Strona 9 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    spójrzcie sobie w statystykę sprzedaży za lata 2017 i 2018 w Europie.
    powyżej wrzuciłem grafikę

    ze statystyki wynika, że samochody projektuje się nie na stole, nie przez inżynierów, a przez speców od marketingu i lobby
    albo wynika to że diesle są ujowe dlatego się nie sprzedają
    albo że nie produkują ich dużo a wiec sie nie sprzedaja (nie ma wyboru wersji wypoisażenia itd)
    albo i tu każdy sobie wstawi co chce
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 14-05-2020 o 12:28

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Jeszcze raz powtórzę: patrząc na to jak jest zbudowany (skomplikowany) silnik benzynowy 2.0 w Giulii, nie mam żadnych oporów, żeby kupić diesla.
    Mając już jakieś doświadczenie z nowymi dieslami FIAT'a, zaryzykuję stwierdzenie, że będzie znacznie trwalszy niż benzyniak.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    To dalej masz 2200 zakres obrotow. W Pb masz od 1800 do 5500-6500. Roznica jest
    W obrotach silnika.
    Uzyskany w tym zakresie obrotów silnika, zakres prędkości km/h, pozostaje zbliżony w obu wersjach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    spójrzcie sobie w statystykę sprzedaży za lata 2017 i 2018 w Europie
    Statystyki są efektem medialnej nagonki na diesle.
    Ot, spotkali się chłopaki przy zielonym stoliku i ustalili, że od teraz eko i trendy będą hybrydy i elektryki.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dokladnie to lobby nakrecaja, co mamy kupowac. To, ze w AS czy Motor wygrywa wiecznie passat znaczy, ze jest najlepszy? Sprzedaje sie najlepiej, wiec co my tu jeszcze robimy?
    Co do zakresu predkosci obrotowych chodzilo mi o obroty efektywne. Autobus czy ciezarowka ma ten zakres jeszcze mniejszy. Im mniejszy traci sie na dynamice, za to zyskuje na elastycznosci.
    Panowie koniec off top. Moderacja juz i tak ma co sprzatac.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    @piotruś1
    a to co mazda robi jest ci znajome? wyczytałem że te silniki z rodziny skyactive mają właśnie stopień sprężania jak w dieslu, a to zwykłe benzyny...

    sorry za off top ale sie zaciekawiłem zwyczajnie
    Z tego co czytałem, to twórcom tego silnika chodziło o stworzenie warunków do bardziej jednorodnego spalania mieszanki. Rzeczywiście analogia do diesla jest dobra. Zdaje się, że te silniki tylko gdy są niedogrzane i w przy niskich obrotach (ale nie jestem pewien) pracują jak tradycyjny "benzyniak", a poza tym jak silniki o zapłonie samoczynnym, tylko ten stopień sprężania jest i tak trochę mniejszy niż w dieselu około 14:1.

    A w temacie wątku: Dla mnie bardzo dużą zaletą wszystkich Giulii jest to, że mają układ napędowy "symetryczny", wzdłuż osi samochodu. Dość wyraźnie wyczuwam różnicę w prowadzeniu mojej Giulietty (silnik w poprzek) a Subaru Forestera 2,5XT (symetrical AWD) Auta maja odpowiednio 240KM i 280KM i szczególnie przy pełniejszym wykorzystaniu mocy czuć różnicę. Nie żebym narzekał ;-) Giulietta ma wiele innych zalet, to zupełnie inne auta, ale symetryczne umieszczenie zespołu napędowego, jak dla mnie, jest bardzo ważne. :-)

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    No ja nie pamietam kiedy ostatnio mialem auto z silnikiem poprzecznie. 3 merce, infiniti, nissan 200sx. Trafil sie po drodze saab 95 Aero, ale 260KM z przednim napedem jeszcze bez szpery to nieporozumienie.
    Z tym silnikiem mazdy jest troche inaczej. Dziala on na zasadzie diesla wtryskujac (pod cisnieniem 1000barow) uboga mieszanke do cylindra. Normalnie niepalna dla silnika o tradycyjnym zaplonie iskrowym. Spala sie ona dopiero jak w komorze spalania wytworzy sie dodatkowe cisnienie (jak w dieslu). To cisnienie wywoluje mniejsza ilosc bogatej mieszanki, ktorej zaplon nastepuje iskrowo (swieca jak w zwyklym Pb). Do tego te silniki sa doladowane kompresorem. Stopien sprezania to az 16:1. Bardzo ciekawe silniki. Generalnie silnik o zaplonie samoczynnym (wysokoprezny) to bardzo fajna konstrukcja. I wbrew powielanym mitom o awaryjnosci osprzetu (teraz w benzynach turbo z bezposrednim wryskiem, ukladem zaplonowym z osobnymi cewkami, wtryskiwaczami piezo, filtrami gpf itd. jest to bardziej skomplokowane) w silnikach diesla, one po hybrydach (szczegolnie toyota i silniki pracujace w trybie atkinsona) sa bardziej niezawodne.
    Era diesli jeszcze nie przeminela bezpowrotnie. Jeszcze przyjdzie ich pora. Juz sa hybrydy w dieslu (psa, mercedes), silniki spelniaja wysrubowane normy. Pamietajcie tez, ze sprawnosc diesla to 0.4-0.45 a benzyny 0.3-0.36, wiec z czysto fizycznego punku widzenia diesel jest lepszy.
    Wracajac do tematu. Cene mozna negocjowac, ale wezcie tez pod uwage ze diesel w salonie kosztowal wiecej niz podstawowa benzyna.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    A w temacie wątku: Dla mnie bardzo dużą zaletą wszystkich Giulii jest to, że mają układ napędowy "symetryczny", wzdłuż osi samochodu. Dość wyraźnie wyczuwam różnicę w prowadzeniu mojej Giulietty (silnik w poprzek) a Subaru Forestera 2,5XT (symetrical AWD) Auta maja odpowiednio 240KM i 280KM i szczególnie przy pełniejszym wykorzystaniu mocy czuć różnicę. Nie żebym narzekał ;-) Giulietta ma wiele innych zalet, to zupełnie inne auta, ale symetryczne umieszczenie zespołu napędowego, jak dla mnie, jest bardzo ważne. :-)
    To też. Największa jednak różnica jest pomiędzy napędem stałym, a dołączanym. Ten ostatni bywa dość irytujący zwłaszcza po przesiadce z dobrego (stałego) SAWD.

  7. #87
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Mocno spłycasz temat, jak typowy kupujący.
    Spójrz teraz jako sprzedający: gdybyś kupił za 200 tys. dobrze wyposażoną Giulię i praktycznie nie używał (auto bezwypadkowe, bezkolizyjne, itd.), to po 4 latach sprzedałbyś za 80 tys.?
    Spłycam? Stwierdzam fakt! opisiję jaki jest rynek, bo to on dyktuje ceny - czasem ludzie kupują nowe auta na wypasie kupując masę dodatków czasem podwajając cenę wyjściową a potem z połowy rzeczy nie korzystają (ich sprawa) i naiwnie liczą na zwrot przy zakupie - w życiu!!- owszem wypas może pomóc w atrakcyjności i promocji oferty - w używkach liczy się 1.cena 2.rocznik 3.przebieg - wypas jest daleeko.
    Pomijasz kilka istotnych elementów tego konkretnego auta - 1. auto STAŁO niemal 4 lata- nie powiesz mi że to dobrze służy stanowi technicznemu auta (silnik, zawieszenie, opony, elektryka) 2. samochód premium w najsłabszym dieslu z ..manualem- współcześnie bardzo słabe połączenie tym bardziej że można mieć ten model z naprawdę porządnym automatem. 3. Brak gwarancji i 4. pierwsza faza produkcji.
    Naprawdę skończmy z mitem bóg wie czego- to 4- letnie auto klasy średniej z dieslem w manualu - po 4 -5 latach wartość rezydualna takiego samochodu oscyluje w granicach 40-50% ceny wyjściowej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Jeszcze raz powtórzę: patrząc na to jak jest zbudowany (skomplikowany) silnik benzynowy 2.0 w Giulii, nie mam żadnych oporów, żeby kupić diesla.
    Mając już jakieś doświadczenie z nowymi dieslami FIAT'a, zaryzykuję stwierdzenie, że będzie znacznie trwalszy niż benzyniak.

    - - - Updated - - -




    - - - Updated - - -

    .
    Tu ciągle o jakiejś trwałości i ogromnych przebiegach- już napisałem wcześniej - tak spoko macie racje, ale zacznijcie współczesnego diesla ujeżdżać po mieście jak to robi około 90% użytkowników samochodów. no i ZONK.
    Współczesny diesel jest dobry ale w trasę do tłuczenia tysięcy kilometrów a nie do kręcenia wokół komina. Jak myślicie dlaczego z ofert nowych autek klasy A i B zniknęły niemal wszystkie małe diesle?

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Kolega chce kupić giulie a nie auto klasy a czy b do kręcenia po mieście. Auto kosztowało 180-200tys, wiec jest wystawione za polowe ceny. Czyli tak jak napisałeś.
    Nie ciągnijmy już tematu. Każdy ma swoje preferencje i to szanujmy. Ważne, ze w jednym jesteśmy zgodni. Giulia (nie ważne jaka) to słuszny wybór i tyle.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czekam na ofertę z papisu. Mam mieć ją po weekendzie, przedstawię Wam, w podzięce za zainteresowanie i zwrócenie uwagi na wiele aspektów (ja jakoś zapomniałem że ta giulia z 2016 może mieć jakieś małe dziecięce przypadłości), itd itd.
    sporo tego do przemyślenia, jak będzie spoko to zostanie to co najważniejsze, czyli samemu zobaczyć jak to jeździ i brzmi.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Było Fiat Stilo, AR147, AR159 1.9JTDm, Ford Mondeo MK4, jest Hyundai i40 crdi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Czekam na ofertę z papisu. Mam mieć ją po weekendzie, przedstawię Wam, w podzięce za zainteresowanie i zwrócenie uwagi na wiele aspektów (ja jakoś zapomniałem że ta giulia z 2016 może mieć jakieś małe dziecięce przypadłości), itd itd.
    sporo tego do przemyślenia, jak będzie spoko to zostanie to co najważniejsze, czyli samemu zobaczyć jak to jeździ i brzmi.
    Jestem bardzo ciekaw oferty, ale polecam zerknąć w stronę salonu fca w bielsku. Za podobne pieniądze masz do wyboru kilkanaście aut, do tego wszystkie z grzankami stolkami i elektryka foteli. Zszedlem już do <100k w rozmowie z nimi na początku roku, ale niestety musiałem wstrzymać zakup. Teraz wystawiam swojego i40 i jak tyko się sprzeda/zrobi cesja to kupuje jeden z ich egzemplarzy. Wrzucam przykładowy link, ale na placu mają sporo więcej aut niż w ogłoszeniach.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Ad23g.html

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory