale jest ok. Ogarnąć short shifter i będzie spoko. 1 i 2 troche krótkie, ale da się przyzwyczaić. Co do argumentów z obciętym momentem, to chip załątwia sprawe (zerknij na stronke cinsoft). Dwumas? Przy cenie wymiany olefu/serwisu w ZF co 60tys km, nie poruszam tematu. Diesel? Klepie. Ale ma Nm od dołu i w dojazdach do pracy z rana w miejskim ruchu mi pasuje bardzo (żebyu nie było, wcześniej mercedes benzyna kompresor i infioniti 3,5V6). Nie każdy chce pałować auto do odcinki i być scignatem o 6 rano w drodze do pracy. A jak masz ochotę przycisnąć to jtd po wirusie naprawde daje radę. Spalanie mam średnie 6,7L, robie 30tys km + rocznie. Kalkulacja prosta. Wtryskiwacze to juz nie problem. Bardziej martwiłbym się multiair (dostęp do filtra to nieporozumienie). Eksploatacja dzisiejszego diesla czy benzyny z bezpośrednim wtryskiem i turbo to wlał-wylał. To moja pierwsza alfa (wcześniej głownie MB), wreszcie doczekałem sie rwd. Patrząc na ostatnie 2 dekady Alfy, jakoś bezpieczniej czułęm się kupując diesla. Auto mi bardzo odpowiada.
    Co do tego egzamplaża, też go rozważałem (wisiał jeszcze za 119tys) bo biała którą mieli się sprzedała. Jednak ze wzgledu na kolor (uparłem się na białe) nie dokonałęm zakupu. To, że wisi rok to się nie przejmuj. 90% giulia w (przynajmniej w dieslu bo tylko takie monitorowałem) wisi tyle. Ludzie się tego boją (stereotypy i niewiedza), a ceny też jeszcze wysokie. Konfiguracja jest fajna, sprzedawca z tego co wyczytałem pewny. Kupuj i ciesz się autem. Powodzenia.
    Właśnie stereotypy - o MA, legendy o kosztach wymiany oleju w ZF. Nie bierzesz pod uwagę stopnia skomplikowania tego diesla kosztów serwisu- no i współczesny diesel do miasta nie za bardzo- tak wiem wywalenie dpf, egr-y czy czipowanie- tylko po co się męczyć i ryzykować usterki? nie lepiej kupić jakieś normalne auto? Bierz pod uwagę ze auto ma 4 lata pochodzi z pierwszej fazy produkcji i nie ma gwarancji - wywalić za 4 letnie auto ze słabym dieslem w manualu 100 tys pln? Jakiś żart.
    kupić nowego 200 konnego polifta w benie z AT i spokój

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION]
    "a jak ktoś to odpali i posłucha jak pracuje to już mu całkiem ochota na zakupy przejdzie.- Ten diesel to dramat."
    -wiadomo, jak stoi 4 lata to jakości autu nie dodaje, ale ja nie słyszałem kultury pracy tego silnika, aż tak jest ciężki, tu kolega [MENTION=85581]korzen555[/MENTION], wspomina o wielu kwestiach, ale nie narzekał na pracę. Widzę, że muszę się poprostu przejechać manualem w dieslu.
    dla mnie dźwięk tego silnika (Diesel w Giulii) przypomina jakby ktoś do metalowego wiadra wsypał kilo gwoździ -ta kultura pracy nadaje się do maszyny budowlanej nie do auta aspirującego do klasy premium. dane JTD nie mówiąc o MJ to ciche pszczółki.
    do tego te 180 koni nie jedzie co byś z tym nie zrobił - wybacz ale miałem okazje takim autem sie przejechać - lepiej jedzie 115 konne TDI.
    a czy 4 lata "postojowego" dla używki nie robi nic złego?- no ja bym miał spore wątpliwości. Aku na bank do śmieci ciul wie co z olejem gumami zawieszenia- wątpię czy ktoś ten olej choć raz zmienił przez 4 lata.
    Naprawdę za tą kasę to jakiś żart.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory