Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: Giulia i S60

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Jeśli po 6 godzinach jazdy non stop wysiadam z Giulii w ogóle nie zmęczony, bez bólu pleców, nóg i siedzenia, to chyba aż tak złe fotele w wersji Super nie są?
    Jeśli wszystko co srebrne wewnątrz (dosłownie wszystko, włącznie z masywnymi klamkami) okazuje się prawdziwym aluminium, a skóra jest skórą, to wykończenie chyba też można uznać za ..., no właśnie jakiego słowa użyć? Świetne, bardzo dobre?
    Nie wiem jak jest w innych wersjach (myślę, że podobnie) ale proponuję zajrzeć pod deskę, czy masywne dywaniki, gdzie można zobaczyć mnóstwo różnego rodzaju użytych wytłumień, podkładek, itp.
    Nie wiem, czy wiecie, że nadkola przednie też są wytłumione od środka grubą wkładką.
    Ale co mnie najbardziej zaskoczyło i zdziwiło: miska olejowa jest docieplona ubrankiem, uszytym na miarę i przykręconym w kilku punktach do tejże miski.
    Zerknijcie na drobiazgi, jak np. złączki - to są naprawdę produkty z wysokiej półki. Nie widać żadnych oszczędności.
    Generalnie im bardziej przyglądam się Giulii, tym bardziej mnie zaskakuje, in +.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    TEDDY przeciez jak nie podobaja ci sie jakies mankamenty w giulii to bierz smialo volvo nikt nikomu nie zabroni jezdzic czym chce.

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No tego wątku wykończenia w środku troszkę nie rozumiem. Giulia jest OK ale czy jest tak genialnie wykończona w środku? I temat foteli: autentycznie nie rozumiem, jak w tak fajnym aucie można było zapodać tak beznadziejne fotele w wersji super i chyba też business?
    jak ktoś dużo jeździ w trasy, fotel na kolosalne znaczenie.
    kwestia fotela i jego wygody to naprawdę bardzo indywidualna sprawa- ja np nie przepadam za skórkową tapicerką- dla mnie to jest porażka. Owszem nie mają one specjalnego trzymania bocznego ale na komfort nie ma co narzekać choć i tak im daleko nawet do bazowych foteli Giulietty. i pomyśleć że ktoś do tego dopłacił kilka tyś pln.
    Co do materiałów - naprawdę jak napisano tu powyżej nie ma się czego wstydzić- owszem kto nie zerkał pod spód to nie wie ale np teki pierwsze lepsze nowe BMW w jakości materiałów nie wytrzymuje porównania z AR Stelvio Giulia. polecam troszkę pomacać inne auta szczególnie wspomniane Volvo czy BMW- dla mnie porażka na całej linii- śmiem twierdzić że materiały w wielu są gorsze niż np w Dacii a dźwiękach i hałasach np po roku czy dwóch nie wspomnę.
    Ostatnio miałem nowe X5M50d - jakościowy i egronomoczny dramat ale świecidełka są za grubo ponad 500 tys.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c1da6e52b0
    Można jeszcze taniej zejść, ale tu fajna sztuka do 200k. Pokaż mu takie Veloce TI, 280 konne z ospojlerowaniem i karbonem to moze nie bedziesz mu musiał za dużo argumentów serwować
    Świetny config

    Co do auta jasne że brałbym... Giulie S60 nie jechałem ale jechałem nowym S90 - wszystko mi się tam nie podobało, mułowaty automat, wykończenie wnętrza. Fotele i wygląd zewnętrzny był na poziomie, reszta słabo, spodziewałem się czegoś zdecydowanie lepszego. Infotaiment rozbudowany aż za bardzo no i wszędzie dotyk też na minus dla mnie.

    Ostatnio znajomy zabrał mnie na przejażdżkę swoim nowym Superbem Laurent & Klement 4x4 280 KM. Kilkumiesięczne auto do którego przymierzał się od jakiegoś czasu, za które dał pod 200k. Powiem tak - fajnie, nowe auto, sporo bajerów, jeździ jak jeździ (IMO średnio).

    Miałem taką refleksję, że mi by się znudziło po miesiącu, i po miesiącu mógłbym zaczynać marzyć o zmianie. Nie mogłem doczekać się aż wsiądę znów do swojej już prawie 2 letniej Giulii z nalotem 32 tys. teraz która w ogóle mi się nie nudzi. Ale co kto lubi.

    Moje kolejne auto (dziś byłaby to kolejna Giulia) ma jeździć. Jeśli są wrażenia z jazdy, nie ma nudy, każde dodanie gazu, redukcja, każdy zakręt - czysta przyjemność i banan na ustach.

    Koniec mojego subiektywnego wywodu.

    Co do kumpla - ja bym nie namawiał, niech decyduje sam za siebie. Każdy ma inne priorytety. Niech umówi sobie jazdę jednym i drugim i podejmie decyzję ¯\_(ツ)_/¯ możesz mu ew powiedzieć że w tych pieniądzach może mieć coś zdecydowanie lepszego niż wersja Super.
    Ostatnio edytowane przez jml ; 19-05-2020 o 14:38

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam Stelvio (Q4 280KM) i S60 (190KM).
    - czy w S60 jest ciszej: tak, (przy wiekszych predkosciach zdecydowanie tak),
    - czy S60 mniej meczy w trasie przy wiekszych predkosciach: tak,
    - czy S60 pali mniej: tak (ale to diesel)
    - czy S60 daje tyle samo frajdy z jazdy: nie

    Co do jakosci materialow... nie wydaje mi sie, zeby Volvo bylo tu gorsze, a jak popatrze na dolne plastiki drzwi to powiem, ze nawet lepsze. S60 nie prowadzi sie tez jakos zdecydowanie zle, na pewno nie jest to plywajacy Citroen i jak komus nie zalezy na wrazeniach a'la RWD to nie sadze, zeby byl bardzo rozczarowany. Co do XC60 nie ma co porownywac, to zupelnie inne auto. Testowalem je przed wyborem Stelvio i moge podpisac sie pod przytoczonymi tutaj wadami.

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Sorry, literówka, oczywiście miałem na myśli S60 nie XC60.

    Zgadzam się, na długie autostradowe trasy może być to wygodniejsze auto.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    TEDDY przeciez jak nie podobaja ci sie jakies mankamenty w giulii to bierz smialo volvo nikt nikomu nie zabroni jezdzic czym chce.
    Dlaczego tak piszesz? Kupujący ma dylemat a warto podyskutować sensownie, bez napinki i ideologii. Ja bym wybrał Giulię (mam nadzieję, że niebawem wybiorę) ale ten model volvo mi się rowniez podoba (poza żenującym tabletem ale chyba tabletyzacja czeka wszystkie auta).
    Ja tu przekazuję również jego uwagi: a temat foteli jest na naszym forum poruszany w innych wątkach. Jest to jakiś problem.

    - - - Updated - - -


    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co do kumpla - ja bym nie namawiał, niech decyduje sam za siebie. Każdy ma inne priorytety. Niech umówi sobie jazdę jednym i drugim i podejmie decyzję ¯\_(ツ)_/¯ możesz mu ew powiedzieć że w tych pieniądzach może mieć coś zdecydowanie lepszego niż wersja Super.
    Ja go dobrze znam i namawiam na Giulię ale nie chcę mu wmawiać, że wszystko jest idealne, bo mnie potem rozjedzie)) Nie wiem, czemu chce Super z dodatkami, pewnie tak mu wyszło z konfiguracji a czasem ludzie lubią coś sobie zmontować, to poczucie, że mają wpływ, że sami sobie złożyli autko. Veloce już na wejściu jest droga i nie bardzo można w budżecie bliskim 200k poszaleć. Auta dwuletniego nie weźmie, najdalej roczne, ja to jakoś rozumiem. W Polsce, przy odsprzedaży, panuje fetysz rocznika i przebiegu.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Auta dwuletniego nie weźmie, najdalej roczne, ja to jakoś rozumiem. W Polsce, przy odsprzedaży, panuje fetysz rocznika i przebiegu.
    To w takim razie może warto zerknąć na roczne Veloce ze stock'u. Lepsze osiągi, lepsze fotele w środku (bez bólu lędźwiowego https://www.forum.alfaholicy.org/giu...dzwi_bol_.html), z zewnątrz też agresywniej wygląda i troche lepsze wyposażenie. Chyba że zależy mu bardziej na liftingu i nowym radiu w środku. Każdy ma inne priorytety
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 19-05-2020 o 15:26

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał krlm Zobacz post
    Mam Stelvio (Q4 280KM) i S60 (190KM).
    - czy w S60 jest ciszej: tak, (przy wiekszych predkosciach zdecydowanie tak),
    - czy S60 mniej meczy w trasie przy wiekszych predkosciach: tak,
    - czy S60 pali mniej: tak (ale to diesel)
    - czy S60 daje tyle samo frajdy z jazdy: nie

    Co do jakosci materialow... nie wydaje mi sie, zeby Volvo bylo tu gorsze, a jak popatrze na dolne plastiki drzwi to powiem, ze nawet lepsze. S60 nie prowadzi sie tez jakos zdecydowanie zle, na pewno nie jest to plywajacy Citroen i jak komus nie zalezy na wrazeniach a'la RWD to nie sadze, zeby byl bardzo rozczarowany. Co do XC60 nie ma co porownywac, to zupelnie inne auto. Testowalem je przed wyborem Stelvio i moge podpisac sie pod przytoczonymi tutaj wadami.
    ja mam porownanie stelvio do giulia. to truizm ale kazdy SUV jest glosny i mniej komfortowy przy wyzszych predkosciach, duzo wiecej pali - duze powierzchnie czolowe/boczne. takaze jakbys zamienil Stelvio na Giulia to we wszystkich punktach mialbys "nie" ;-)

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ja go dobrze znam i namawiam na Giulię ale nie chcę mu wmawiać, że wszystko jest idealne, bo mnie potem rozjedzie)) Nie wiem, czemu chce Super z dodatkami, pewnie tak mu wyszło z konfiguracji a czasem ludzie lubią coś sobie zmontować, to poczucie, że mają wpływ, że sami sobie złożyli autko. Veloce już na wejściu jest droga i nie bardzo można w budżecie bliskim 200k poszaleć. Auta dwuletniego nie weźmie, najdalej roczne, ja to jakoś rozumiem. W Polsce, przy odsprzedaży, panuje fetysz rocznika i przebiegu.
    Jedna rzecz - gołe Veloce ma dużo lepszy konfig niż Super. Warto porównać, np wziąć super, doposażyć i porównać vs Veloce (zawierające część opcji z konfigu super za dopłatą w cenie) z paroma dodatkami żeby zawierał wszystkie opcje w jego konfigu z super. Można się zdziwić różnicą. Plus jakiś rabat zawsze, kilkanaście procent na Veloce jest do urwania. Może wyjść że się Veloce dużo bardziej opłaca (stosunek cena/jakość) niż doposażone super.

    Super to dość biedna wersja i sporo trzeba podokładać.

    PS. Ja mam zwykłą business i nie zamienię na żadną inną pomimo paru mankamentów.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory