Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Nawiew / czujnik temperatury

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie Nawiew / czujnik temperatury

    Witam,

    Od wczoraj zaczął się problem z temperaturą nawiewiu po lewej strony, tzn. pomimo ustwieć np. 17-20 stopni lewa strona grzeje, a prawa chłodzi tak jak powinno. Dopiero włączenie klimatyzacji chłodzenie obywa się po obydwu stronach. Co to może być i gdzie ewentualnie szukać czujnika...czy innych wadliwych elementów

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Podpinam się pod to pytanie. U mnie ASO walczy z tym od roku bez skutków, ale tez bez pomysłu jak to naprawić.
    Dodatkowym objawem u mnie jest to, że na tylne fotele nawiewy dmuchają ciepłym powietrzem - tak jakby klima tam w ogóle nie docierała. Prawy tylny nawiew cieplejszym niż lewy. U Ciebie klima z tyłu działa?
    Podsyłałem im też ten link - jak widać problem jest znany: https://www.giuliaforums.com/threads...hot-air.15449/

    Ogólnie to od prawie 2 miesięcy auto stoi u nich i czekają na wytyczne z centrali Ostatnio wymieniany był jakiś silniczek sterujący nawiewami pod deską rozdzielczą ale też nie pomogło.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    U mnie dokładnie to samo - z tyłu leci ciepłe powietrze i w efekcie jeżdzę cały czas z zamkniętymi nawiewami z tyłu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Podpinam się pod to pytanie. U mnie ASO walczy z tym od roku bez skutków, ale tez bez pomysłu jak to naprawić.
    Dodatkowym objawem u mnie jest to, że na tylne fotele nawiewy dmuchają ciepłym powietrzem - tak jakby klima tam w ogóle nie docierała. Prawy tylny nawiew cieplejszym niż lewy. U Ciebie klima z tyłu działa?
    Podsyłałem im też ten link - jak widać problem jest znany: /[/url]

    Ogólnie to od prawie 2 miesięcy auto stoi u nich i czekają na wytyczne z centrali Ostatnio wymieniany był jakiś silniczek sterujący nawiewami pod deską rozdzielczą ale też nie pomogło.
    Z tyłu nie wiem jak jest sprawdzę popołudniu, jakie powietrze leci bez klimy, a jakie z klimą

    - - - Updated - - -

    Jak się serwis podpinał pod kompa to pojawiały się jakieś błędy?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Słaby nadmuch może być spowodowany niedrożnymi kanałami wentylacyjnymi. One sprawiają wrażenie bardzo delikatnych, lekkich. Zrobione są z szarej pianki.
    U mnie na skutek niedbalstwa przy wymianie filtra pyłkowego, został zsunięty z głównego wylotu, piankowy kanał wyprowadzający nawiew powietrza na nogi pasażera, który ma wylot pod schowkiem.
    Przy okazji chłopaki nie zapieli do osłony, jednej z diod oświetlających przestrzeń pod schowkiem.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post

    Jak się serwis podpinał pod kompa to pojawiały się jakieś błędy?
    Podobno nie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Sprawdzałem i faktycznie z tyłu leci ciągle ciepło, a przy klimie to tak jakby nie dmuchało...

    Może ktoś z forumowiczów miał już taki problem i mógłby się podzielić informacją co było powodem.

    Czy to jest jakiś czujnik, silniczek czy może faktycznie wypięta rurka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jakie elementy zostały już sprawdzone / wymienione? Czy naprawa jest płatna czy masz jeszcze gwarancje?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    Jakie elementy zostały już sprawdzone / wymienione? Czy naprawa jest płatna czy masz jeszcze gwarancje?
    Jak na razie został wymieniony jakiś jeden z małych silniczków do którego udało się dostać przez schowek (bez rozbierania deski) - bez efektu. Poza tym wcześniej wielokrotne "restartowanie systemu" i "aktualizowanie oprogramowania" - bez efektu. Tak jak pisałem zostawiłem auto do czasu skutecznej naprawy bo właśnie się skończyła gwarancja, więc nie chcę zostać z tą usterką.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Podbijam temat, czy ktoś w dalszym ciągu boryka się z ciepłym nawiewiem z lewej strony, a chłodnym z prawej przy tych samych ustawieniach?? Być może ktoś już ten problem rozwiązał, czy to jest czujnik temperatury, klapy....

Podobne wątki

  1. Nie działa nawiew szyby i czujnik temperatury
    Utworzone przez Habson w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 00:27
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 20:37
  3. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 08:18
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory