Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #211
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przepraszam 6 cyfrach w Giulii i 6 znaku + 5 cyfrach w Stelvio
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #212
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Domyślam się, że nie chodzi o tłumik wydechu tylko sposób podtrzymywania tylnej klapy po otwarciu.
    Klapa otwiera się prawidłowo, tyle że ma za słabe sprężyny i potrafi się przymknąć, jak samochód stoi na pochyleniu.
    Przypadłość znana, nie dotyczy tylko rocznika 2016.
    Za otwarcie klapy odpowiadają sprężyny, za tłumienie otwarcia takie małe amortyzatorki.
    A jak się tobie Giulia sprawuje? Bo widzę że dieselek posiadasz. Jak wrażenia? już po programie czy jeszcze przed? masz aktywowany tryb RACE? Jak się jeździ bez kagańca?

  3. #213
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jak wspomniałem narazie update do Race w 2016 2.2 MT6 nikomu chyba się nie udał. Problem jest podejżewam w tym, że nie wyskakują tak nowe niektóre updaty (np ECU), jak do odpowiedników z AT8. Updaty niestety obecnie wgrywa się on-line - dostępne jest tylko to co zaoferuje FCA do danego kongigu sprzętu i innych wersji firmwaru. Czasem można trochę więcej wgrać jeśli zrobi się dodatkowe procedury, wszystko poupdatuje, ale gdzieś to się kończy. Na forach zagranicznych niestety takie same przypadki z MT6. Tak więc raczej nie nastawiaj się że będzie to działało, no chyba że zaakceptujesz to, że auto będzie jeździło we wszystkich trybach DNAR tak samo jak w N, a tylko Race wyłączy ESC.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #214
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    A jak się tobie Giulia sprawuje? Bo widzę że dieselek posiadasz. Jak wrażenia? już po programie czy jeszcze przed? masz aktywowany tryb RACE? Jak się jeździ bez kagańca?
    Mam diesla, kupiłem w FCA BB.
    Sprawuje się rewelacyjnie. Jeździ bajecznie.
    Miałem wcześniej Bravo z silnikiem 2.0 po czipie w Gliwicach na 208 KM i 410 Nm.
    Porównując oba silniki to ten 2.0 FIAT'a ma fajniejsze brzmienie, jednak ciszej, spokojniej i kulturalniej pracuje 2.2 w Alfie.
    Oba spalają podobnie: 5,5-6,5 w trasie, w mieście nie jeżdżę, to nie wiem.
    Silnik Giulii lepiej rozwija moc, pozwala na znacznie lepszy start niż 2.0 w Bravo, pewnie to też zasługa napędu na tył.
    Dopiero powyżej 150-170 km/h zaczyna jakby brakować tchu (ale żeby to stwierdzić to trzeba mieć bezpośrednie porównanie z czymś innym).
    Bravo po czipie nawet powyżej 200 km/h wykazywał chęć do przyspieszania. Właściwie przyśpieszał bez wysiłku do licznikowych 230-240 km/h. To była taka niepozorna petarda.
    Seryjna Alfa tak nie potrafi. Potrzebny jest czip. Tyle, że trzeba bardzo uważać, bo w wersji manualnej jest skrzynia Getrag z ograniczonymi możliwościami odnośnie Nm.
    Do tego silnik jest aluminiowy, więc trzeba też uważać, żeby nie przegrzać termicznie.
    Program musi być napisany "z głową", t.zn. moc można pociągnąć w okolice 210-220 KM ale przebieg momentu musi być bardzo ostrożny z max'em w okolicy 420 Nm.
    Taki program proponują Holendrzy ze squadry: https://squadra-tuning.nl/chiptuning...-2-180-pk-6mt/
    U nas jak zrobiłem rozeznanie to mało kto ogarnia te silniki i przeważnie nie ma wiedzy, o której tu piszę.
    Większość tunerów idzie na łatwiznę, wgrywają programy ma 220-230 KM i 470-500 Nm co po prostu prędzej czy później zabije skrzynię manualną.
    Program chciałbym zrobić, jednak taki "z głową" jak miałem w Bravo.
    Tryb RACE w aucie około 200 KM mnie nie kusi. To jest tylny napęd, wolę mieć kaganiec elektroniczny. Przynajmniej na razie.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 19-11-2020 o 10:29

  5. #215
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Mam diesla, kupiłem w FCA BB.
    Sprawuje się rewelacyjnie. Jeździ bajecznie.
    Miałem wcześniej Bravo z silnikiem 2.0 po czipie w Gliwicach na 208 KM i 410 Nm.
    Porównując oba silniki to ten 2.0 FIAT'a ma fajniejsze brzmienie, jednak ciszej, spokojniej i kulturalniej pracuje 2.2 w Alfie.
    Oba spalają podobnie: 5,5-6,5 w trasie, w mieście nie jeżdżę, to nie wiem.
    Silnik Giulii lepiej rozwija moc, pozwala na znacznie lepszy start niż 2.0 w Bravo, pewnie to też zasługa napędu na tył.
    Dopiero powyżej 150-170 km/h zaczyna jakby brakować tchu (ale żeby to stwierdzić to trzeba mieć bezpośrednie porównanie z czymś innym).
    Bravo po czipie nawet powyżej 200 km/h wykazywał chęć do przyspieszania. Właściwie przyśpieszał bez wysiłku do licznikowych 230-240 km/h. To była taka niepozorna petarda.
    Seryjna Alfa tak nie potrafi. Potrzebny jest czip. Tyle, że trzeba bardzo uważać, bo w wersji manualnej jest skrzynia Getrag z ograniczonymi możliwościami odnośnie Nm.
    Do tego silnik jest aluminiowy, więc trzeba też uważać, żeby nie przegrzać termicznie.
    Program musi być napisany "z głową", t.zn. moc można pociągnąć w okolice 210-220 KM ale przebieg momentu musi być bardzo ostrożny z max'em w okolicy 420 Nm.
    Taki program proponują Holendrzy ze squadry: https://squadra-tuning.nl/chiptuning...-2-180-pk-6mt/
    U nas jak zrobiłem rozeznanie to mało kto ogarnia te silniki i przeważnie nie ma wiedzy, o której tu piszę.
    Większość tunerów idzie na łatwiznę, wgrywają programy ma 220-230 KM i 470-500 Nm co po prostu prędzej czy później zabije skrzynię manualną.
    Program chciałbym zrobić, jednak taki "z głową" jak miałem w Bravo.
    Tryb RACE w aucie około 200 KM mnie nie kusi. To jest tylny napęd, wolę mieć kaganiec elektroniczny. Przynajmniej na razie.
    To dziwne bo nasze firmy tuningowe stroją to auto na 220 KM i 530NM. A dzis gadałem z gościem który robił program w wersji 2.2 jtdm AT8 na 234 i 478 NM.
    Wstawiam link do wersji 2.2 150 KM 380 NM więc w Manualu. Co na to powiecie? Skrzynia wytrzyma 530 NM?

    https://chiptuningpro.pl/katalog/alf...150-km-380-nm/

  6. #216
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    180 a 210 to dwa rożne silniki mimo tej samej pojemności

  7. #217
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    To dziwne bo nasze firmy tuningowe stroją to auto na 220 KM i 530NM. A dzis gadałem z gościem który robił program w wersji 2.2 jtdm AT8 na 234 i 478 NM.
    Wstawiam link do wersji 2.2 150 KM 380 NM więc w Manualu. Co na to powiecie? Skrzynia wytrzyma 530 NM?

    https://chiptuningpro.pl/katalog/alf...150-km-380-nm/
    cóż, nie są świadomi że ten Getrag jest nominalnie na dużo niższy moment? MOże błędy w dokumentacjach które dostali od firmy od której kupują programy do tuningu? Może przeoczyli? Ciekawe ile skrzynia pożyje w takim aucie.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    180 a 210 to dwa rożne silniki mimo tej samej pojemności
    rozwiń proszę, dotychczas na forum pisano że idento
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #218
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Squadra twierdzi, że silnik 2.2 jest identyczny w każdej wersji.
    Wersje 136, 150 i 180 KM różnią się tylko softem.
    Wersja 210 KM poza innym softem ma dodatkowy obieg chłodzący i czujnik obrotów turbosprężarki.
    Innych różnic nie ma.
    Silnik został optymalnie zaprojektowany na 180-210 KM.
    Podobne opinie można znaleźć na włoskim clubalfa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    To dziwne bo nasze firmy tuningowe stroją to auto na 220 KM i 530NM. A dzis gadałem z gościem który robił program w wersji 2.2 jtdm AT8 na 234 i 478 NM.
    Wstawiam link do wersji 2.2 150 KM 380 NM więc w Manualu. Co na to powiecie? Skrzynia wytrzyma 530 NM?
    https://chiptuningpro.pl/katalog/alf...150-km-380-nm/
    Stroją głównie automaty. Tam skrzynia ZF jest projektowana do 500 Nm.
    Jak widać niewiele wiedzą nt. manuala, jeśli stroją identycznie.
    Dodatkowo widać po większości wykresów, że to są jakieś gotowce. Przeważnie niuton mocno pociągnięty od najniższych obrotów.

  9. #219
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Squadra twierdzi, że silnik 2.2 jest identyczny w każdej wersji.
    Wersje 136, 150 i 180 KM różnią się tylko softem.
    Wersja 210 KM poza innym softem ma dodatkowy obieg chłodzący i czujnik obrotów turbosprężarki.
    Innych różnic nie ma.
    Silnik został optymalnie zaprojektowany na 180-210 KM.
    Podobne opinie można znaleźć na włoskim clubalfa.

    - - - Updated - - -


    Stroją głównie automaty. Tam skrzynia ZF jest projektowana do 500 Nm.
    Jak widać niewiele wiedzą nt. manuala, jeśli stroją identycznie.
    Dodatkowo widać po większości wykresów, że to są jakieś gotowce. Przeważnie niuton mocno pociągnięty od najniższych obrotów.
    Gadalem dzis gościem który ma 234 KM i 478 NM ma zrobione 50 tys i nic się nie dzieje ale skrzynia AT8. Ciekawe jak z MT6 ? Ma ktoś program zrobiony na tej skrzyni?Żeby się oprzeć na faktach? Na swoim przykładzie z 2.0 jtdm tez mówili że skrzynia c635 może paść itd. Bo miałem belgijkę seryjnie 136KM i 326 NM a teraz jest 190 i 400Nm mam nalatane 80 tys po programie i 202tys ogolniei dwumasa i sprzęgło i skrzynia dalej fabryczna bez jakiejkolwiek usterki

    - - - Updated - - -

    Co do mocy 2.2 to będzie pewnie podobnie jak w 2.0 czyli ten sam silnik i osprzęt tylko inny soft. Różne byly skrzynie w 2.0 belgijki miały c635 a 170Km miały f40. Ale obydwie są o niebo lepsze niż skrzynia m32 z 1.9 ktora nie wytrzymuje nawet serii

  10. #220
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Miałem 159 1.9 ze skrzynia m32 i po programie na 190/400 dalej jeździ u kumpla i juz ma 120k nalotu od programu.
    Wszystko zależy jak napisany jest program ale fakt skrzynia m32 to bardzo słaba konstrukcja.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory