Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Spryskiwacze reflektorów

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie Spryskiwacze reflektorów

    Szukam od wczorajszego wieczora ale nie znalazłem na forum niczego, co mogłoby mi pomóc. Ze względów wiadomych ostatnio mniej jeżdżę więc pewnie dlatego nie zauważyłem wcześniej, że nie działają mi spryskiwacze reflektorów. Sprawdzałem we wszystkich pozycjach włącznika świateł mimo, że wiem, że powinny one (spryski) działać przy włączonych światłach, minimum mijania. No ale nie działają. Nawet nie umiem powiedzieć od kiedy. Czy w jakimś stopniu są one zależne od np. zrobionego proxi po ostatniej wizycie w ASO (miałem wymieniane radio) ? Jeszcze nie podpinałem się z MESem, żeby sprawdzić co tam widać. Ale może już ktoś miał podobne zdarzenie.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Szukam od wczorajszego wieczora ale nie znalazłem na forum niczego, co mogłoby mi pomóc. Ze względów wiadomych ostatnio mniej jeżdżę więc pewnie dlatego nie zauważyłem wcześniej, że nie działają mi spryskiwacze reflektorów. Sprawdzałem we wszystkich pozycjach włącznika świateł mimo, że wiem, że powinny one (spryski) działać przy włączonych światłach, minimum mijania. No ale nie działają. Nawet nie umiem powiedzieć od kiedy. Czy w jakimś stopniu są one zależne od np. zrobionego proxi po ostatniej wizycie w ASO (miałem wymieniane radio) ? Jeszcze nie podpinałem się z MESem, żeby sprawdzić co tam widać. Ale może już ktoś miał podobne zdarzenie.
    W MES -> Body -> Testy jest opcja sprawdzania spryskiwaczy, po za tym w skrzynce bezpieczników po prawej stronie pod maską jest bezpiecznik (F89) i przekaźnik (T17), zakładam że płynu masz na tyle dużo że nie świeci się kontrolka.
    Ostatnio edytowane przez tomand ; 16-05-2020 o 11:33


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    spryski nie działają też jak poziom jest poniżej czujnika a do tego o ile mi się wydaje działają raz na bodajże 10 użyć
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie podłączałem się z MESem bo laptopa zostawiłem w pracy ale dzisiaj, wyjeżdżając z garażu jeszcze spróbowałem i co? Sikają. Za drugim razem już nie. Potem, po jakimś chyba czasie znowu działają. Czy one mają jakiś algorytm działania oparty na ilości lub czasie? Przez ostatnią godzinę przeglądałem wszystkie instrukcje obsługi, które kiedyś pościągałem - w żadnej nie ma nic na temat sposobu działania spryskiwaczy reflektorów. Jest tylko jak je uruchomić i że nie zadziałają jak na wyświetlaczu będzie komunikat o zbyt niskim poziomie płynu w zbiorniczku.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Czy one mają jakiś algorytm działania oparty na ilości lub czasie?
    No kolega epsonix pisał, że raz na 10 razy i chyba, jakbym miał powiedzieć to też bym tak obstawiał

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jest algorytm, nie sprawdzałem, te co 10x to gdzieś kojarzę z forum albo facebooka
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sprawdzę.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    jak masz włączony zapłon i włączone światła do za pierwszym strzałem psikają- potem kolejny raz po 10-tym użyciu spryskiwacza szyb.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Potwierdzone, przy włączonych światłach spryskiwacze reflektorów działają przy co 10. uruchomieniu spryskiwaczy. Można temat zamknąć. Ale w instrukcjach tego nie znalazłem.

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów 156 po fl
    Utworzone przez Marcin25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 21:04
  2. spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 05:27
  3. [156]spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez andro34 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory