Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    [MENTION=82849]piotruś1[/MENTION]
    a to co mazda robi jest ci znajome? wyczytałem że te silniki z rodziny skyactive mają właśnie stopień sprężania jak w dieslu, a to zwykłe benzyny...

    sorry za off top ale sie zaciekawiłem zwyczajnie

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ale nie mają turbo, więc ich dynamika jest słaba - brak Nm

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Ta firma - PAPIS - odkupiła ode mnie Fiestę full opcję. Gość przyjechał i sprawdził dokładnie wszystko. Bardzo profesjonalny.

    Odnośnie Giulia w dieslu.
    Gdyby była taka w ofercie FCA, to bym w styczniu ją zamówił.
    Manual to 100% zabawy więcej.
    Diesel to 100% mocniejsze wciskanie w fotel. Liczą się tylko Nm.

    W każdym samochodzie miałem ogrzewanie postojowe. W dieslu załatwia ono ogrzewanie silnika i jego głośną pracę. Dodatkowo bardzo przyjemnie, od października do marca, wchodzić do ciepłego samochodu.

    Zmiana oprogramowania silnika załatwi sprawę dynamiki.

    I co z tego, że samochód długo stoi. Olej syntetyczny to nie masło.

    Brać i cieszyć się ostatnim manuałem.
    4 letni diesel tej klasy i manualu-= max 80- 85 tys- wyposażenie? za to płaci klient przy zakupie nóffki. kolejnego mało to interesuje- takie sa prawa rynku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    [MENTION=82849]piotruś1[/MENTION]
    a to co mazda robi jest ci znajome? wyczytałem że te silniki z rodziny skyactive mają właśnie stopień sprężania jak w dieslu, a to zwykłe benzyny...

    sorry za off top ale sie zaciekawiłem zwyczajnie
    co z tego jak każde z nich pali jak turbobena a jedzie jakby było 90 koni wolnossące- ot chwyt marketingowy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Alfy tez nie idą. Bo są zle?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    co to wnosi do tematu?
    ja już Ci napisałem nie mam nic do diesla jako takiego ale diesla zabiła nie moda na bene tylko ekologia oraz coraz mniejsza trwałość- gdyby nie to na bene nikt by się nawet nie popatrzył. prawda jest taka że statystyczny użytkownik robi około 10-15 tkm rocznie z tego przypada 95% na miasto- żaden DPF tego nie przeżyje. tu tkwi problem. Proszę nie wyjeżdżajcie ze można wyciąć tak można jak i jeździć MPK.
    Wielu tu patrzy na diesla z perspektywy początku lat 2000 i wcześniej- inna bajka inne koszty.

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Napisał Dareek
    możesz pisać co chcesz ale statystyki awaryjności (nie tylko mowa o samym silniku ale i osprzęcie diesla), w tym i sprzedaży są bezlitosne. .
    Podaj źródło albo chociaż argumenty.
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Daruj sobie tą mantrę na okrągło- pierwsze lepsze dane sprzedaży nowych aut i pierwszy lepszy komis - zapytaj jak "idą" diesle- nikt się nawet nie popatrzy.
    Czyli bajki ciotki Adelajdy.. Typowe. No ale cóż zrobisz. Czasami się nie dziwię, że ludzie odpuszczają wątek.. Warto popracować nad kulturą rozmowy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja już Ci napisałem nie mam nic do diesla jako takiego ale diesla zabiła nie moda na bene tylko ekologia oraz coraz mniejsza trwałość- gdyby nie to na bene nikt by się nawet nie popatrzył. prawda jest taka że statystyczny użytkownik robi około 10-15 tkm rocznie z tego przypada 95% na miasto- żaden DPF tego nie przeżyje. tu tkwi problem. Proszę nie wyjeżdżajcie ze można wyciąć tak można jak i jeździć MPK.
    Wielu tu patrzy na diesla z perspektywy początku lat 2000 i wcześniej- inna bajka inne koszty.
    Zapytał bym o dane, ale zaraz znowu będziesz robił umizgi lub atakował... więc chyba odpuszczę.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 14-05-2020 o 11:35

  5. #75
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    1. moda. Była moda na diesle i czarne, teraz benzyny i białe. Akurat w EU mamy na tyle regulowany rynek prawnie i finansowo, że różnice się mocno zacierają i trzeba wybór przemyśleć pod swoim kątem

    2. opinie kształtuje nie większość a głośność komisach idą samochody za 15-16k od 12 lat w górę. Zawsze tak było. No sorry, w tej klasie/kasie w większości to sa już padaki, kupione u Turka za 1/3 ceny wywoławczej albo po-leasingowe dojechane przez 2' i 3' właściciela. Także pole do powstawanie legend ludowych na temat awaryjności i kosztów utrzymania jest znaczne.

    3. Pamiętajcie, że 1 narzekający jest głośniejszy niż 10 zadowolonych.
    moje opinie sobie kształtuje na podstawie doświadczeń znanych mi osób- przykre ale każdy kto ma w miarę nowego diesla (do ok 3 lat) ma mniejsze lub większe kłopoty właśnie przez ekologię i użytkowanie auta w mieście- nie zawsze ma się czas na "dbanie" o ekologię potem lawet a i ASO lub inny warsztat. Po przebiegu rzędu 150 tkm dochodzą kłopoty z osprzętem typu wtryski turbo dwumas. Rozrządy nawet łańcuchowe tez nie nalezą do trwałych a ich zmiana wymaga w większości wyjęcia silnika- komukolwiek 20 lat temu gdyby ktoś to powiedział to za głowę by się złapał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Czyli bajki ciotki Adelajdy.. Typowe. No ale cóż zrobisz. Czasami się nie dziwię, że ludzie odpuszczają wątek.. Warto popracować nad kulturą rozmowy.

    - - - Updated - - -



    Zapytał bym o dane, ale zaraz znowu będziesz robił umizgi lub atakował... więc chyba odpuszczę.
    no widzisz jak szybko się uczysz że nie ma co wpierniczać się zbędnym tekstem w wątki.

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dareek najpierw powołujesz się na nieubłagalne statystki, a jak ktoś o nie pyta, to się okazuje, że ich nie ma
    I jak tu rozmawiać?
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 14-05-2020 o 11:57

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przepraszam za formę, statystyki:
    Porównanie liczby rejestracji nowych pojazdów z silnikiem diesla i benzynowym w krajach UE*
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wrotek Piotr  Microsoft Teams.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	190.3 KB
ID:	269294

    *dotyczy krajów Unii Europejskiej z wyłączeniem Malty
    Źródło: The European Automobile Manufacturers’ Association, acea.be


    źródła:
    https://www.bankier.pl/moto/diesel-v...rozjezdza-356/
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...uropie/n7whnf9
    https://biznestuba.pl/biznes-na-zywo...ja-statystyki/

    +kilka innych stron, przeczytałem, mocno na utartych schematach te wypociny. ale liczby to liczby.
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 14-05-2020 o 12:24 Powód: forma

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dzięki za źródła. Co z tej statystyki wynika?

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie będę się wtrącał w dyskusję, miałem i diesle i benzyny, każdy z nich miał plusy i minusy. Warto jednak zauważyć, że jak na razie jeszcze większość aut na naszych drogach to auta sprowadzone, często ze "zmodyfikowanym" licznikiem takk aby było mniej niż 200 tys. km. A jak sprawdzamy w historii, mają one po 350-400 tys., podlegają normalnemu zużyciu z czego wynikają różne uszkodzenia i niedomagania, a opinia się tworzy, że przy małych przebiegach się sypią.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    4 letni diesel tej klasy i manualu-= max 80- 85 tys- wyposażenie? za to płaci klient przy zakupie nóffki. kolejnego mało to interesuje- takie sa prawa rynku
    Mocno spłycasz temat, jak typowy kupujący.
    Spójrz teraz jako sprzedający: gdybyś kupił za 200 tys. dobrze wyposażoną Giulię i praktycznie nie używał (auto bezwypadkowe, bezkolizyjne, itd.), to po 4 latach sprzedałbyś za 80 tys.?

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory