Strona 1 z 23 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 221

Temat: Planowany zakup Giulia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie Planowany zakup Giulia

    Cześć
    Po 2x147, obecnie 159TI benzyna 1,75 przyszedł czas na coś nowszego. Patrze na ogłoszenia i to co poniżej zwróciło moją uwagę bo wyposażenie ok, bo wersja silnika ok (sporo jeżdżę dlatego jednak wolałbym ropniaka, obecnie w mieście Wwa ok 13l benzyny, w trasie na krajówkach ~10l, autostrada ~10-12l, rocznie robię 15-30k, średnio jak patrze to z 20k) W sumie to co oni oferują podoba mi się, tylko że jakoś 9 mc sprzedać nie mogą. Daleki jestem od teorii spiskowych, ale może ktoś coś wie.

    Planuje zakup Giuli, o takiej:
    ZAREAECUXH7522948
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#bc9a85bf94
    Wystawia to firma Papis, to jedyny ropniak z szyberdachem z przebiegiem 15k, szara, przyzwoicie wyposażona.
    Kolega KoŁos, sprawdził vin w bazie cantralnej nie było wpisów, tylko serwis wewnętrzny zarejestrował przegląd.
    Do tego ogłoszenie wisi bardzo długo, trochę mnie to niepokoi, stąd pytanie czy ktoś może ma informacje o tym egzemplarzu, może ktoś ją widział,/jechał?
    (ja mam ponad 400 kilometrów do nich)

    Byłbym ogromnie wdzięczny za każdą informację w temacie, bo o spore pieniądze idzie, a bardziej chyba o nerwy po zakupie

    pozdrawiam
    Łukasz Kubicki
    Ostatnio edytowane przez Abacar ; 12-05-2020 o 09:15 Powód: nieaktualny link

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulia 2.0 Tb Super & Mito Tb 155KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Hej, nie myślisz nad automatem? Ja podchodziłem do tego jeszcze zanim zacząłem się rozglądać ale po opiniach na yt, że jak Giulia to tylko automat. Jeżdżąc prawie rok nie zmieniłem zdania ani trochę. Do tego manual obcina trochę nm.
    P. S mam 2.0 200KM benzynę, tam nie było chyba manuali

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    co do zasadności ropniaka: bardziej od tego ile zależy w jakiej konfiguracji zwykle jeździsz. Czy to 25+25km dziennie, czy (5+2+3+10+5)*2. W drugiej opcji dopłacisz do diesla sporo więcej niż się spodziewasz. Ja też robię 20-25kkm ale w tym drugim modelu.
    Cena: biorąc pod uwagę 2016, diesel i manual - nie sądzę żeby były jakiekolwiek ukryte wady. To raczej górna pólka, dlatego nie mogą sprzedać. Przy tej klasie i cenie auta można dostać sensowną rękojmię na wady ukryte, np 6 mies.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Nie było Manuali w benzynie, sporo się naczytałem. Wiem, że te automaty są bardzo fajne i zdaje się mało awaryjne. Patrzyłem po automatach, ale właśnie, tak jak piszesz 80% benzyna, a i wziąłbym w ciemno taką benzynę jaką masz tylko nie mam serca stać w korkach i patrzeć na spalanie (to oczywiście trochę żart, ale ropniaka rozpatruje ze względu na planowane przebiegi).
    Myślę, że współczesny automat ZF jest 'lepszy' od standardowego kierowcy pod względem osiągów, ekonomii i pewnie w sumie wszystkiego.
    Dzięki za odzew
    btw. żona miała Mito

    - - - Updated - - -

    Dobra, to doprecyzuje kwestie użytkowania:
    pon-pt: (15 +5+5)*2
    weekend albo do rodziny czyli 2*250 (+tyle co wokół komina na miejscu)
    Tak to mniej więcej wygląda, mocno przewidywalne mam raczej użytkowanie.
    W sensie że diesle nie lubią krótkich odcinków, pewnie tak, zwłaszcza że pon-pt to u mnie jazda w mieście.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Amoath
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Miałem jazdę testowa diesel plus manual, tragedia .... Niższy moment, wiadomo dwumasa , drogie wtryski, sypią się dpfy i wtryski... Wiadomo jak każdy diesel , gość miał trzy auta sprowadzone i bardzo namawial na diesel+manual, bo mu długo stał, na starcie zszedł 8000plna jak to powiedział serwis i opony letnie podziękowałem i teraz szukam tylko i wyłącznie benzyny + at

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Ładny egzemplarz z tego linku Jeśli pon-pt robisz głównie w mieście to ja bym się jednak skłaniał do benzyny. Kultura pracy tych dieslów nie należy podobno do najlepszych i też z tego co oglądałem recenzje, to silnik nie jest za dobrze wyciszony i go dosyć mocno słychać. Na trasę ta benzyna też Ci nie spali jakoś przesadnie dużo jeśli nie będziesz jej mocno cisnął ciągle. Benzyna jest cicha i komfort jazdy z tym automatem jest nieoceniony (szczególnie w korkach w takim mieście jak Warszawa ). Poza tym osiągi też lepsze i jakoś tak bardziej pasuje jednak ta benzyna niż diesel do tego samochodu.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 12-05-2020 o 10:32

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Odbyłem tym egzemplarzem krótką jazdę próbną w zesżłym roku. Oprócz niedoładowanego akumulatora nie zauważyłem nic niepokojącego. Z tego co pamiętam lakier był oryginalny. Jednakże po przejażdżce dieselem w manualu i benzyną w automacie wybrałem to drugie zestawienie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    w zeszłym roku? To ile ona już się sprzedaje
    o ile nie jeździłeś listopad-grudzień
    no właśnie jeździłem automatem, nie jeździłem manualem, chyba muszę się przejechać bo wasze opinie są jednoznaczne.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Jeździłem we wrześniu. Wtedy mieli w siedzibie 4 czy 5 sztuk w różnych konfiguracjach. Podejrzewam, że wszystkie odkupione z salonu FCA w Bielsku.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    w zeszłym roku? To ile ona już się sprzedaje
    te 16-stki są na totalnej wyprzedaży poza salonami już ponad 2 lata... Diesle były poza 1 szt Q pierwszymi Giuliami w Polsce. Pierwsza z serii porażek.
    Najpierw FCA wycofało (odkupiło) z salonów, potem stały tam długo i drogo, od pół roku chyba chcą je sprzedać w końcu...

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5006
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 22:21
  2. Alfa 159 2.4 JTD - planowany zakup
    Utworzone przez bar87 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:31
  3. Planowany zakup Alfy 159 Kombi
    Utworzone przez gordoon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 15:06
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory