Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Nie kieruje się stereotypami. Ja odrzuciłem 2.0 ze względu na spalanie po pierwsze, po drugie nie podoba mi się założenie konstrukcyjne w którym do wymiany filtra MA musze zrzucić głowice. A, że ja tak mam że często wymieniam oleje i filtry (nawet kiedy "nie potrzeba") mnie zniechęciło. Nie rozumie tego rozwiązania konstrukcyjnego (taka sama bzdura, jak jeden klin slizgu w rozrządzie M271 mercedesa nie jest wykręcany i żeby ten jeden slizg wymienić trzeba zrzucic głowicę. Drugi obok jest wykręcany, żeby nie było ). Co do ZF to sporo siedzę z kumplem mechanikiem na warszatcie (maniak bmw akurat) i twierdzi, że pożądna obsługa tej skrzyni to ok 2tys zł. Co 60tys km, to 4tyś na 120tys. Za tyle spokojnie zrobie dwumas i sprzęgło. Ale to nie o to chodzi. ZF jest wart wiekszych kosztów ze względu na prędkość i komfort. Do tego spalanie jest niższe. Moj wybór manuala jest subiektywny i nielogoczny. Jak napisałem, czysta fanaberia posiadania po ponad 10ciu latach manuala.
    Dzwięk tego silnika jest dość szorstki. Moim zdaniem to kwestia ubogiego wyciszenia giulia. Ja się przyzwyczaiłem i wiele osób mówi mi że przesadzam i wcale nie jest taki głośny. Kwiestia kompromisów. Dla mnie diesel ma więcej zalet i świadomie akceptuje ta wadę (nie mam wyjścia po prostu przy moich przebiegach). Do giulia nie pasuje i przy 2,4 5 cylindrowym brzmi jak ducato. Ale mówić, że to dramat to lekka przesada. Choć konkurencja ma lepiej (ja jedymego diesla mialem cdi, które też były ganione za niską kulturę pracy więc może jestem wyrozumiały). Za to poza dzwiękiem kultura pracy jest bardzo dobra. Nie ma wibracji, elastyczność jest ok. CO do osiągów się nie wypowiadam. Po wirusie w cinsoft polemizowałbym ze stwierdzeniem, że to nie jedzie. To jest seryjnie jedno z najszybszych aut w tej klasie. Ale pewnie ktoś kto ma Q powie, że Veloce nie jedzie. Ja przewiozłem kumpla co ma 457KM bmw M3 (szatan samochód) i stwierdził, że fajnie idzie (jak na diesla).
    Mimo wszystko, jak robiłbym 20tys km rocznie poważnie rozważałbym benzynę. Chociaż wspomniany dostęp do filtra MA i wysokie spalanie mnie trochę zniechęca. Czekam na hybrydę, to może być fajna alternatywa.

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    coś sie tak tego filtra MA uczepił ? skąd wiesz jak jest umieszczony w 2.0?Skąd wiesz jaki ma on wpływ na usterki układu? Nie trzeba wymieniać smoły co 20 tkm tylko co 10 i wszystko będzie żyło. a co do cen oleju- w ZF w Giulii/Stelvio siedzi TUTELA TRANSMISSION AS8 w cenie ok 80-120 pln litr. Wybacz co byś nie opowiadał ale ZF bije jakiegokolwiek manuala za głowę- pisze ci to zdecydowany zwolennik manuali który już raczej z własnej woli nie wróci do manuala.
    Dla mnie diesel do w wynajmie np na 2-3 lata i nowy z gwarancją 2-3 letnią, a nie stojąca niemal 4 lata "nieruchomość" z pierwszej fazy produkcji.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Nie kieruje się stereotypami. Ja odrzuciłem 2.0 ze względu na spalanie po pierwsze, po drugie nie podoba mi się założenie konstrukcyjne w którym do wymiany filtra MA musze zrzucić głowice. A, że ja tak mam że często wymieniam oleje i filtry (nawet kiedy "nie potrzeba") mnie zniechęciło. Nie rozumie tego rozwiązania konstrukcyjnego (taka sama bzdura, jak jeden klin slizgu w rozrządzie M271 mercedesa nie jest wykręcany i żeby ten jeden slizg wymienić trzeba zrzucic głowicę. Drugi obok jest wykręcany, żeby nie było ). Co do ZF to sporo siedzę z kumplem mechanikiem na warszatcie (maniak bmw akurat) i twierdzi, że pożądna obsługa tej skrzyni to ok 2tys zł. Co 60tys km, to 4tyś na 120tys. Za tyle spokojnie zrobie dwumas i sprzęgło. Ale to nie o to chodzi. ZF jest wart wiekszych kosztów ze względu na prędkość i komfort. Do tego spalanie jest niższe. Moj wybór manuala jest subiektywny i nielogoczny. Jak napisałem, czysta fanaberia posiadania po ponad 10ciu latach manuala.
    Dzwięk tego silnika jest dość szorstki. Moim zdaniem to kwestia ubogiego wyciszenia giulia. Ja się przyzwyczaiłem i wiele osób mówi mi że przesadzam i wcale nie jest taki głośny. Kwiestia kompromisów. Dla mnie diesel ma więcej zalet i świadomie akceptuje ta wadę (nie mam wyjścia po prostu przy moich przebiegach). Do giulia nie pasuje i przy 2,4 5 cylindrowym brzmi jak ducato. Ale mówić, że to dramat to lekka przesada. Choć konkurencja ma lepiej (ja jedymego diesla mialem cdi, które też były ganione za niską kulturę pracy więc może jestem wyrozumiały). Za to poza dzwiękiem kultura pracy jest bardzo dobra. Nie ma wibracji, elastyczność jest ok. CO do osiągów się nie wypowiadam. Po wirusie w cinsoft polemizowałbym ze stwierdzeniem, że to nie jedzie. To jest seryjnie jedno z najszybszych aut w tej klasie. Ale pewnie ktoś kto ma Q powie, że Veloce nie jedzie. Ja przewiozłem kumpla co ma 457KM bmw M3 (szatan samochód) i stwierdził, że fajnie idzie (jak na diesla).
    Mimo wszystko, jak robiłbym 20tys km rocznie poważnie rozważałbym benzynę. Chociaż wspomniany dostęp do filtra MA i wysokie spalanie mnie trochę zniechęca. Czekam na hybrydę, to może być fajna alternatywa.
    [MENTION=85581]korzen555[/MENTION] Ty chcesz kupić tego diesla czy sprzedać? Bo po twoich wypowiedziach zaczynam mieć wątpliwości...

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Przecież mam już takiego. Nie zamierzam się go pozbywać. Skąd wniosek, że chcę kupić/sprzedac?
    Manual chciałem dla sprzęgła, więc manetki to nie rozwiązanie.
    Nie czepiam się MA. Czepiam się umiejscowienia filtra. Skąd wiem gdzie jest umieszczony? Przeciez są schematy Ale to już tutaj nie róbmy Off top.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Byłbym ogromnie wdzięczny za każdą informację w temacie, bo o spore pieniądze idzie, a bardziej chyba o nerwy po zakupie
    Ja bym na pewno brał diesla przy przebiegu 20k. Poza tym lubię zatankować i mieć zasięg 1000km. Ale ja to nie Ty.
    Przejedź się w wersji manualnej i z automatem, bo ten obcięty moment może robić jednak różnicę.
    Sam ocenisz co Ci bardziej odpowiada. Manual/automat i czy diesel jest OK, czy jednak PB będzie lepsze.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Człowiek pyta o konkretny egzemplarz z konkretnym wyposażeniem. Pomijając dyskusję ZI/ZS, Manual/Automat, to w mojej subiektywnej ocenie cena jak za 4-ro letnie auto "mniej popularnej" marki z początku produkcji (z wadami wieku dziecięcego), jednak zbyt wygórowana... Na pewno nie nazwałbym tego okazją

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    No to i ja dodam coś od siebie.
    Mam Giulię diesel 180 KM ze skrzynią manualną.
    Przed zakupem jeździłem automatem, jednak w pełni świadomie wybrałem manuala.
    Manual daje mi przede wszystkim poczucie pełnego panowania nad autem. Nic za mnie myśli, nie decyduje, kiedy i który bieg zapiąć. Manual daje mi też większą pewność i wyczucie podczas powolnych manewrów, np. na parkingu, podjazdach do garażu itp.. Kolejna zaleta manuala to niskie koszty eksploatacji. Wymiana oleju jest tania i prosta. Ewentualny serwis też sporo tańszy niż automatu. No i jeszcze jedna rzecz: masa. Manual jest znacznie lżejszy, co jakiś wpływ na trakcję na pewno ma.
    Teraz zalety automatu: genialna zmiana biegów. Szybka, cicha, niezauważalna. Odnosi się wrażenie, że "czyta drogę" i czyta w moich myślach. Kiedy trzeba redukuje, nie trzyma na wysokim biegu, żeby po zwolnieniu zastanawiać się, który zapiąć. On już jest przygotowany, ma właściwe przełożenie, żeby znowu się rozpędzać. Cudo. Przełożenia powodują, że silnik kręci się na niższych obrotach, np. przy 130 km/h silnik ma niecałe 1900 obr./min. (manual ma wtedy 2100 obr.).
    Odnośnie niższego momentu w manualu: nie zauważyłem aby miało to przełożenie na osiągi. Automat jest na pewno wygodniejszy, po prostu wciskamy gaz i auto odchodzi. W manualu trzeba pomachać dźwignią i odpowiednio dobierać obroty. Wiadomo przecież. Poza tym wiadomym jest, że automat potrafi "zgubić" więcej Nm niż skrzynia manualna. Warto by porównać Nm na kołach w obu wersjach. Wszelkie dostępne testy nie pokazują przewagi automatu, przy przyspieszaniu.
    Obie skrzynie to wysoka półka: automat robi ZF, manual to Getrag. Na wolnych obrotach drążek w manualu potrafi drgać, co akurat w niczym nie przeszkadza ale jest.
    Teraz odniosę się do kultury pracy silnika 2.2: moim zdaniem jest bardzo dobra. To nie jest typowy klekot charakterystyczny dla wcześniejszych diesli FIAT'a, w tym Multijet'ów.
    Silnik pracuje równo, bezwibracyjnie, dość cicho, na wyższych obrotach trudno poznać, że to diesel. Poza miastem, utrzymując przeciętny zakres prędkości 90-110 km/h i nie przekraczając prędkości autostradowych, można spokojnie uzyskać średnie spalanie na poziomie 5,5 l./100 km.
    Dość łatwo też zrobić lajtowego chipa na 220 KM i 430-450 Nm, żeby jeździć jeszcze fajniej.
    Nawet jeśli robiłbym rocznie 5 tys. km, to zdecydowałbym się na diesla. Ma zasadniczą przewagę nad wersjami benzynowymi: zasięg. Na zbiorniku jestem w stanie zrobić 900-1000 km nie specjalnie myśląc o oszczędzaniu. Rzecz nie do pomyślenia przy benzynie 2.0
    Poza tym nie czarujmy się: benzyniaki 2.0 stopniem skomplikowania dogoniły diesla 2.2
    Mają np. filtr GPF i moduł Multiair, który prędzej, czy później klęknie powodując dodatkowe koszty. Kultura pracy tych rzędowych czwórek też jest zupełnie przeciętna. Biorąc do tego spory apetyt naprawdę nie widziałem sensu zakupu takiej wersji.

    Podsumowując: zdecydowanie polecam tą wersję diesla ale też rozumiem, że każdy kieruje się własnymi potrzebami.
    To tyle ode mnie, dzięki za uwagę i przepraszam za przydługi wpis.
    Proszę też nie odbierać tego co napisałem, personalnie. Podzieliłem się tylko moimi przemyśleniami, którymi się kierowałem przy zakupie.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 12-05-2020 o 20:25

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Tak czytałem ten wątek. I kurde na prawdę trzeba się tym przejechać. Dzięki kilku wypowiedziom w ogóle zacząłem przeglądać 'negatywy'tego diesla, ale też przepatrzyłem raporty spalania oraz wątki na forum o spalaniu, i podsumowując poniżej 10l z tą benzyną w mieście to będzie sukces (mam ciut ciężką nogę).
    ej czytam uważne co tu piszecie, i zacząłem patrzeć na te Pb 200km, na szybko na otomoto, ale ten egzemplarz co go wskazałem ma kilka rzeczy które doceniam, dach z oknem {żart oczywiście - ale mi się podoba}

    w ogóle w pracy czytałem forum itd. po wszystkim wsiadłem do swojej 159tbi Ti biała i w środku czarna, ze skórami i w sumie wszystkim co mogła mieć, i tak patrze i myślę, ej po cholerę to zmieniać.
    no ale jednak wysiadłem, popatrzyłem na te giulie w Internetach. ciężki temat. Czuję wycieczkę do tego papisa, chyba że gdzieś wy haczę bliżej kogoś z 2.2 dieslem.

    A i gadałem ze sprzedawcą, mówi że 99k to w tym przypadku 'próg bólu', że to jest super tanio, potwierdził że z FCA Bielska, że no ciężko ze zniżką/rabatem.
    Gadałem z nim chwilę (Pan Patryk Marchewka), generalnei mu się śpieszyło, był pewny że to przypadek, że to auto się jeszcze nie sprzedało bo mieli takich kilka i tylko ta została (mniejsza że wróznych kolorach, wersjach, silnikach i skrzyniach).
    Generalnie zapytałem jak z konserwacją, bo też wiek robi swoje, nie tylko przebieg. Oczywiście dbają jak o własne dziecko. Od czasu do czasu przejadą, oczywiście nie daleko, sprawdzają akumulator (nie wiem kuźwa chyba go o zdrowie pytają bo o woltomierz nie podejrzewam), opony. Słowem oni sprzedają 'nowe' auto. Negatywne uczucia człowiek wzbudził, ale może miał zły dzień czy coś, olać auto mnie obchodzi a nie tam głupoty.
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 12-05-2020 o 20:23 Powód: nie pełne informacje

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Musisz sobie rozpatrzeć plusy i minusy tego konkretnego egzemplarza:
    jak dla mnie:
    Plusy:
    1. Spalanie niższe do wersji benzynowej
    2. Łatwiejsze potencjalnie czipowanie
    Minusy:
    1. Cena w relacji do wieku
    2. Manualna skrzynia
    3. niemal 4-letni postój i wszystko co z tym związanie.
    4. brak gwarancji
    5. pierwsza faza produkcji i potencjalne choroby wieku dziecięcego
    6. Napęd tylko na tył.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Oglądam od ponad 1,5 roku ogłoszenia używanych Giuli i nie przypominam sobie aby Papis miał jakieś inne. Ta która Ty chcesz była wcześniej za ok. 115 tys. Także wydaje mi się że trochę koloryzuje sprzedawca. Dwa, ten model się nie sprzedaje jako nowy (możesz zobaczyć raporty sprzedaży) więc tymbardziej trudno będzie sprzedać używke, zwłaszcza biorąc pod uwagę co się dzieje na świecie a przed wszystkim jakie są nastroje. Także wydaje mi się że facet ściemnia o progu bólu, myślę że za 90 tys to jest do wyrwania lekko. Ludzie się boją teraz ropniakow nie wiadomo dlaczego.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Dzisiaj, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory