Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Papis mial 2 biale jeszcze. Jedna manual druga automat. Abacar musisz sie przejechac. Ja tez czytalem forum zanim kupilem i dziwilo mnie, ze tu tak po tym dieslu jada. Pertyn czy inne testy, ktore ogladalem byly bardziej optymistyczne. Przejechalem sie i dla mnie jest ok. Kultura pracy wysoka, jak klpepanie diesla nie przeszkadza to jest ok. Co do ceny, to realnie 90tys bym proponowal. Za C klase z motorem OM651 i wzglednym wyposazeniem trzeba dac 110tys w gore. Wiec giulia za 90tys to spoko cena. Do tego przebieg symboliczny i sensowne wyposazenie. Jak wsiadam do bussines, to ciesze sie z wyboru lepiej wyposazonej uzywki. Mam polskory, wykonczenie alu z textura, hk (detale jak glosniki w drzwiach czy ramki wokol glosnikow niskotonowych), szklany dach, ciemne szyby, nakladki na pedaly, podswitlane klamki, duzy wyswietlacz miedzy zegarami. Niby detale, ale zdecydowanie zmieniaja odbior samochodu. To oczywiscie moja opinia, tyle ze ja bardzo zwracam uwage na takie detale. Najtansza wersja w porownaniu do podstawy C klasy (classic mialem w203) odstaje od klasy premium w moich oczach. Po dodaniu kilku detali jest to wnetrze bardzo przyjemne.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja tez czytalem forum zanim kupilem i dziwilo mnie, ze tu tak po tym dieslu jada
    Nie ma się czym przejmować. W 2007 gdy pojawiłem się z Brerą 2.4 na innym forum AR to też wszyscy jechali że jak można diesla w Brerze kupić....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    No to ja dorzuce drugi biegun. Automatami jeżdzę od ponad dekady. Wiem, że są lepsze, szczególnie ten ZF (dużo fajniejsza skrzynia niż dwusprzegłowe dsg moim zdaniem), ale ja celowo szukałem manuala. Dlaczego? Dlatego, że to już była ostatnia szansa na manuala w moim życiu (auto na 4 lata). Kupiłem i nie żaluje.
    Dokładnie tak samo myślałem wybierając manuala w 2.2. Również witam

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    [MENTION=66629]Abacar[/MENTION] - zwróć uwagę na wspomniane w tym wątku "choroby wieku dziecięcego" . Poczytaj wątek zbiorczy o usterkach. Trochę tego było, zwłaszcza w pierwszych latach: nieszczelne lusterka i wariujący przez to czujnik temperatury, odpadające klapki spryskiwaczy reflektorów, świszczące uszczelki przy większych prędkościach itp.
    Do tego radio ze starym softem, bez Android Auto/Carplay.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    A od którego rocznika skończyły się "choroby wieku dziecięcego"? Szczególnie chodzi mi o AR Giulia Veloce Q4.
    Widzę, że jest sporo modeli z 2019 (a nawet 2018) oferowanych w salonach a ceny zdecydowanie niższe niż model 2020.
    Czy ten poliftowy model aż tak bardzo różni się od poprzednich?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Bo Giulia z dieslem 2.2 i manualną skrzynią to taki bezpieczny zakup na lata.
    Tym się m.in. kierowałem kupując swoją.

    Odnośnie cen: zanim kupiłem, obserwowałem rynek Giulii od początku wprowadzenia do sprzedaży.
    I faktem jest, że Giulia bardzo mocno trzyma ceny, szczególnie wersje krajowe, bezwypadkowe od dilerów.
    Te co stoją w FCA Bielsko to często są auta z tzw. pierwszych rąk (po kierownictwie np.), bezwypadkowe, z minimalnymi przebiegami i krótką, np. tylko roczną eksploatacją, to nie są demówki ani zastępcze. Takie informacje od nich dostałem. O szczegóły na pewno trzeba pytać indywidualnie.
    Do tego można dostać roczną gwarancję/rękojmię. To są złe oferty?

    I teraz odwieczny dylemat: mając np. 110 tys. zł., lepiej kupić Giulię 2.2 180 KM z minimalnym przebiegiem, po krótkiej eksploatacji w stanie niemal idealnym, czy może lepszy jest fabrycznie nowy Golf TSI 1.5 130 KM/Civic 180 KM itp. kompakt?
    Każdy musi ocenić sam.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 13-05-2020 o 13:46

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    I teraz odwieczny dylemat: mając np. 110 tys. zł., lepiej kupić Giulię 2.2 180 KM z minimalnym przebiegiem, po krótkiej eksploatacji w stanie niemal idealnym, czy może lepszy jest fabrycznie nowy Golf TSI 1.5 130 KM/Civic 180 KM itp. kompakt?
    Każdy musi ocenić sam.

    Nie no tutaj nie ma nawet porównania i dylematu żadnego

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Te co stoją w FCA Bielsko to często są auta z tzw. pierwszych rąk (po kierownictwie np.), bezwypadkowe, z minimalnymi przebiegami i krótką, np. tylko roczną eksploatacją, to nie są demówki ani zastępcze. Takie informacje od nich dostałem. O szczegóły na pewno trzeba pytać indywidualnie.
    Do tego można dostać roczną gwarancję/rękojmię. To są złe oferty?
    Według mnie w Bielsku przy FCA stoi masa takich Giulii/Stelvio z wycenami z kosmosu. W ostatni weekend widziałem Giulie Veloce z 2017roku z przebiegiem koło 50tys km za 160k zł gdzie nową 2 lata nowszą od innego dilera można mieć za 10k więcej (wyposażenie +- takie same/podobne) więc nie wiem tak szczerze kto im to kiedykolwiek kupi. To samo z Giuliami w Dieslu - stoi tam juz od prawie 2 lat ten sam egzemplarz który opuścili może kilka tysięcy w przeciągu tych 2 lat i też nikt im tego nie kupuje. Jeśli chodzi o FCA Bielsko to jest niby centralą ale zawsze sprawiają wrażenie jakby nie zależało im wogóle żeby cokolwiek sprzedać Nie polecam.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Jak szukałem Giulii dla siebie to miałem wrażenie, że w ogóle sprzedawcom nie zależy na sprzedaży tych aut.
    Ot, podejście: chcesz to bierz.
    Kupujący za gotówkę, to miałem wrażenie, że w ogóle jakimś złem dla nich są.

    Odnośnie FCA: tam ciągle mają fajnie doposażoną, Giulię Super, czarny Vulcano, rocznik 2016, wersję manualną 2.2 180 KM, bez przebiegu i chyba nawet nie rejestrowaną. Cena ani drgnie.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    teraz właśnie czytam wątek o chorobach wieku dziecięcego. Kurde sporo tego jest.
    Relatywnie chyba standardowo, ale do poczytania, co do fca, patrzyłem na ich ofertę, ceny u nich stoją jak stały od ponad pół roku jak patrzę (może coś mi umknęło).
    nie gadajmy o nowych golfach, czy hondach, czy tam cokolwiek, nie krytykuje czy coś, tylko ja już 3,5 alfy miałem i będę miał kolejną. To jest raczej szach mat. I tak też będzie w przyszłości chyba że romans z 'francuzami' będzie serwował alfopodobne twory - to wtedy się zastanowię.
    Znalazłem gdzieś zestawienie głośności w środku, przepraszam nie mam linka, ale diesel alfy nie był znacząco głośniejszy od wersji z benzyną (był, ale nie rząd dziesiątek wartości). W oklicach wwa luźno mogę pojedździć automatem, jako jazda testowa, szukam manuala

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    teraz właśnie czytam wątek o chorobach wieku dziecięcego. Kurde sporo tego jest.
    Relatywnie chyba standardowo, ale do poczytania, co do fca, patrzyłem na ich ofertę, ceny u nich stoją jak stały od ponad pół roku jak patrzę (może coś mi umknęło).
    nie gadajmy o nowych golfach, czy hondach, czy tam cokolwiek, nie krytykuje czy coś, tylko ja już 3,5 alfy miałem i będę miał kolejną. To jest raczej szach mat. I tak też będzie w przyszłości chyba że romans z 'francuzami' będzie serwował alfopodobne twory - to wtedy się zastanowię.
    Znalazłem gdzieś zestawienie głośności w środku, przepraszam nie mam linka, ale diesel alfy nie był znacząco głośniejszy od wersji z benzyną (był, ale nie rząd dziesiątek wartości). W oklicach wwa luźno mogę pojedździć automatem, jako jazda testowa, szukam manuala
    Tu nie chodzi o głośność, ale o barwę/rodzaj dźwięku. Jechałem 150 konną Giulią w manuala i krótko pisząc np. BMW serii 3 w benzynie, było jak dla mnie dużo lepszym samochodem, a ciekawszy dzwięk miały i Giulietta i Lancer i BMW itd (wszystko silniki benzynowe).
    Zdecydowanie silnik nie pasował mi do tego samochodu i płacąc ok. 100kzł otrzymałbym samochód, z którego byłbym wiecznie nieco niezadowolony.. a chyba nie o to chodzi.
    Samochód prowadził się rewelacyjne, bez dwóch zdań, skrzynia chodziłą fantatstycznie, samochód był w miarę cichy i dobrze wykonany, ale po pierwsze dźwięk przy przyspieszaniu był zwyczajnie nieciekawy, a koni też mało - miałem wrażenie, że zdecydowanie lepiej zbiera się Giulietta 120PS czy Lancer 143PS (obie benzyny).
    Co do porównanie nowego Golfa za 110k i używanej Giuli.. Za 110kzł, to można kupić nowego Passata (za 120kzł w cenniku jest np. Elegance, 190PS, z autoamtem), więc porównanie trochę na siłę.
    Poza tym, zawsze można kupić 3 letniego Mercedesa E-klasę w tej cenie, albo Jaguara itp. - wybór w tej cenie jest bardzo duży.
    Może mi się wydaje, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest pewien problem w wyborze Pb vs Diesel. Otóż wersja 200KM benzynowa spala prawdopodobnie ze 2-3l więcej jak ekwiwalentny diesel. Na przestrzeni 100kkm robi się jakaś kwota, i dokładnie te dwie sprawy, były dla mnie krytyczne przy wyborze auta.
    Aha - nie piszę, że Giulia w dieslu, to złe auto, ale piszę o moich odczuciach i o tym, co dowiedziałem się na Forum.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 13-05-2020 o 16:47

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Z Bielska brałem dwa auta używane: Deltę i Ypsilona. Na oba była roczna rekojmia. W ypsilonie bez problemu w ciągu tego roku wymienili wahacz na ich koszt. W Delcie wymienil element ozdobny. Także co jak co da się od nich egzekwować swoje prawa łatwo i są pomocni jak jest się pewny siebie. co do choroby wieku dziecięcego to w ciągu roku moim zdaniem winno to wyjść tylko powstaje pytanie czy łatwiej będziesz dochodzić swoich praw od Pabisa czy serwisu przy centrum sprzedaży.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory