Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja tez miałem dylemat czy brać z bielska z FCA z gorszym wyposażeniem, czy z prywatnej ręki z lepszym. Finalnie fca miało w cenie poniżej 100tys tylko albo super z halogenami, albo wersje golas. Teraz widzę, od marca z cenami poszli w dol. Ja brałbym ta z bielska. 50tys to spora różnica przy przebiegu jak dużo jeździsz. Robiąc 35tys rocznie po 4 latach masz w tej z fca przy odsprzedaży poniżej 200tys km na blacie. Do tego sprowadzone trudniej będzie sprzedać. Sam mam sprowadzone i coś malowane, ale wybrałem świadomie bo wyposażenie jest o niebo lepsze. Tutaj obie maja podobne. Jak jeździsz 20-25tys rocznie, to tańsza tez jest dobra opcja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #202
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=71660]master85[/MENTION] tak po zdjęciach, w BB masz dodatkowo podgrzewane fotele/kierownicę i fotele elektryczne, no i połowę przebiegu, w Szczecinie nie. w Szczecinie na liście wyposażenia błędnie wymienili "Tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC", nie ma tego i nie dołożysz (manualna skrzynia)
    Sprawdź sobie na wszelki wypadek w VIN dekoderze opcje, tak na szybko looknąłem potwierdziłem duży ekran w BB i kamerę.DO tego wyszło że w BB masz średnie audio, w Szczecinie podstawowe. W obu masz DAB i NAVI.

    Czyli podsumowując, BB ma przewagę Audio średnie, podgrzewane siedzenia, elektryczne fotele, podgrzewana kiera i niższy przebieg, do tego w BB masz pełną fakturę VAT, auto z PL, a w Szczecinie auto włoskie i tylko VAT marża, jeśli na firmę bierzesz to już praktycznie nie ma o czym mówić. Ponad to auto jednak z polskiej dystrybucji, co przy odsprzedaży jednak może mieć jakieś tam małe znacznie. Kolejna sprawa jesteś z Rabki, do BB masz blisko, pewnie nawet tu byś serwisował (cena roboty w BB jest dużo niższa niż w większości ASO, przynajmniej tych z dużych miast).
    Jeśli chodzi o tą rękojmię, to kolega kupował już 3 auta w BB właśnie takie po kadrze manadżerskiej z tego typu przebiegami/wiekiem (156V6, 159JTDM i 159TBi) i robili mu bez problemów wszystko jak na gwarancji.

    Ja z tych 2 brałbym BB bez zastanowienia. A jak już będziesz po auto, to wpadnij do mnie pokazać, w lepszej cenie zaoferuję Ci dezaktywator S&S jeśli byś chciał - 5 minut od FCA dwupasem na Cieszyn ma obrzeżach BB mam firmę.

    AHA, jakby klapa marnie się podnosiła to w BB pewnie dasz radę wysępić w cenie wymianę sprężyn na poprawione (2019), tłumika i jakiegoś tam jeszcze elementu - przećwiczyłem ich z tego i u mnie teraz jest jak należy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-11-2020 o 14:29
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #203
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Poniżej podstawowe dane obu aut, jeśli potrzebujesz mogę Ci na maila wysłać dokładne wyposażenie obu samochodów (nie chcę zaśmiecać forum) jeśli jesteś zainteresowany wyślij mi swój email na PW

    Nr nadwozia ZAREAECUXH7517264
    model 620PRJ001000 (6S)
    Podanie modelu GIULIA 2.2 DS 180HP MT RWD SUPER
    Data produkcji 18/07/2016
    Początek obowiązywania gwarancji 28/02/2017
    Podwozie 7517264
    numer siln. 7775568
    Karoseria 3007701
    ALMC 000 WYPOSAŻENIE RYNKU (000)
    AM 00 WYPOSAŻENIE RYNKU (WŁOCHY/EUROPA ŚRODKOWA)
    CAM MA TYP SKRZYNI B. (MECHANICZNA)
    CC 2.2 POJ.CYLINDRÓW (2.2 DS)
    CMB DS ZBIORNIK PALIWA (DIESEL)
    COLEST 035 KOLOR ZEWNĘTRZNY (GRAPHITE GREY)
    COLINT 409 KOLOR WEWNĘTRZNY (SKÓRA/TKANINA SPORT KOLOR JASNOBRĄZOWY)
    ECO CF6 EKOLOGIA (LIM.CEE FASE 6)
    G SX KIEROWNICA (STR.LEWA )
    KW 132 MOC (180 HP)
    L L1 POZIOM WYPOSAŻENIA (SUPER)
    MODSER 6200 MODEL SERIA (6200)
    MY 17 ROCZNIK (model 2017)
    TC 3V TYP NADWOZIA (BN. 3 BRYŁOWA)
    TT RWD TYP TRAKCJI (TYLNY NAPĘD (RWD))

    Nr nadwozia ZARGAEDU007510976
    model 620PRJ001000 (6S)
    Podanie modelu GIULIA 2.2 DS 180HP MT RWD SUPER
    Data produkcji 20/05/2016
    Początek obowiązywania gwarancji 27/06/2016
    Podwozie 7510976
    numer siln. 7657943
    Karoseria 3001413
    ALMC 000 WYPOSAŻENIE RYNKU (000)
    AM 00 WYPOSAŻENIE RYNKU (WŁOCHY/EUROPA ŚRODKOWA)
    CAM MA TYP SKRZYNI B. (MECHANICZNA)
    CC 2.2 POJ.CYLINDRÓW (2.2 DS)
    CMB DS ZBIORNIK PALIWA (DIESEL)
    COLEST 035 KOLOR ZEWNĘTRZNY (GRAPHITE GREY)
    COLINT 409 KOLOR WEWNĘTRZNY (SKÓRA/TKANINA SPORT KOLOR JASNOBRĄZOWY)
    ECO CF6 EKOLOGIA (LIM.CEE FASE 6)
    G SX KIEROWNICA (STR.LEWA )
    KW 132 MOC (180 HP)
    L L1 POZIOM WYPOSAŻENIA (SUPER)
    MODSER 6200 MODEL SERIA (6200)
    MY 17 ROCZNIK (model 2017)
    TC 3V TYP NADWOZIA (BN. 3 BRYŁOWA)
    TT RWD TYP TRAKCJI (TYLNY NAPĘD (RWD))

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Można też samemu sobie sprawdzić przez https://s.agencja-art.pl/jeep/ (niech nie myli nazwa, dla AR też działa ).

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Można też samemu sobie sprawdzić przez https://s.agencja-art.pl/jeep/ (niech nie myli nazwa, dla AR też działa ).
    Faktycznie działa. A gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji? Bo takich danych tam nie znalazłem.

  6. #206
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Faktycznie działa. A gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji? Bo takich danych tam nie znalazłem.
    Ja tego też nie wiem. Dodatkowo u mnie produkcja późny 2018 a mam wpisany MY2017. Z resztą nie tylko ja tak mam hahaha

    Ale tak poza tym to sensowne dane.

  7. #207
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=71660]master85[/MENTION] tak po zdjęciach, w BB masz dodatkowo podgrzewane fotele/kierownicę i fotele elektryczne, no i połowę przebiegu, w Szczecinie nie. w Szczecinie na liście wyposażenia błędnie wymienili "Tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC", nie ma tego i nie dołożysz (manualna skrzynia)
    Sprawdź sobie na wszelki wypadek w VIN dekoderze opcje, tak na szybko looknąłem potwierdziłem duży ekran w BB i kamerę.DO tego wyszło że w BB masz średnie audio, w Szczecinie podstawowe. W obu masz DAB i NAVI.

    Czyli podsumowując, BB ma przewagę Audio średnie, podgrzewane siedzenia, elektryczne fotele, podgrzewana kiera i niższy przebieg, do tego w BB masz pełną fakturę VAT, auto z PL, a w Szczecinie auto włoskie i tylko VAT marża, jeśli na firmę bierzesz to już praktycznie nie ma o czym mówić. Ponad to auto jednak z polskiej dystrybucji, co przy odsprzedaży jednak może mieć jakieś tam małe znacznie. Kolejna sprawa jesteś z Rabki, do BB masz blisko, pewnie nawet tu byś serwisował (cena roboty w BB jest dużo niższa niż w większości ASO, przynajmniej tych z dużych miast).
    Jeśli chodzi o tą rękojmię, to kolega kupował już 3 auta w BB właśnie takie po kadrze manadżerskiej z tego typu przebiegami/wiekiem (156V6, 159JTDM i 159TBi) i robili mu bez problemów wszystko jak na gwarancji.

    Ja z tych 2 brałbym BB bez zastanowienia. A jak już będziesz po auto, to wpadnij do mnie pokazać, w lepszej cenie zaoferuję Ci dezaktywator S&S jeśli byś chciał - 5 minut od FCA dwupasem na Cieszyn ma obrzeżach BB mam firmę.

    AHA, jakby klapa marnie się podnosiła to w BB pewnie dasz radę wysępić w cenie wymianę sprężyn na poprawione (2019), tłumika i jakiegoś tam jeszcze elementu - przećwiczyłem ich z tego i u mnie teraz jest jak należy.
    Jak tylko zakupie w styczniu to na pewno podjadę nie tylko na S&S ale też na aktywację trybu RACE
    a co z tłumikami jest nie halo w roczniku 2016? Nic o tym nie słyszałem.
    dzięki za przydatne informacje

  8. #208
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Domyślam się, że nie chodzi o tłumik wydechu tylko sposób podtrzymywania tylnej klapy po otwarciu.
    Klapa otwiera się prawidłowo, tyle że ma za słabe sprężyny i potrafi się przymknąć, jak samochód stoi na pochyleniu.
    Przypadłość znana, nie dotyczy tylko rocznika 2016.
    Za otwarcie klapy odpowiadają sprężyny, za tłumienie otwarcia takie małe amortyzatorki.

  9. #209
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Faktycznie działa. A gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji? Bo takich danych tam nie znalazłem.
    można dość dokładnie estymować po VINie - po ostatnich 5 cyfrach (GIulia) i w przypadku Stelvio dodatkowo 6 znaku od końca ma znaczenie

    a ten VIN dekoder chyba codziennie w jakimś wątku jest podlinkowywany (do tego na facebooku alfaholików) od 2 miesięcy, ale widzę że za każdym razem ktoś robi wielkie oczy haha

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    Jak tylko zakupie w styczniu to na pewno podjadę nie tylko na S&S ale też na aktywację trybu RACE
    a co z tłumikami jest nie halo w roczniku 2016? Nic o tym nie słyszałem.
    dzięki za przydatne informacje
    W dieslach z MT6 race robi taki sam tryb jak N przez wszystkie ustawienia, tylko w Race wyłącza ESC. próbowane w aucie z 2016r w 2020 bardzo mocno poupdatowanym i dalej to samo. będę starał się dowiedzieć, bo w AT8 spoko po updatach.

    mocne sprężyny dadzą to będzie walić, stąd tłumiki klapy bagażnika muszą być inne/ mocniejsze żeby ładnie wyhamowywały i dochodziły do końcowej pozycji. w klapie 2016 chyba nie ma w ogóle wygłuszenia wklejonego - puszka totalna - warto jakis pasek maty butylowej wkleić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #210
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    można dość dokładnie estymować po VINie - po ostatnich 5 cyfrach (GIulia) i w przypadku Stelvio dodatkowo 6 znaku od końca ma znaczenie

    a ten VIN dekoder chyba codziennie w jakimś wątku jest podlinkowywany (do tego na facebooku alfaholików) od 2 miesięcy, ale widzę że za każdym razem ktoś robi wielkie oczy haha

    - - - Updated - - -


    W dieslach z MT6 race robi taki sam tryb jak N przez wszystkie ustawienia, tylko w Race wyłącza ESC. próbowane w aucie z 2016r w 2020 bardzo mocno poupdatowanym i dalej to samo. będę starał się dowiedzieć, bo w AT8 spoko po updatach.

    mocne sprężyny dadzą to będzie walić, stąd tłumiki klapy bagażnika muszą być inne/ mocniejsze żeby ładnie wyhamowywały i dochodziły do końcowej pozycji. w klapie 2016 chyba nie ma w ogóle wygłuszenia wklejonego - puszka totalna - warto jakis pasek maty butylowej wkleić.
    Ja mam chyba lewy VIN. Albo trzeba te ostatnie cyfry jakoś rozszyfrować? Mój kończy się na 06400. A mam B-Tech ogłoszony dopiero we wrześniu 2018.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory